بامیلو بلاگ / دنیای مد و زیبایی / آرایش و زیبایی / آرایش‌گری برای مبتدیان: چگونه از کانسیلر استفاده کنیم

آرایش‌گری برای مبتدیان: چگونه از کانسیلر استفاده کنیم

استفاده از کانسیلر اصول مشخصی دارد. برای آنکه بدانید برای کدام لکه ها از کدام کانسیلر استفاده کنید و اصول استفاده از کانسیلر را بیاموزید، با بامیلوبلاگ همراه باشید.

استفاده از کانسیلر برای کسانی که می‌خواهند صورتی زیبا داشته باشند در هنگام آرایش یک عنصر اساسی به شمار می‌آیند. این روزها چه کسانی که آرایش می‌کنند و چه کسانی که آرایش نمی‌کنند، همگی می‌دانند که برای پوشاندن لک و پیس‌های روی صورت و سیاهی دور چشم‌ها یا حتی تغییر رنگ صورت مثلا از سفید به گندمی یا سبزه نیازمند کانسیلر هستند. اگر شما کانسیلری متناسب با پوست خود را انتخاب کنید و به درستی سایه‌ها را رعایت کنید و بر روی صورت خود بمالید، آنوقت متوجه‌ی معجزه‌ی آن بر روی پوست خود خواهید شد. در ادامه به شما چند تکنیک ساده برای استفاده‌ی درست از این محصول شگفت‌انگیز یاد می‌دهیم.

هر چه کمتر بهتر

می‌توانید هر گونه ناکاملی را با استفاده از کانسیلر بپوشانید و از بین ببرید، آن هم پیش از اضافه کردن لایه‌‌های دیگر آرایش بر روی سطح پوستتان. اما اگر درست و ظریف و موشکافانه از آن استفاده نکنید آنوقت است که احساس سنگینی روی صورت خود می‌کنید. چگونه می‌توان جلوی چنین اتفاقی را گرفت؟ ابتدا بهتر است لایه‌ای نازک بر روی صورت خود بمالید و آنوقت ببیند که آیا این لایه‌ی نازک می‌تواند سیاهی دور چشم، جوش‌های روی صورت و لک و پیس صورت شما را بپوشاند یا نه. اگر پوشانده بود که می‌توانید سراغ باقی آرایش خود بروید اگر نه دوباره لایه‌ای از کانسیلر بر روی نواحی که مورد نظر شماست بمالید. اگر درست از کانسیلر استفاده کنید شگفت‌زده خواهید شد از اینکه چه تغییرات کوچکی می‌توانند پیامدها و ثمرات بزرگی در پی داشته باشند.

زیر چشم‌ها

وقتی به دنبال کانسیلر برای زیر چشم‌های خود هستید باید کانسیلری را انتخاب کنید که دو یا سه درجه از پوست شما روشن‌تر باشد. همیشه به دنبال فونداسیونی باشید که با رنگ پوست شما تناسب دارد اما با کانسیلری که از پوست شما یک یا چند درجه روشن‌تر باشد می‌توانید نتیجه‌ی بهتری بگیرید. بزرگ‌ترین اشتباهاتی که معمولا خانم‌ها مرتکب می‌شوند این است که سایه‌ی اشتباه را انتخاب می‌کنند.

چگونه پف‌های صورت‌مان را از بین ببریم

هنگامی که می‌خواهید پف زیر چشم‌های خود را از بین ببرید به یاد داشته باشید که آرایش خط‌ خطوط و بافت را از بین نمی‌برد. شما نمی‌توانید با آرایش پف‌های زیر چشم‌تان را بپوشانید. اما با کانسیلر می‌توانید پف زیر چشم‌هایتان را کمتر کنید. شما می‌توانید از کانسیلرهای مدادی استفاده کنید چون به وسیله‌ی این مدادها می‌توان سایه روشن روی پوست ایجاد کرد. هر جا که پف می‌بینید کانسیلر را بر روی آن قسمت‌ها بمالید. البته به راحتی می‌توانید از کانسیلر مایع نیز استفاده کنید و سایه‌روشن‌هایی روی پوست ایجاد نمایید. وقتی کانسیلر را در نواحی دور چشم خود مالیدید با انگشتی که حلقه‌تان را در آن می‌اندازید، روی آن نواحی از پوست را به آرامی بمالید تا کرم روی نواحی سیاه پوست بنشیند. پوست نواحی دور چشم بسیار حساس و نازک است پس بهتر است در نهایت آرامش با آن‌ برخورد کنید.

برای از بین بردن قسمت‌های تیره‌تر پوست

وقتی دارید تصمیم می‌گیرید که چه محصولی را به‌عنوان کانسیلر خریداری کنید، به یاد داشته باشد که اگر لکه‌های سیاهی بر پوست‌ خود دارید، این لکه‌ها نیاز به محصولی دارند که نزدیک به سایه‌های فونداسیون‌تان باشد. برای از بین بردن لک و پیس تیره پیشنهاد می‌کنیم از پوشش کامل‌تری از یک کرم کانسیلر استفاده کنید. کرم کانسلر خود دارای بافت پر تری است اما نیاز دارد با پودر ترکیب شود تا بیشتر دوام بیاورد. من توصیه می‌کنم آنجایی که پوست شما تیره شده از کانسیلر به همراه سایه‌ای ملایم استفاده کنید و سپس پودری بر روی آن بزنید تا قسمت تیره‌ی پوستتان کاملا پوشانده و یکدست شود.

برای از بین‌بردن لک‌وپیس‌های روی صورت

بر اکثر لکه‌های روی صورت همواره یک لکه‌ی کوچک‌تر قرمز نیز دیده می‌شود. آن لکه‌های قرمز دارای بافت خاص خود هستند که از دل پوست به بیرون سر برآورده است. ترجیح ما برای این لکه‌ها مداد کانسیلر است که مستقیما می‌توانید بر روی آن نقاط و نیز روی نواحی پیرامونی‌اش بکشید. سپس انگشتی که حلقه‌تان را در آن می‌اندازید بر روی آن نواحی بمالید و کانسیلر را روی آن‌ نواحی بپوشاند. بعد از آن هم می‌توانید روی آن نواحی پودر بزنید تا یکدست شود.

کانسیلر برای پوشاندن خالکوبی یا لکه‌های مادرزادی

برای پوشاندن خالکوبی یا لکه‌های مادرزادی از کرم‌های پوشاننده‌‌ی کامل استفاده کنید. بهتر است این کرم‌ها دو یا سه درجه روشن‌تر از نواحی باشد که می‌خواهید روی آن را بپوشانید. سایه‌‌ی روشن‌تر باعث می‌شود تا آن قسمتی که پوشانده‌اید شبیه به پوست شود. بعد از آن یک لایه‌ی ضخیم از فونداسیون روی آن بمالید تا خالکوبی یا خالتان کاملا از بین برود. و بعد با پودر نیمه شفاف روی آن را بپوشانید تا صاف و یکدست شود.

تکنیک‌های پیشرفته‌تری وجود دارند و شما بعد از اینکه در اصول و فنون اولیه به مهارت کافی دست یافتید می‌توانید در باب آن فنون نیز دست به کنکاش و تجربه بزنید. اما اساسا هدف یک کانسیلر خوب مثل هر وسیله‌ی آرایشی دیگر این است که غیرقابل شناسایی از کار در آید و استفاده از آن به چشم نیاید و دیده نشود اما اثرگذار باشد. و در یک مهمانی و از میان همه‌ی میهمان‌ها شما باید تنها کسی باشید که خبر دارد از کانسیلراستفاده کرده است.

نویسنده: نیما پارسه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *