بامیلو بلاگ / دنیای مد و زیبایی / مراقبت از پوست و مو / پوست ما چند وقت یک‌ بار نیاز به پاک‌سازی دارد؟
پاکسازی پوست صورت

پوست ما چند وقت یک‌ بار نیاز به پاک‌سازی دارد؟

همه ما با اهمیت پاکسازی پوست صورت آشنا هستیم. اما سوالی که برای بسیاری از ما پیش می آید، این است که پاکسازی پوست با چه روتینی باید انجام شود؟ با بامیلوبلاگ همراه باشید تا پاسخ این سوال را بیابیم.

پاکسازی پوست صورت چه ضرورتی دارد و چگونه صورت می‌گیرد؟ آیا فرایند دومرحله‌ای لازم است یا همان پاک‌سازیِ سادۀ روزانه کفایت می‌کند؟ پوست چند وقت یک بار نیاز به پاک‌سازی کامل و اساسی دارد؟ پاک‌سازی دومرحله‌ای ایدۀ بسیار خوبی است، خصوصاً اگر عصرها انجام شود؛ با این حال محصولاتی که برای تمیز کردن پوست به کار می‌روند باید با نوع پوست، ویژگی‌ها و نیازهای آن منطبق باشند. توصیۀ متخصصان پوست این است که اگر به طور معمول آرایش سنگین دارید، هر روز پوستتان را تمیز کنید و البته این کار را طبق دستور مشخصی انجام دهید.

قبل از پاک‌سازی اصلی از پاک‌کننده‌های امولسیون استفاده کنید. امولسیون چه کمکی به پوست می‌کند؟ در واقع باعث می‌شود که انواع چربی و آلودگی و آرایشِ اضافه از سطح پوست پاک شود. حتماً پس از انجام این مرحله پاک‌سازی اصلی را انجام دهید و توجه کنید که لزوماً متناسب با نوع پوست صورت بگیرد.

پاک‌کننده‌هایی که برای پوست‌های چرب و دارای آکنه تجویز می‌شوند حاوی اسید‌سالیسیلیک هستند؛ درحالی‌که در پاک‌سازیِ پوست خشک یا پوست مسن از اسیدهای‌آلفا‌هیدروکسی استفاده می‌شود. پس باید نوع پوستتان را بشناسید. علاوه بر میزان چربی و خشکی، سن پوست شما هم مهم است. پوست جوان و سن و سال دار نیازها و اقتضائات متفاوتی دارند.

لابد می‌پرسید: خاصیت این کار چیست؟ دابل کلینینگ چه فایده‌ای دارد؟ خب شما با انجام این فرایند دو‌مرحله‌ای ابتدا آلودگی و جرم را از پوستتان کنار می‌زنید و بعد از پاک‌کننده‌ای استفاده می‌کنید که از ترکیبات ضروریِ فعال‌کننده و متناسب با خواص پوستتان برخوردار است.

پاکسازی پوست

می‌توانید پاک‌سازی دومرحله‌ای را روزانه، هر صبح و عصر تکرار کنید؛ اما باید بدانید که پوست صبح‌ها نیازی به پاک‌سازی دو مرحله ای ندارد. اگر شاغل هستید و تمام روز بیرون از خانه‌اید و به ضرورت بیشتر اوقات پوستتان آغشته به مواد آرایشی است، توصیه می‌کنیم عصرها پس از بازگشت به منزل حتماً از پاک‌کننده‌های حاویِ اسید‌سالیسیلیک یا اسید‌آلفا‌هیدروکسی استفاده کنید.

توجه داشته باشید که استفادۀ مکرر از اسید‌آلفا‌هیدروکسی (هر صبح و عصر) پوستتان را در معرض خطر خشکی بیش از حد قرار می‌دهد و سبب می‌شود خسته و گرفته به‌نظر برسید. درنتیجه همان استفادۀ عصرگاهی مناسب است و کفایت می‌کند.

پس اگر همیشه آرایش می‌کنید عصرها از پاک‌کنندۀ قوی استفاده کنید و فرایند دو‌مرحله‌ای را به‌کار بگیرید. قبل از آرایش صبحگاهی هم از آبرسان‌های سبک و ملایم استفاده کنید تا همیشه پوستتان باطراوت و سرزنده باشد.

نویسنده: لیلا احمدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *