8 مکان بسیار زیبا در کشورهای آمریکای جنوبی
بامیلو بلاگ / سبک زندگی / سفر و گردشگری / ۸ مکان بسیار زیبا در کشورهای آمریکای جنوبی

۸ مکان بسیار زیبا در کشورهای آمریکای جنوبی

اگر به کشورهای آمریکای جنوبی سفر کنید چه مکان هایی را برای بازدید انتخاب می کنید؟ احتمالاً اولین مکانی که به ذهنتان خطور می کند ماچوپیچو است. این را بدانید که کشورهای حوزه امریکای جنوبی مکان های بسیار زیبایی دارند که به اندازه ی ماچو پیچو زیبا هستند. در ادامه فهرست 8 مکان بسیار دیدنی را در آمریکای جنوبی با هم بررسی می کنیم که ماچوپیچو نیز یکی از آن هاست. با بامیلو بلاگ همراه باشید.

مکان های بسیار زیبا در کشورهای حوزه آمریکای جنوبی

8- یخچال های طبیعی پریتو مورنو، ایالت سانتاکروز در آرژانتین

8 مکان بسیار زیبا در کشورهای آمریکای جنوبی

پریتو مورنو با مسافت حدوداً 19 مایل و ارتفاع 240 فوت یکی از بزرگ ترین و زیباترین یخچال های طبیعی در امریکای جنوبی است. این یخچال های طبیعی بسیار شگفت انگیز در منطقه ای با وسعت 250 کیلومتر مربع گسترده شده اند. این یخچال های طبیعی در منطقه ای در پارک ملی لوس گلاسیارس قرار دارند. نکته ی بسیار جالب درباره ی این یخچال های طبیعی این است که این یخچال های طبیعی همچنان در حال گسترش هستند و دلایل واقعی بزرگ تر شدن این یخچال ها همچنان نامعلوم است.

دسترسی آسان به این مکان یکی از دلایلی است که پریتو مورنو را جزء یکی از مشهورترین مکان های توریستی در آرژانتین کرده است. برای اینکه بتوانید این یخچال های طبیعی را از نزدیک ببینید باید به وسیله ی قایق از دریاچه آرژانتین عبور کنید و از طبیعت بسیار زیبای آن لذت ببرید. هنگامی که هوا گرم می شود شما می توانید جدا شدن تکه های یخ از این یخچال های عظیم را مشاهده کنید. این منطقه در میان کسانی که به یخ پیمایی علاقه ی بسیار زیادی دارند محبوبیت خاصی دارد. مسیری در کنار این یخچال های بسیار زیبا برای پیاده روی تعبیه شده. این منطقه یخی سومین ذخیره بزرگ آب شیرین در جهان است. در فهرست ما از هشت مکان بسیار زیبا در آمریکای جنوبی ، یخچال های طبیعی پریتو مورنو در رتبه ی هشتم قرار دارد.

7- بیابان آتاکاما، شیلی

7- بیابان آتاکاما، شیلی - کشورهای امریکای جنوبی

بیابان آتاکاما در شمال شیلی قرار دارد و یکی از خشک ترین مکان های غیرقطبی در کره زمین است. قسمت عظیمی از این زمین خشک متشکل از دریاچه های نمک، دره های باریک و تنگ قرمز رنگ، کوه های بیابانی و شن زار است که در مساحتی حدود 41000 مایل مربع گسترانیده شده اند. دمای بیابان آتاکاما متغیر است و بین 26 درجه سلسیوس و 2- درجه سلسیوس در نوسان است. در این منطقه ی بیابانی که به طرز باورنکردنی خشک است سالانه حدود 1میلی متر باران می بارد.

هوای تمیز و آسمان صاف این منطقه برای کسانی که علاقه بسیار زیادی به رصد ستارگان دارند مناسب است. رصدخانه های بسیار مشهوری در این منطقه قرار دارند. بیابان آتاکاما بین کوه های آند و ارتفاعات ساحلی اقیانوس آرام قرار گرفته است. مواد معدنی بسیاری در خاک این بیابان وجود دارد. این بیابان یکی از بزرگترین منابع نیترات سدیم در جهان است. برخی از محققان می گویند که خاک بیابان آتاکاما شبیه به خاک کره مریخ است.  این بیابان بین سه کشور شیلی، پرو و بولیوی قرار گرفته. شما در این بیابان منطقه ی وسیعی از شن زار و فسیل های بسیار کهنی را می توانید مشاهده کنید. در فهرست ما از هشت مکان بسیار زیبا در کشورهای آمریکای جنوبی بیابان آتاکاما در رتبه ی هفتم قرار دارد.

6- ریودوژانیرو، برزیل

6- ریودوژانیرو، برزیل - کشورهای آمریکای جنوبی

احتمالاً اکثر شما ریودوژانیرو را می شناسید و تندیس مسیح با ارتفاع 98 فوت اولین نشانی است که از ریودوژانیرو به ذهنتان خطور می کند. باید خاطر نشان کنیم که این مجسمه یکی از عجایب هفت گانه در جهان است. این مجسمه یکی از بزرگ ترین نشان های هنری در جهان و نماد ریودوژانیرو می باشد. این مجسمه بر روی تپه ای به نام کورکووادا به ارتفاع 2300 فوت نصب شده است. این مجسمه ی بسیار شگفت انگیز از هر منطقه از شهر ریودوژانیرو قابل رویت است. تندیس مسیح بر فراز ریودوژانیرو نماد صلح می باشد.

رنگین ترین شهرهای دنیا را می شناسید؟ مطلب رنگین‌ترین شهرها در سرتاسر دنیا را از دست ندهید.

رنگین‌ترین شهرها در سرتاسر دنیا

ریودوژانیرو یکی از زیباترین شهرهای ساحلی در سرتاسر جهان است. کوپاکوبانا هم یکی از معروف ترین ساحل های ریودوژانیرو است و طول آن حدود 2.5 مایل است. هر ساله توریست های بسیاری از سرتاسر جهان در آغاز سال نو در این ساحل جمع می شوند و در جشن بسیار باشکوهی شرکت می کنند که برای آغاز سال نو در این ساحل برگزار می شود. ورزش های ساحلی بسیار ی در این ساحل برای توریست ها مهیا است از جمله والیبال ساحلی، کایت سواری، موج سواری. کارناوال ریودوژانیرو یکی از بزرگ ترین فستیوال ها در جهان است. این فستیوال 40 روز قبل از ایستر برگزار می شود، که از روز جمعه آغاز می شود و در روز چهارشنبه به پایان می رسد. هر ساله دو میلیون نفر از این فستیوال دیدن می کنند. رقص سامبا از زیباترین بخش های این فستیوال است که حدود 200 مدرسه ی رقص سامبا در این قسمت مشارکت می کنند.

جنگل تیجوکا با وسعت 12.4 مایل مربع از بزرگ ترین جنگل های شهری در جهان است. در سال 1961 این منطقه به عنوان پارک ملی ثبت شد. گونه های مختلف حیوانی و گیاهی بسیاری در این منطقه زندگی می کنند. غارها و آبشارها و قله ها از دیگر جاذبه های این جنگل شهری است. در فهرست ما از هشت مکان بسیار زیبا در آمریکای جنوبی ، ریودوژانیرو در رتبه ی ششم قرار دارد.

5- آبشار انخل، ونزوئلا

5- آبشار انخل، ونزوئلا - کشورهای آمریکای جنوبی

آبشار آنخل با ارتفاع 976 متر از بلندترین آبشارها در جهان است. این آبشار در قسمت میانی جنگل انبوهی در پارک ملی کانایما قرار دارد و این پارک ملی در ایالت بولیوار در جنوب شرقی کشور ونزوئلا واقع شده. نزدیک شدن به این آبشار با توجه به اینکه در قسمت بسیار انبوه جنگل قرار گرفته بسیار مشکل است. هرچند به کمک اهالی بومی این منطقه می توانید به نزدیکی آبشار بروید و از بودن در آنجا لذت ببرید. البته راه دیگری هم برای نزدیک شدن به این آبشار وجود دارد و آن هم استفاده از هلیکوپتر است.

دیدن این آبشار بسیار بلند از بالا یکی از زیباترین تجربه های زندگی شما خواهد بود. نام این آبشار از روی نام کاوشگر آمریکایی به نام جیمی آنخل گرفته شد که در سال 1933 این آبشار را کشف کرد. در فصل های بارانی این آبشار به دو آبشار جدا تبدیل می شود و شما از فاصله ی یک کیلومتری می توانید قطرات این آبشار را بر روی صورت خود حس کنید. و در فصل های گرم سال آب این آبشار با توجه به ارتفاع بسیار زیاد آن، پیش از اینکه به زمین برسد بخار می شود. در فهرست ما از هشت مکان بسیار زیبا در آمریکای جنوبی ، آبشار آنخل در رتبه ی پنجم قرار دارد.

4- جزایر گالاپاگوس، اکوادور

4- جزایر گالاپاگوس، اکوادور - کشورهای آمریکای جنوبی

جزایر گالاپاگوس مجمع الجزایری است که متشکل از جزایر و جزیره های کوچک آتشفشانی است. این جزیره در قسمت شرقی اقیانوس آرام واقع شده است و حدود 620 مایلی سرزمین اصلی آمریکای جنوبی قرار گرفته است. حیات وحش بی همتای این مکان یکی از دلایل مشهور شدن این منطقه است. با توجه به اینکه شکار در این منطقه ممنوع است، حیوانات بومی در این منطقه آزادانه زندگی می کنند. لاک پشت های گالاپاگوس، سوسمارهای دریایی، مرغ های دریایی گالاپاگوس، مرغ های ماهی خوار و پرندگان بسیاری در این منطقه زندگی می کنند. وزن لاک پشت های گالاپاگوسی حدود 417 کیلوگرم است.

این منطقه یکی از بزرگ ترین مناطق در سرتاسر جهان است که لاک پشت های بسیاری در آن زندگی می کنند. داروین در سال 1835 طی سفر دریایی از این جزیره دیدن کرد و بسیاری از نظریات خود را با دیدن گونه های مختلف حیوانی در این منطقه مطرح کرد. اقامت گاه های بسیاری در این منطقه برای توریست ها ساخته شده و توریست ها می توانند در این مناطق سکنی گزینند و از زیبایی ها و حیات وحش بسیار بی همتای آن لذت ببرند. در فهرست ما از هشت مکان بسیار زیبا در کشورهای آمریکای جنوبی ، جزایر گالاپاگوس در رتبه ی چهارم قرار دارد.

3- آبشار ایگواسو، در مرز بین المللی آرژانتین و برزیل

3- آبشار ایگواسو، در مرز بین المللی آرژانتین و برزیل - کشورهای آمریکای جنوبی

آبشار ایگواسو یکی از عجایب آبگون در سرتاسر جهان است. این آبشار بسیار زیبا در مرز آرژانتین و برزیل قرار گرفته است. پهنای این آبشار 1.67 مایل است و متشکل از 275 آبشار مختلف است. اکثر این آبشارها ارتفاعی حدود 210 فوت دارند. دو سوم این آبشارها در آرژانتین قرار گرفته اند. آبشار ایگواسوا بلندتر و دو برابر بزرگ تر از آبشار نیاگارا است. حجم آب آبشار ایگواسوا در فصل های بارانی به حداکثر 12.75 مترمکعب بر ثانیه می رسد. آبشار ایگواسو آبشاری نعلی شکل است.

پارک های ملی آرژانتین و برزیل در دو سوی این آبشار قرار گرفته اند که دارای گونه های حیوانی و گیاهی بسیار نادری هستند. هر دوی این پارک های ملی در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده اند. گذرگاهی که در نزدیکی این آبشار تعبیه شده این امکان را به شما می دهد تا از فاصله ی بسیار نزدیک از این آبشار لذت ببرید. امکاناتی در این مکان برای بازدیدکنندگان در نظر گرفته شده تا بتوانند به زیر آبشار بروند. در فهرست ما از هشت مکان بسیار زیبا در آمریکای جنوبی ، آبشار ایگواسو در رتبه ی سوم قرار دارد.

2- سالاردو ییونی، بولیویا

سالاردو بزرگ ترین کویر نمک دنیا با مساحت حدود 4086 مایل مربع است. این کویر نمک در جنوب غربی بولیویا قرار دارد. ضخامت این منطقه ی کویری از 2 متر تا 20 متر متغیر است. هفتاد درصد منابع لیتیوم در سرتاسر کره زمین در این منطقه یافت می شود. به راستی این کویر نمک یکی از جاذبه های بولیویا به شمار می آید. این منطقه از خشک شدن دریاچه لاگو بالیویان در حدود 40000 سال پیش به وجود آمده است.

گفته می شود که این کویر نمک حاوی ده تن نمک است. در فصل های بارانی لایه ای از آب سطح این بیابان نمکی را می پوشاند و شما می توانید عکس آسمان را به صورت شفاف در آن مشاهده کنید. در این فصل این منطقه به آینه ای طبیعی بر روی زمین تبدیل می شود. طلوع و غروب آفتاب در این منطقه به طرز باورنکردنی زیباست و می توانید از این مناظر لذت ببرید. در فهرست ما از هشت مکان بسیار زیبا در کشورهای آمریکای جنوبی سالاردو ییونی در رتبه ی دوم قرار دارد.

1- ماچوپیچو، پرو

1- ماچوپیچو، پرو - کشورهای آمریکای جنوبی

مطمئناً یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری در آمریکای جنوبی ماچوپیچو است. توریست های این منطقه هر ساله در حال افزایش است و همین افزایش تعداد بازدیدکنندگان این مکان تاریخی را در معرض خطر قرار داده است. این مکان بسیار زیبا در ارتفاع 7972 فوتی، در کوهای آند قرار گرفته است. ماچوپیچو گستره ای حدود 5.09 مایل را در بر گرفته است. این مکان شامل ساختمان های سنگی، معابد و کاخ ها و اتاق های بسیاری است. ماچوپیچو در قرن 15 میلادی به وسیله ی امپراطوری اینکاها ساخته شد. در قرن 16 میلادی بعد از حمله ی نیروهای اسپانیایی به این مکان، به صورت مکانی متروکه باقی ماند.

ماچوپیچو به وسیله ی هیرام بینگهام تاریخ شناس آمریکایی در سال 1911 به دنیای غرب معرفی شد. ماچوپیچو به عنوان میراث جهانی یونسکو در سال 1983 میلادی به ثبت رسید. بلوک های گرانیتی اصلی ترین موادی هستند که این مکان از آن ساخته شده. بعضی از این بلوک های گرانیتی حدود 50 تن وزن دارند. نکته جالب درباره ی معماری این مکان این است که در ساخت بناهای ماچو پیچو هیچ ملاتی به کار نرفته است. بلوک های گرانیتی با دقت بسیار بریده شده اند و بر روی هم سوار شده اند. برای رسیدن به این منطقه باید مسافت بسیاری را طی کنید گاهی حدود 4 تا 5 روز طول خواهد کشید تا پای پیاده به ماچوپیچو برسید. در طول این راه می توانید از مناظر بسیار زیبای این منطقه لذت ببرید. در فهرست ما از هشت مکان بسیار زیبا در آمریکای جنوبی، ماچوپیچو در رتبه ی اول قرار دارد.

نویسنده: نیما پارسه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *