بامیلو بلاگ / سبک زندگی / سفر و گردشگری / ۷ گونه فوق العاده زیبای روباه

۷ گونه فوق العاده زیبای روباه

روباه موجودی زیبا و دوست‌داشتنی است، اما در داستانهای کودکی ما خیلی جایگاه دوست‌داشتنی نداشته است. این موجود که به شدت مورد بی رحمی شکارچیان و تاجران لباس بوده است نیازمند توجه و حمایت بیشتر است. اگر روز سختی در پیش دارید و می‌خواهید لحظاتی را با لبخند و حیرت از زیبایی طبیعت سپری کنید در ادامه مطلب با ما همراه باشید.


1- روباه صحرا Fennec Fox

این روباه که ساکن صحراهای آفریقا است، با گوشهای بزرگش شناخته می‌شود. این گوشهای دوست‌داشتنی به عنوان خنک‌کننده استفاده می‌شود. همچنین رنگ روشن این روباه موجع انعکاس بیشتر نور و کمتر داغ شدن بدن این جانور در زیر نور آفتاب می‌گردد.شنوایی این موجود به واسطه گوش‌های بزرگش بسیار قوی است.این نژاد کوچکترین نوع روباه است.از خصوصیات جالب این روباه این است که جفت‌ها تا آخر عمر با یکدیگر زندگی می‌کنند و به هم وفادار هستند. شب‌ها به شکار موجودات کوچکی مانند خزندگان،پرندگان و حتی حشرات می‌روندو در روز با کندن حفره برای خود پناهگاهی برای استراحت درست می‌کنند.

fox-species-photography-2-1 fox-species-photography-2-3 6962171650_b4caf05007


مقالات مرتبط:

۱۰ پرنده ی خوش رنگ

۱۰ عدد از قدیمی ترین درخت های دنیا

۲۰ موجود با رنگ‌های عجیب

عکس‌های شگفت انگیز قبل و بعد از بازشدن پیله : ۲۰ لارو که پروانه و شاپرک شدند


2- روباه قرمز Red Fox

روباه قرمز پر جمعیت‌ترین و متنوع ترین نژاد روباه است و در بخش‌های مختلف کره زمین زندگی می‌کند. این نژاد روباه شکارچی تیزپا و چالاک است و گفته می‌شود از موانع دو متری به یک حرکت می‌جهد.

fox-species-photography-3-1 fox-species-photography-3-2 fox-species-photography-3-3 fox-species-photography-3-5


 

3- روباه Marble

این روباه به صورت طبیعی به وجود نیامده است و انسانها برای بهره‌یرداری از نقش زیبای پوست این روباه، این نژاد را با ترکیب نژاد‌های مختلف بوجود آورده‌اند. این نژاد از زیرشاخه‌های نژاد روباه قرمز و روباه قطبی است.

fox-species-photography-5-4 fox-species-photography-5-2 fox-species-photography-5-3

 


 

4- روباه خاکستری

این روباه بیشتر در آمریکای شمالی زندگی می‌کند و با پوست دورنگ خود شناخته می‌شود. همچنین نوار سیاه رنگی روی دم آن نقش بسته است. این روباه از معدود گونه‌های روباه است که توانایی بالارفتن از درخت را دارد.

fox-species-photography-6-1 fox-species-photography-6-3

 


 

5- روباه قطبی

این جانور زیبا در حلقه پایینی قطب شمال زندگی می‌کند. این روباه به نسبت گونه‌های دیگر دارای پاهای کوتاه‌تری است و دلیل آن حفظ حرارت بدن است. پوشش این روباه در طول فصل‌های مختلف متفاوت است و سفیدترین بیشترین حجم مو و پشم این موجود در زمستان است.

fox-species-photography-1-1 fox-species-photography-1-2 fox-species-photography-1-3 fox-species-photography-1-5


 

6- روباه نقره‌ای

این گونه در واقع همان روباه قرمز است که دارای رنگ پوست متفاوت است.این گونه از روباه پوست بسیار گرانقیمتی دارد و هم اکنون به منظور بهره‌برداری از پوستش پرورش داده می‌شود.

fox-species-photography-4-1 fox-species-photography-4-2

 


 

7- روباه Cross

این روباه نیز یکی دیگر از رنگ‌های گونه روباه قرمز است که بیشتر در آمریکای شمالی یافت می‌شود.

fox-species-photography-7-2 fox-species-photography-7-1 fox-species-photography-1-4

نویسنده: آرمان والی

۲ دیدگاه ها

  1. چقدر قشنگ و مهربون و با نمک بودن ^_^
    کاش میشد وقتی از یه حیوون تو داستانامون بد میگیم یه شخصیت خوب از همون حیوون رو هم وارد داستان کنیم 🙂 اینجوری بچه ها با سوء ظن نسبت به اون حیوون بزرگ نمیشن
    امیدوارم هیچ حیوونی مورد آزار و اذیت ما آدما قرار نگیره

    • من خودم با دیدن روباه‌ها واقعا نظرم عوض شد. فوق العاده موجودات زیبا و با استیلی هستند و متاسفانه همین زیباییشون باعث شده به طور بی رحمانه شکار بشن یا به صورت بی رحمانه تری پرورش داده بشن.

      البته خیلی از حیوانات این وضعیت رو دارند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *