بامیلو بلاگ / سبک زندگی / ۷ کاری که باید در ۳۰ سالگی انجام دهید تا به خاک سیاه ننشینیدزمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
راهنمای خرید بامیلو بلاگ

۷ کاری که باید در ۳۰ سالگی انجام دهید تا به خاک سیاه ننشینیدزمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه

۳۰ سالگی سنی است که انسان کم کم جا می‌افتد. بی‌خیالی‌های ۲۰ سالگی‌تان دیگر در شما نهادینه شده‌اند و اگر دیر بجنبید به هیچ وجه نمی‌توانید از شرشان خلاص شوید. کافی است چند ثانیه در سایت Quora جستجو کنید تا متوجه شوید سؤالات رایج هم سن  سال‌های‌تان در زندگی چیست : ” بزرگترین اشتباهی که افراد در ۳۰ سالگی انجام می‌دهند چیست و چه عبرتی می‌توان از آن‌ها گرفت؟ ” یا ” چه کاری را در ۳۰ سالگی‌تان انجام ندادید که بعداً باعث حسرت‌تان شد؟ “. دغدغه‌های ۳۰سالگی متفاوت از ۲۰ سالگی و ۴۰ سالگی است. در ۳۰ سالگی هدف اکثر مردم این است که مستقل شده باشند و از فرصت‌های شغلی خود به بهترین نحو استفاده کنند تا بعداً پشیمان نشوند. ما نیز که کم و بیش هم سن و سال شما هستیم و خودمان احساس خطر کرده‌ایم، بر آن شدیم تا حسرت‌ افراد مسن‌تر را در قالب توصیه‌های مفید برای افراد ۳۰ ساله جمع آوری کرده و خدمت‌تان ارائه کنیم:

۱- ۳۰ سالگی زمان وقت تلف کردن نیست، دوستان بهتری پیدا کنید

30 سالگی

از بین ۶۰۰ پاسخ خوانندگان Quora که دهه ۳۰ سالگی را رد کرده بودند، یکی از رایج‌ترین پاسخ‌هایی که ارسال شده بود این بود که : دیگر از سر و کله زدن با دغل دوستان و آدم‌های بی‌خود دست بکشید و به جای آن با کسانی وقت بگذرانید که واقعاً به فکرتان هستند و شما هم دوست‌شان دارید. به عبارت دیگر اگر تا این اواخر مگس گرد شیرینی جمع کرده بودید حالا دیگر آخرین فرصت برای استفاده از مگس کُش است و گرنه تا آخر عمر صدای ویز ویز آن‌ها در گوش‌تان طنین‌انداز خواهد شد.

مایکل دوریان باخ که یکی از طراحان محصولات مایکروسافت است در سایت Quora می‌نویسد: ” بیش از حد به کار نچسبید. کمی هم برای خودتان خاطره بسازید. هر چه پیرتر شوید پیدا کردن یک دوست درست و حسابی برای‌تان سخت‌تر می‌شود.”

جیمز آلتوچر، کارآفرین و بلاگ نویس، نوشته که شما نباید این نکته را فراموش کنید که موازی با بالا رفتن سن شما، پدر و مادرتان نیز پیرتر می‎شوند. او می‌افزاید: ” وقتی من ۳۴ سالم بود، هر بار که پشت تلفن با پدرم بحثم می‎شد گوشی را روی او قطع می‌کردم و دیگر هر چه زنگ می‌زد رد تماس می‌دادم تا خسته شود. شش ماه بعد پدرم سکته کرد و از دنیا رفت. یک هفته قبل از مرگش به من ایمیل زده بود تا حالم را بپرسد اما من جواب ایمیلش را نداده بودم… شرمنده بابا.”

زمان در ۳۰ سالگی شاید با ارزش تر از زمان در دوران ۲۰ سالگی و بالای ۴۰ سالگی باشد. چرا که شما در این زمان در اوج قدرت و شکوفایی خود هستید. پس از اتلاف وقت بیش از اندازه در شبکه‌های اجتماعی یا بازی‌های اعتیاد آور بپرهیزید.


نمی‌دانید در واقعیت چه شغلی شما را به اوج می‌رساند؟ حتما مقاله ۱۰ راه برای فهمیدن اینکه شما چه کاره هستید را مطالعه کنید.

دیگر زمان وقت تلف کردن نیست، تلاش برای رسیدن به شادی را کنار گذاشته و به سمت ایده‌آل خود بروید
 مدیریت زمان برای فری لنسرها و کار‌آفرینان برای آنکه بتوانید کسب و کار خود را زودتر به نتیجه برسانید.
چگونه بر زمان تسلط پیدا کنیم و پیش از حدر رفتن آن به موفقیت برسیم.
 شب امتحانی‌ها و کسانی که کار امروز را به فردا می‌افکنند، چه باید بکنند؟

۲- اهداف بالاتر را بزنید

30 سالگی

افراد بیست و چند ساله معمولاً دنبال اشغال بلند پروازانه هستند و کارهایی که دوست نداشته باشند را به سادگی رد می‌کنند. طرف را جان به جانش کنی دوست ندارد در آژانس گردشگری عمویش کار کند و می‌خواهد دوچرخه تعمیر کند چون در میان دوچرخه‌ها احساس امنیت بیشتری می‌کند تا در محیط اداری و شلوغ آژانس. پیش خودش می‌گوید بگذار چند سال این کار را بکنم بعد می‌روم سراغ یک کار بهتر. اما سر بچرخاند چند سال گذشته و این‌ کاری که قرار بود موقتی باشد حالا به منبع درآمد اصلی‌اش تبدیل شده است.

اگر کار در آژانس را با دستمال کشیدن کف کاسه توالت شروع کرده بود تا الان هیچی نشده بود مدیر تورهای داخلی شده بود و زیر دستش چند تا کارمند ترگل ورگل برایش رکوع و سجود می‌رفتند … اما هم اکنون باید در مغازه‌ی اجاره‌ای خودش صبح تا شب چمباتمه بزند تا بلکه یکی از این لحاف‌دوزها دوچرخه‌اش پنچر بشود و بخواهد وصله به آن بیندازد، تا او تیوپش را در آورد و نیم ساعت تلمبه بزند و داخل تشت آب بیندازد تا ببیند باد از کجا در می‌رود…

30 سالگی

فردی گمنام در Quora نوشته که بزرگترین اشتباه سن ۳۰ سالگی این است که ” معتاد پولی شوید که سر ماه بدست می‌آورید.” مشخص است که این آدم زمانی که هم سن و سال ما بوده به جای این‌که بلند پرواز بوده باشد، شغلی را انتخاب کرده که در آن احساس امنیت شغلی می‌کرده.
از ما به خودمان نصیحت، اگر ۲۵ سال‌مان باشد تغییرات را راحت‌تر هضم می‎کنیم تا ۱۰ سال بعد. کار نشد ندارد اما در ۳۵ سالگی شغل عوض کردن سخت‌تر است. سعی کنید هدف‌تان را بالا بگیرید تا پس از ۳۰ سالگی به این نتیجه نرسید که استعداد‌تان پای کارهای بی‌خود هدر رفته است.


 پنج کاری که افراد موفق قبل از ساعت ۸ صبح انجام می‌دهند تا بتوانند یک روز موفق را شروع کنند.
◄ ۷ چیزی که مردان موفق در کیفشان دارند

 ۷ نکته برای اینکه چگونه با جذبه و کاریزماتیک باشیم چرا که این خصوصیت یکی از دلایل موفقیت در بسیاری از شغل‌ها است.
پیش از اینکه در مورد آینده خود تصمیمی بگیرید بدانید که ۸ کاری که افراد موفق هرگز انجام نمی‌دهند چیست.
◄ پنج سؤالی که افراد موفق هر روز از خود می‌پرسند و موفقیت خود را باز هم تکرار می‌کنند

۳- خیلی حرص آینده را نخورید

30 سالگی

یکی از درس‌هایی که سنین بیست سالگی به آدم می‌دهد این است که آن لحظه‌ی جادویی که همیشه انتظار داشتید فرا برسد تا احساس کنید که به یک فرد بالغ و کامل تبدیل شده‌اید، هیچ‌وقت فرا نخواهد رسید. بیشتر کسانی که در این وب‌سایت نظرات خود را اعلام کرده بودند نیز این نکته را خاطر نشان کرده بودند.
مگر این‌که شب کریسمس امسال ماجرایی مثل مرحوم اسکروج برای‌تان اتفاق افتاده باشد، در غیر این‌صورت فکر کردن به ۵ سال آینده هیچ فایده‌ای ندارد. آینده همیشه در حال تغییر است و هیچ‌وقت آن‌چیزی نمی‌شود که ما انتظارش را داشتیم. بنابراین بهترین کاری که می‌شود در قبال آن کرد این است که از فکر کردن بیش از حد به آن خودداری کنیم.

30 سالگی
می‎خواهید برای سال‌های خیلی دور برنامه ریزی کنید؟ بی‌خیال! هر چقدر بیشتر در آینده غرق شوید بیشتر همین زمان حال که در آن زندگی می‎کنید را از دست می‎دهید.
هر آدم سالم دیگری هم برای خود و خانواده‌اش اهدافی را دنبال می‎کند اما اگر این هدفمندی منجر به وارد کردن استرس به خود شود، از سم سیانور نیز مهلک‌تر است. با زمان پیش بروید و زندگی‌تان را زهرمار نکنید.


 چطور قدرت ذهن خود را در تحمل مشکلات و چیره شدن برآن‌ها بهبود دهیم؟ تا از پس هر مشکل و سختی بر بیایم و مسائل حاشیه‌ای ما را از رشد باز ندارد.

◄ چطور ایده‌ی خود را در ذهن کسی بکاریم؟ و پله‌های موفقیت را سریعتر طی کنیم.

۴- تکلیف خودتان را مشخص کنید! بچه می‌خواهید یا نه؟

30 سالگی

بعضی‌ها بعد از دیدن فیلم کله پاک کن دیوید لینچ کلاً قید بچه را زدند اما اکثریت کاربران این وب‌سایت Quora نوشته بودند که اگر می‌خواهید بچه دار شوید این کار را در سن سی سالگی انجام بدهید. اگر بخواهید بنشینید ببینید که چه زمانی همه چیز جور می‌شود به اصطلاح بچه‌ محل‌های ما ” باخ رفته‌اید.” اگر دل‌تان بچه می‎خواهد قبل از این‌که همه روزنه‌ها بسته شود این کار را به سرانجام برسانید.

فردی به نام کوین در Quora نوشته است: ” وقتش را ندارید. پولش را ندارید. اول می‌خواهید شغل خوبی پیدا کنید بعد بچه دار شوید. فکر می‌کنید که بچه‌ها زندگی‌تان را نابود می‎کنند… خفه شید بابا… بچه‌ها شیرینی زندگی‌ان. بچه‌ها باعث می‎شوند در هر زمینه‌ای بهتر از قبل شوید. بچه آوردن باعث می‌شه آدم تلاش بیشتری بکنه. دیدن‌شون باعث خوشحالی آدم می‎شه. واسه بچه آوردن بهونه در نیارید. “


 اینفوگرافی : راهنمای جامع رفتار، تغذیه و سرگرمی نوزاد از یک ماهگی تا ۱۲ ماهگی


۵- ورزشکاران را دوست داشته باشید وغذای مقوی بخورید

30 سالگی

هر چقدر هم که سر خودتان را با کار شلوغ کنید نباید قید این یکی را بزنید. چه بسا که سلامتی باید در اولویت قرار بگیرد. هر چقدر که الان هواس‌تان به خودتان باشد و ورزش کنید و مواد غذایی سالم مصرف کنید و دندان‌تان را مسواک بزنید، در اصل برای آینده‌تان سرمایه‌گذاری کرده‌اید.

مایکل دوریان باخ که خدمت‌تان عرض کردیم از بیل گیتس حقوق می‎گیرد در Quora نوشته: ” برای سلامت‌ خودتان اهمیت قائل شوید. سلامتی باید اولویت اصلی شما باشد. نکند به سی سالگی برسید و همیشه خسته و کوفته باشید. از ما گفتن. “

یک بنده خدای دیگری به نام آدام دِنِر نوشته : ” در سن ۴۱ سالگی هستم و لیست بلندبالایی از مشکلات فیزیکی بر سرم نازل شده است. اگر زمان به عقب برمی‌گشت طوری زندگی می‌کردم که الان به این وضع نیفتم.”


◄ رمز عمر طولانی؛ از این ۱۰ کار دست بکشید تا دیرتر بمیرید و بتوانید روزی ۱۰۰ سالگی خود را جشن بگیرید
◄ در حال جمع کردن ساک ورزشی‌تان هستید؟ مقاله لوازم باشگاه : ۱۰ وسیله‌ای که باید در ساک ورزشی‌تان باشد را از دست ندهید.

قابل توجه افرادی که شغلی پشت میزی دارند : اینفوگرافی: عوارض ناشی از نشستن طولانی و راه‌حل‌ها

۶- کلنگ اقتصادی را از جیب‌تان در بیاورید

30 سالگی

این‌طور در نظر می‌گیریم که در سنین ۲۰ سالگی هر چه کار کرده بودید را برای پول اجاره خانه دانشجویی و ماه پیشونی و چشم عسلی خرج کرده‌اید و با وجودیکه گول تبلیغات تلویزیونی افتتاح حساب قرض الحسنه‌ی بانک‌های دولتی را هم نخوردید اما الان که ۳۰ سال‌تان شده اندوخته‌تان در حد خرید یک موتور گازی هم نیست. ناامید نشوید چون دیر نشده، اما از طرف دیگر این آخرین فرصت شما برای تضمین آسایش در زمان کهولت است.

آلتوچر نوشته که چطور در طی ۳۰ سالگی‌اش چند ‌بار تمام پولش را بدون فکر و اندیشه مناسب روی بیزینس‌های مختلف سرمایه‌گذاری کرده و سرمایه خود را به باد داده است. اکنون وضع او خوب است اما حتی الان هم گذشته که یادش می‏افتد اعصابش خراب می‎شود.

30 سالگی

خیلی ولخرجی نکنید. پس از این‌که خیال‌تان راحت شد مهریه زن‌تان را جمع کرده‌اید، می‌توانید با مراجعه به شرکت‌های بیمه، خودتان را با پرداخت مبلغی ماهانه بیمه عمر کنید تا ۲۰-۳۰ سال بعد مجبور نباشید پا به پای جوانان آن زمان مسافرکشی کنید. اگر می‌توانید پول بیشتری جمع کنید زمین بخرید و آن‌را به عنوان سرمایه زمان پیری نگه دارید تا هر وقت لنگ پول شدید بفروشید و به زخمی بزنید.

اگر تا همین امروز هم دست روی دست گذاشته بودید از حالا شروع کنید و برای تأمین آینده‌تان دست بجنبانید.


از درآمد خود راضی نیستید؟ چند روش ساده‌ی مذاکره برای افزایش حقوق؛در مصاحبه شغلی برنده باشید
◄ اگر خیلی از درآمد خود ناراحت هستید مقاله چگونه در ۱۰ حرکت پولدار شویم؟ را حتما مطالعه کنید

برای اینکه با پذیرفته شدن در موقعیت شغلی آرزوهای خود موفق شوید ۱۰ نکته برای موفقیت در مصاحبه شغلی را مطالعه کنید.
قبل از اینکه در مورد آینده شغلی خود تصمیم بگیرید ۶ نشانه برای اینکه شغل شما در حال کشتن شما است  را بخوانید
◄ چگونه حریف تنبلی خودمان بشویم و از امروز اولین قدم به سمت زندگی ایده‌ال خود را برداریم

۷- تفریح کردن را به خودتان حرام نکنید

30 سالگی

نکته آخر این‎که افرادی که ۳۰ سالگی موفقی را پشت سر می‌گذرانند خوشگذرانی را تعطیل نمی‎کنند. این که چون ۲۰ سالگی تمام شده دلیل نمی‌شود که یک فرد بخواهد ادامه‌ی عمرش را مثل راهبان بودایی زندگی کند. مایکل دوریان باخ نوشته که بیشتر عمرش در ۳۰ سالگی برای پول درآوردن گذشت و هر چه بیشتر پول در می‌آورد ناراحت‌تر بود.

30 سالگی

کاربر دیگری به نام جف میلر در Quora نوشته که بهترین لحظات ۳۰ سالگی‌اش بیرون رفتن با همسرش و بازی کردن با بچه‎هایش بوده. چیزی که از کلیت قضیه استنباط می‌شود این است که اکثر کاربران با نگاه به گذشته خود، اعتقاد دارند کار کردن و پول در آوردن بدون لذت بردن از زندگی مفت نمی‌ارزد… فعلاً.

این مطالب را نیز بخوانید

نویسنده: میثم

میثم عقیلی‌ هستم. متولد دهه‌ی پر زاد و ولد ۶۰. در اوج دلاوری خود در ۱۹ سالگی از ترس محاسبه سرعت بوق قطار در تونل تنگه‌زاغ و کله‌معلق زدن روی تپه‌های پادگان عجب‌شیر به سمت رشته مترجمی زبان انگلیسی خزیدم ولی دریغ از این‌که مترجمی نه اصلا علم است و نه جای آرامش. مثل تونلی است که علوم دیگر بوق بوق کُنان از توی دلش رد می‌شوند. عاشقِ خیال‌پردازهایی مثل هایائو میازاکی هستم و تن‌ماهی را نجوشانده می‌خورم. من اولین نویسنده‌ی بامیلوبلاگ هستم.

۵۱ دیدگاه ها

 1. و شما جوان ها باور کنید بخدا قسم که اگر از این تجربه دیگران استفاده نکنید شک نکنید که در ۵۰ سالگی (مثصل من) حسرت خواهید خورد .البته من خدا رو شکر مثل اون آقای وبلاگ نویس با پدرم رفتار نکردم ولی الان حاضرم همه هستی ام رو بدم و یکبار فقط یک مرتبه دیگه پدرم رو ببینم

 2. به نظرم باید قدر لحظه ها و فرصت ها رو دونست،یه اتفاق زندگی آدم رو از این رو به اون ور میکنه…اول جوونی باید یکم سختی تحمل کنیم تا روی غلتک زندگی بیفتیم

  • انقدر شنیدیم زمان مثل طلا میمونه ، عمر رو تلف نکنید… که فکر میکنیم این حرفا کلیشه‌ایه و ذهنمون فیلتر میکنه این تفکر رو. اما اینطور نیست، باید برنامه داشته باشیم ، باید ببینیم کجا هستیم و به کجا میخواهیم بریم. در غیر این صورت با شانس و اقبال بعیده به خوشحالی واقعی و موفقیت برسیم..

 3. تلنگر خوبی بود،منو به فکر انداخت،گاهی واقعا خوندن این مطالب لازمه.

 4. خیلی مقاله خوبی بود ممنون

 5. مطلب بسیار جالبی بود.ممنون از شما.

 6. خیلی مقاله ی خوبی بود ^_^

 7. سلام
  خیلی تصادفی به این وبلاگ برخورد کردم.
  واقعا عالیه مطالب خیلی مفیدیه …
  از قضا من حدود یه ماه دیگه سی ساله میشم …
  امیدوارم بتونم از این نکانت ارزشمند استفاده کنم.

  ممنونم …

  • نظرات شما باعث دلگرمی ماست. ممنون

   ما تمام تلاشمون این هست که این بلاگ وقت با ارزش خوانندگان عزیزمون رو تلف نکنه و حتی شده یک نکته مفید در مقالاتش باشه.

   • حتما همینطوره آرمان جان.حتما.بسیار بیشتر از اونی که فکرش رو کنید مفیده مخصوصا برا جوونای ایرانی با این وضع اشتغال و اقتصاد و …بگذریم.من هم بسیار اتفاقی از طریق سرچ در گوگل وارد بلاگ شما شدم و اتفاقا دقیقا سی سال هم دارم.و غرق در مشکل اشتغال و خب بطبع اون مشکلات اقتصادی.امیدوارم هرچی که آرزو داری بهش برسی.اونقدر غرق در مطالعه مقالاتت شدم که یهو دیدم کلی زمان گذشته و خب البته این از اون دست استفاده های مفید از زمان هست.
    به هر حال امیدوارم شماها موفق باشید و خب من هم هینطور…

 8. سلام بزرگوار.به نظر شما نویسنده عزیز مورد ۶ با مورد ۳ در تضاد نیست؟؟؟بلعخره آینده نگر باشیم یا هر چی داریم برای خوشی لحظه ای که توش هستیم خرج کنیم؟؟؟؟

  • تمام ابعاد یک زندگی لزوما جزیره‌های جدا از هم نیستن. این ابعاد در برخی موارد در مقابل همدیگه و در برخی موارد همسو با همدیگه هستند.
   ما فقط یک یاداوری کوچک انجام دادیم که کدام ابعاد زندگی در این سن بسیار اهمیت دارند. اینکه در زندگی شما و برای شما چه تعادلی بین این ابعاد خوب هستش رو شما خودتون باید بش برسید.

   بسته به شخصیت، موقعیت، محیط، اطرافیان و بسیاری موارد دیگه هر فردی به نوبه خودش مدیریت منابع و زمان انجام میده و وقت ، پول و انرژی شو در هر یک از این ابعاد هزینه میکنه.

   هیچ کس نمی تونه یه فرمول موفقیت برای همه بده. و ما فقط خواستیم بگیم که به این ابعاد خوب فکر کنید چون که در این سن باید یک تصمیم آگاهانه در مورد هر یک بگیرید

 9. خسته نباشی
  اتفاقی به وبلاگتون اومدم
  فقط خواستم ازت تشکر کنم چون دیدم به زندگی رو عوض کردی
  از امشب به جای وقت گذاشتن برای کلش بازی کردن حتما میام اینجا
  بازم ممنونم ازت

  • باعث افتخارمون هست که انقدر از بلاگ ما خوشتون اومده.. سعی ما هم همین هست که اگر وقتی اینجا صرف میکنید، زیاد حدر نره .. و بتونید استفاده ببرید.

 10. همین امروز وارد وبلاگتون شدم.خوشبختانه مطالب مربوط به رشد شخصیتی و کارافرینی داره تو سایت ها و وبلاگای ایرانی جون میگیره و وبلاگتون داره بخوبی اینکار رو انجام میده.اما یه چیز دیگه هم هست:
  مطالب که می نویسید و بخصوص مقاله های موردی ، بین موارد مختلف فاصله خیلی زیادی میذارید و تو این فاصله لینک مربوط به مطالب دیگه رو قرار میدید.اینکار اساسا بد نیست اما تمرکز خواننده رو نابود میکنه بطوری که خواننده مطلب در حال خوندن رو نصف و نیمه گذاشته و ۲۰ تا صفحه دیگه باز کرده.اگر می خواید تست سنجش تمرکز بگیرید که یه بحثه اما اگر می خواید به خواننده کمک کنید شخصیتش رو ارتقا بده که بدونید الان که دارم این نظر رو مینویسم ۲۰ تا صفحه باز کردم و هیچکدومش رو کامل نخوندم وشخصیتم هیچ فرقی با نیم ساعت پیش نکرده
  بجز این مورد دیگه چیز خاصی نیست

  • ممنون بابت نظر با ارزشتون. بسیار نکته خوبی فرمودید. اما مسئله اینه که تمام این مقالات زمان و انرژی بسیار زیادی براش صرف شده و حیفه که خونده نشه.
   و اینکه مقالات به طور مستقیم با اون بخش مربوط هستش. ولی حتما سعی خواهیم کرد که به روش بهتری این مقالات مرتبط رو به نمایش در بیاریم.

   بسیار متشکر از بازخورد با ارزشتون.

 11. ممنون از به اشتراک گذاری مطالب خوبتون .

 12. متشکر از به اشتراک گذاری مطالب خوبتون .

 13. با سلام وممنون از سایت پرمحتوا و مفیدتان
  باید توجه داشت همه سنین عمر ما فقط وفقط یک بار لمس میشوند و تمام میشوند چه۱۰ چه۲۰ چه۳۰ چه۴۰ و,و,و…واین را میدانیم به هیچ وجه قابل برگشت نیست.۳۰سالگی اوج مصرف لذت های هر انسان است و باید ادامه یابد.اما!!!!چون دراز مدت دار ترین اهداف و رسیدن به موقعیت وموفقیت های ناب در این سنین در جلوی چشمان مان ظاهر و در یک چشم بر هم زدن محو و تمام میشوند,اینجاست که باید ساعت شنی رو در خاطرمان یاد کنیم ۳۰ سالگی جمع بندی کلیه افکار درست وغلط و سنجش و پالایش شخصیت اهداف ما و به گونه ای چشم انداز رسیدن ب آرزو و آمال هر فرد است .اولین نگرش مثبت و راه سعادت وترقی هر انسان در زندگی ۱٫ برداشت درست از زندگی و نعمات پیرامون.۲٫مدیریت باور ها و غلبه احساسات دست و پا گیر. مهمترین دوره ی شکوفایی و رشد هر انسان بین سنین ۲۸ تا ۳۵ سالگی میباشد.

 14. خیلی عالی بود واقعا مرسی خیلی مفید بود

 15. خیلی عالی بود واقعا استفاده کردم. ممنونم

 16. بی نهایت زیبا بوودن‌.. با تشکر فراوان از شما

 17. سلام
  مقاله ی خوبی بود.ولی احساس میکنم مخاطبتون بیشتر آقایون بودن.اینطوری حس بدی بهم منتقل کردین..خیلی بده که زن ها منتظر باشن مردها کارکنن وبهشون پول بدن..مردشون براشون زندگی خوب درست کنه

  • از اینکه مخاطبین این مقاله بیشر آقایون هستن،درسته.اما خب مقصر به هیچ عنوان نویسنده مقاله و این بلاگ نیست.چون برای مثال در همین مقاله هیچ اشاره و یا اصراری به جنس مذکر نشده از این بابت که برای مثال این راهکارها فقط برای مردان میباشد.و اتفاقا مشکل و یا کوتاهی و یا هرچیزی که اسمش را بگزارید از سوی خود خانمهاست که مراجعه نمی کنند به اینچنین مقالاتی برای بهبود کیفیت زندگی مستقل خودشان.
   موفق باشید

  • یه زن سی ساله دیگه به انتهای رویاهاش رسیده.علی الخصوص اگه متاهلم باشه…سی سالگی براش شروع روزهای تکراری هست.بیشتر شبیه پرنده ای که تو قفس خودشو به درو دیوار میزنه…فقط به خودش آسیب می رسانه وگرنه هیچی تغییر نمی کنه

 18. سلام. ممنون از مطالب پربار و مفیدتون. عالی بود… مرسی

 19. سلام
  مطلبتان خیلی خوب ترجمه شده بود و از خواندنش لذت بردم. فقط باید حواستان باشد که به هواس (ذیل بند ۵) بیشتر توجه کنید!
  شاد باشید(:

 20. سلام، و اقعا نقطه نظراتتون بسیار مفید، مثبت و قابل تأمل هستند بسیار از شما سپاسگزارم .

 21. سلام خدمت شما دوست خوبم خسته نباشید انشالله موفق باشید.

 22. محمد حسین پورعباس

  عالی بود

 23. احسان اسکندری

  بسیار عالی بود ، ممنون بابت به اشتراک گذاری

 24. دیوارمهربانی/من مسعود/ ۳۰سالمه وتاحالا یک شغل ثابت حتی برای۱ساال هم نداشته ام.هرچندوقت یکباری ازشغلم یابه خاطراعصاب خوردی یاپول کم خسته میشوم.تکلیفم باخودم معلوم نیست .اماتوکارازلحاظ فنی کم نمیارم وهمیشه اوایل کاردل میبندم وسخت کارمیکنم.یه بچه ی کوچکم دارم وخانمم همیشه میگویدمن بدبختم.فکری به سرم خطورنمیکنه.این جملات بالا راکه خوندم همش آشنابود.اگه مشاورخوب سراغ دارید راهنماییم کنید ممنون میشم/

 25. الان ۲۵ سالمه

  پنج ساله گذشته رو با خودم میگفتم پنج سال دیگه چجوریه
  و آنچان این پنج سال بهم سخت گذشت که فکم از تعجب باز موند!!!

  به نظرم زندگی رو هر جور بگیرم همون جور میگذره
  اما چنتا نکته رو اویزه گوشم کردم
  ورزش و سلامتی و اخلاق خوب
  دیگه باقیش هرچی بادا باد!

  به نظر من
  اگر انسان پشتوانه مالی داشته باشه

  تنها باید از طریق سلامتی برای ایندش سرمایه گذاری کنه
  اونی ازدواج میکنه که میخواد کمبودش رو از طریق دیگه ای جبران کنه
  وگرنه کمبود و مشکل اصلی در نگرش و فکرش هست
  جمله ای رو در جایی حواندم بسیار زیبا:
  “اکثریت انسان ها یک روز رو با شادی زندگی میکنند و سعی دارند باقی عمر رو از آن روز کپی کنند
  غافل از اینکه دلیل شادی آنها در آن روز خاص ؛ تنها یک چیز بوده:
  تنوع “

 26. بگید تا قبل از۳۰ سال باید چکار کنیم که بعدا پیشمون نشیم، من ۲۷ سالمه، تحصیلاتم رو تمام کردم میخام بدونم بجز درس باید قبل ۳۰ سالگی چکار کنم پشیمون نشم

 27. به نظر من اصلا مقاله خوبی نبود یه جوری نوشته شده بود افراد مسن تر از ٣٠ سال که انگار ٣٠ سال مسنه بالای ٣٠ سال مسن تر دوما کی گفته ٢٠ ساله بالغ نیست از ١٨ سال دیگه باید بالغ شده باشن یعنی منظورم اینه که فرقی بین یه فرد ٣٠ سال و ٢٠ سال نیست شرمنده اینو میگم اگه ٢٠ ساله دیگه بالغ نشده باشه و عقلش نرسه برای بعضی چیزا دیگه منگل تشریف داره

  • خانم نسیم خب خداروشکر که شما در ۱۸ سالگی به بلوغ کامل فکری رسیدید که خیلی هم خوبه البته.ولی اگر کسی در سی سالگی یا حتی چهل و یا بالاتر در زمینه شغلی و مسائل پیرامون مربوطه آن دچار اشتباهی می شود،که البته ممکن است برای هرکسی در روی این کره زمین پیش بیاید دلیل بر نابالغ بودن آن فرد و یا به قول فرمایش شما منگول بودن آن فرد نیست.حتی افرادی در پست های بالا و در سنین پنجاه سالگی و با سالیان سال تجرجه شغلی هم یک سری اشتباهاتی مرتکب میشوند در زمینه شغلشان که نمیشود واقعا آنها را نادان و یا نابالغ دانست در یک جمله..و در آخر “خیلی ببخشید” شما واقعا از این مقاله بلند و بالا و تمام موارد مفید در آن، فقط تنها چیزی که به آن توجه و برداشت کردید،بحث مسن بودن یا نبودن یک فرد سی ساله بود؟!!!و این کوری خوندن هایی که بین اکثر خانمها شایع است در رابطه با سن و جوانی و مسائلی از این دست؟!!آیا شما خودتان مطمئنید که بالغ شده اید؟ موفق باشید

 28. یادمه دوران ما که دهه شصتی هستیم زمانی که ٢٠ سالمون بود توقعاتشون ازمون زیاد بود مثل یه ادم ۳۰ ساله ازمون توقع داشتن حالا چطور شده عوض شده یه فرد ٢٠ ساله اگه عقلش کامل نشده باشه دیگه متاسفانه منگل و خنگول تشریف داره چون دوران ٢٠ سالگی دهه شصتی ها هم همین نظرات را داشتن در موردمون

 29. ۵روز که وارد ۳۰ سالگی شدم ،حس و حال عجیبیه
  میخوام تغییرات زیادی توزندگیم بدم
  فنک شویی کردم توی روابطم خونه ام کارم وسایلم واهدافم
  مطالب شمابیش ازپیش کمکم کردن
  ممنونم?

 30. این که منبع گرد اوری این مقاله رو ننوشتید ضعف مقاله رو میرسونه.

  لطفت منابع را حتما درج کنید

  • نوشته بنده خدا سایت Quora هست

 31. یک ماه دیگه سی سالم میشه . استرس دارم احساس پیری میکنم. متاسفانه با تمام تلاشی که کردم تو زندگیم موفق نبودم و این از همه بدتره. فرصتهای زندگیم و از دست دادم. متاسفانه جامعه داره به سمتی پیش میره که اکثرا این وضعیت رو دارن. تا نزدیک سی سالگی مشغول درس خوندن و سربازی هستیم و بعدش میایم تو بازار کار و میبینیم اشتباه کردیم کاش راه دیگه ای رو انتخاب می کردیم

 32. سلام آقای میثم
  من حدود یک سال و نیم هست که مطالب سایت رو میخونم و به طرز عجیبی شیفته مقالات و مطالبی که شما می نویسید شدم. از نگارش و ادبیات شما لذت میبرم.
  شاید سوال من عجیب باشه ولی گاهی برام این سوال پیش میاد که کسی که این مطالب رو اینقدر قوی به رشته تحریر درمیاره کیه؟؟؟ چجور آدمی هست؟؟؟ رشته تحصیلیش چی بوده ….شغلش چیه ؟؟ اصلا به سلامتیش اهمیت میده یا نه؟؟ توی زندگی شخصیش هم اینقدر جوخ طبع هست؟؟ روابط اجتماعیش چطوره؟؟ اصلا به چیزهایی که ازشون دم میزنه عمل میکنه یانه؟؟
  خواهش میکنم جواب بدید.
  برام خیلی مهمه آخه تو سنی هستم که مدام یا دارم دنبال الگو میگردم یا دارم به تناقض حرف ها و اعمال پی می برم.
  بحرحال مدت هاست که این سوالات تو ذهنم هستن و دنبال فرصتی بودم تا بیانشون کنم.
  این سوال ها هیچ جنبه ی مچ گیری و ارضاع حس فوضولی و… نداره .مطمئن یاشید.
  اگر خودتون صلاح میدونید جواب بدید.

 33. عالی بود شما با این مطلب عالی راه زندگی من رو تغییر دادید بسیار سپاسگذارم

 34. عالی بود

 35. خ نسیم نمیدونم چندسالتونه اما واقعا ۲۰سالگی با ۳۰سالگی متفاوته و دیدگاهای کاملا متفاوتی ایجاد میشه برای افراد…اگه این دو سن رو نگذروندین با گذشت زمان متوجه حرف هاشون میشید

 36. سلام من در گذشته خیلی اشتباه کردم. ارزوم همیشه این بوده که برگردم به گذشته اگه گذشته دانشگاه نمی رفتم الان استخدام بودم و حداقل ماهی ۲ الی۳ تومن حقوقو میگیرفتم ای کاش غرورمو کنار گذاشته بودم و دانشگاه نمی رفتم. الان ۲۵ سالمه دارم ۴۰۰ تومن حقوق میگیرم خیلی پشیمونم افسردگی گرفتم مطالب بالا جالب بود یخورده امیدوار شدم ان شاالله همه جوونا یه شغل مناسب داشته باشن.

 37. مطلب جالبی بود
  من دیروز ۲۹ سالگی رو تموم کردم و وارد سی سالگی شدم
  الان کلی قرض و بدهی دارم
  هیچ ایده جالبی هم ندارم
  کل طول زندگیمو تا الان مثل خمیر سپری کردم
  فک کنم وقتشه یه حرکتی بزنم

 38. زمان مثل طلا می مونه ؟ طلاهای من مال تو ، تو در مقابل واسه ی من چی کار می کنی ؟

 39. به نظرتون ۳۳ سالگی وقت خوبی برای مهاجرت هست؟

 40. سلام
  ب نظر من خیلی بستگی داره ب شرایط مالی خانواده
  اگر بخوای هم تفریح کنی هم کار کل درآمد میره واسه لذت و تفریح
  ب نظر من ایده آل زمانی اتفاق میفته ک سعی خودتو تا جای ک میتونی بکنی فقط طوری باشه از خودت راضی باشی تحت اون شرایط و امکانات ولی در کل خاسته ها شبیه کش میمونه یکیشو میگیره اون یکی در میره☺

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *