بامیلو بلاگ / دنیای مد و زیبایی / مراقبت از پوست و مو / ۶ عادت که در زمستان پوستتان را خراب می کند

۶ عادت که در زمستان پوستتان را خراب می کند

وقتی که دمای هوا کاهش می یابد، پوست شروع به خراب شدن می کند. ترکیب هوای گرم داخل و هوای برفی و سرد بیرون در این موقع سال، رنگ پوست مان را تغییر می دهد به طوری که دیگر شفاف و براق نیست.

خوشبختانه، کارهایی هست که می توانید برای برطرف کردن مشکلات پوستی زمستانی، از قبیل خشکی مزمن، تکه پوسته های خشک و پوست قرمز و تحریک شده، انجام دهید. در این مقاله 6 عادت زمستانی که پوستتان را خراب می کنند و روش مقابله با آنها را برای تان جمع آوری نموده ایم.

  1. نپوشاندن پوست موقع بیرون رفتن.

منظور ما فقط کرم ضد آفتاب SPF دار نیست (با اینکه مطمئنا می دانید که کرم ضد آفتاب در زمستان نیز به اندازه ی تابستان مهم است). پوست تان به یک لایه مرطوب کننده محافظ نیز نیاز دارد. اگر با پوست محافظت نشده از خانه بیرون بروید، سرما و باد ترک های ریزی روی سطح پوست تان ایجاد می کند که باعث قرمزی، خشکی و آسیب می شود. قبل از خارج شدن از خانه روی همه ی قسمت های بدنتان که پوشیده نیست، کرم مرطوب کننده ی SPF دار بزنید.

  1. استفاده کردن از دستگاه بخور

دستگاه بخور، حقه ی شماره 1 برای حفظ شفافیت پوست در تمام زمستان می باشد. اضافه کردن رطوبت به فضای داخل خانه، نه تنها به تنفس کمک می کند، بلکه مانع از دست رفتن رطوبت پوست تان می کند. اگر دستگاه بخور ندارید، یک کتری بر روی بخاری نیز کمک تان می کند (تبخیر آب هوا، رطوبت محیط را افزایش می دهد).

  1. شستن پوست با آب داغ

چه بخواهید دوش بگیرید، چه دست و صورت تان را بشویید، آب داغ تمام روغن های طبیعی پوست تان را از بین می برد. پوستتان را با آب ولرم (و اگر تحمل دارید با آب سرد) بشوید.

  1. استفاده از مرطوب کننده با پایه ی معدنی

بالم های لب و وازلین هایی که پایه ی معدنی دارند، جذب پوست نمی شوند؛ در عوض روی پوست تشکیل مانع انسداد می دهند. این امر در به دام انداختن رطوبت موثر است، اما پوستی که خشک شده است را مرطوب نمی سازد. در عوض محصولی را انتخاب نمایید که دارای اسید هیالورونیک، سرامیدها و یا حتی روغن (که همگی به پوست نفوذ و آن را مرطوب می کنند) باشد.

  1. کندن پوست ترک خورده

این کار را نکنید! کندن پوست باعث عفونت و ایجاد لکه می شود. در عوض، از یک محصول لایه بردار شامل لایه بردار شیمیایی (اسید یا آنزیم) و لایه بردار مکانیکی نرم (دانه های لایه بردار) برای از بین بردن پوست مرده استفاده کنید.

  1. استفاده از کرم های سنگین برای صورت

استفاده از کرم سنگین به خودی خود بد نیست، اما برای مبارزه با پوست خشک راه مناسبی نیست. به جای تکیه کردن بر یک محصول غنی، اول از یک سرم مرطوب کننده سبک زیر کرم صورت تان برای به دام انداختن رطوبت استفاده کنید.

نویسنده: آرمان والی

یک دیدگاه

  1. من طرفدار پروپاقرص شما هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *