بامیلو بلاگ / راهنمای خرید / ۵ مدل کفش که هر مردی باید در جاکفشی داشته باشد
راهنمای انتخاب کفش مردانه

۵ مدل کفش که هر مردی باید در جاکفشی داشته باشد

کفش شما مهم‌ترین بخش پوشاک شماست؛ به این موضوع شک نکنید. شاید تنوع آن در میان تنوع دیگر پوشاک‌تان به چشم نیاید اما همان تعداد محدودتر نیز نشان‌دهنده‌ی اولویت‌های شما در انتخاب است. هرچند ممکن است به شیوه‌ی بسیاری از مردان شما نیز، یک کفش رسمی را با هر لباسی و در هر زمانی به پا کنید اما با توجه به لباس‌هایی که می‌پوشید و موقعیت‌هایی که در آن قرار دارید، داشتن تعدادی کفش برای شما ضروری است.

بامیلو در این مقاله 5 کفش ضروری برای مردان، شیوه‌ی انتخاب آنها و موقعیت‌های مناسب پوشیدن را برای شما فهرست کرده است.

صندل برای ساعت‌های تفریح

sandals-men
صندل ساده‌ی مردانه

 

برای هر کدام از انواع پوشاک زمان و مکان خاصی وجود دارد. در این میان صندل‌ها بدترین انتخاب‌ها برای قرارهای رسمی، حضور در محل کار، دیدارهای خانوادگی و مهم‌تر از همه خواستگاری رفتن هستند! تصور نکنید که چون فصل گرما در راه است می‌توانید یک جفت صندل بخرید، با آن جوراب سفید بپوشید و هر کجا خواستید سر بزنید.

هرچند که طراحان مد در دنیا از این نوع کارهای عجیب و غریب زیاد می‌کنند، مانند مد بهار و تابستان سال 2012 هرمس که در آن کت‌های کوتاه با شلوارهای گشاد تابستانی کوتاه و صندل، سِت شده بودند.

می‌شود با این صندل‌ها همه کار کرد و آنها را با کت و شلوار، کراوات و شال‌گردن بافتنی ست کرد اما باید حواس‌تان را جمع کنید که اگر قرار است در کنار دیگران، عادی و در عین حال شیک به نظر برسید باید کمی از استانداردهای زندگی شهری پیروی کنید. هرچند بامیلو شما را از خارق‌العاده بودن، شبیه مدل‌ها بودن و خاص بودن منع نمی‌کند!

به این نکته می‌رسیم که این کفش‌ها را در چه شرایطی باید پوشید. به طور خاص صندل‌ها برای گپ‌های شب‌های گرم تابستان، قدم زدن در کنار ساحل، در طول روزهای تعطیل، قرارهای دوستانه در پارک و کافه و محیط‌های این چنین مناسب است.

رانندگی در مسیر سفر، رفتن به گل‌فروشی برای خرید گلدان‌های بالکن در فصل بهار و کارهای این چنین را نیز به این مجموعه اضافه کنید. در چنین موقعیت‌هایی با پوشیدن یک صندل چرمی و خوش‌رنگ خوش‌تیپ به نظر خواهید رسید.

خوب باید بپذیریم که کارکردهای صندل محدودتر از دیگر کفش‌هاست اما این دلیل خوبی برای نداشتن صندل نیست.


 مقاله‌های پیشنهادی
راهنمای هماهنگی رنگ کت و کفش
کفش‌ها در حال کشتن شما هستند
سه راه آسان برای مراقبت از کفش‌ها
چگونه کفش چرمی را تمیز کنیم؟

 کفش تخت برای تک‌تک لحظه‌ها

lacoste-shoes
کالج مردانه‌ی جیر

 

 

 

هر جا که لباسی بر تن دارید، کفش تخت مناسب شماست، شک نکنید! اگر رنگ‌های تیره و روشن آن را انتخاب می‌کنید، می‌توانید آن را با هر لباسی سِت کنید. محل کار، خرید، مهمانی‌های خانوادگی و دوستانه، دانشگاه، مدرسه و هر جایی که فکرش را بکنید این نوع کفش‌ها قابل استفاده هستند.

بسته به اینکه کدام نوع آن را انتخاب کنید به راحتی با شلوارهای جین، کتان و پارچه‌یی هماهنگ می‌شوند و هماهنگی آسان بهترین ویژگی برای هر کفش است.

کفش تخت مردانه انواع و اقسامی دارد که ممکن است آن را در دسته‌ی رسمی، غیررسمی، ورزشی و یا حتی صندل‌ها قرار دهد. اما آنچه معمولاً در ایران با گفتن کفش تخت به ذهن ما خطور می‌کند، کفش تخت معمول غیررسمی و یا نیمه‌رسمی است که می‌توانید آن را در انواع پارچه‌یی و چرم پیدا کنید.

shifer-5693-363408-1-zoom
کالج مردانه‌ی چرم

 

ورزشی برای فعالیت بیشتر

billcee_sport- shoes
کفش ورزشی مردانه

 

 

راحت‌ترین کفش‌هایی که نوع بشر در طول تاریخ ساخته است، از همین نوع‌اند! کفش‌هایی مخصوص لباس‌های ورزشی و شلوارهای جین شما. در استفاده از این نوع کفش‌ها همیشه یک چیز را به یاد داشته باشید؛ اگر مشکل خاصی در پا، کمر و کلاً استخوان‌های خود ندارید باید حساب کفش‌های پیاده‌روی را از کفش‌های دو و ورزش حرفه‌یی جدا کنید.

قطعاً دو مورد آخر نمی‌توانند گزینه‌های مناسبی برای پوشیدن به همراه شلوار جین باشند؛ این کفش‌ها مخصوص لباس‌های ورزشی و زمان ورزش هستند. پس برای تیپ‌های روزانه، محل کار و تحصیل خود بر روی کفش‌های پیاده‌روی حساب کنید.

کفش ورزشی تنها کفشی است که در انتخاب رنگ آن هیچ محدودیتی وجود ندارد! هرچه رنگی‌تر و متضادتر، بهتر و هرچه هماهنگ‌تر و ساده‌تر، زیباتر! همیشه ترکیب‌های ورزشی به چندرنگ بودن معروف بوده‌اند.

اگر به دنبال خرید یک جفت کفش ورزشی هستید، به هماهنگی کفی داخلی آن با کف پای خود و نیز خنکی و گرمی پارچه‌ای که برای ساخت رویه‌ی آن به کار رفته است، دقت کنید.

billcee_sport- shoes
کفش ورزشی مردانه

 

lacoste-4969-438959-1-zoom
کفش ورزشی مردانه

 


 این مقاله‌ها را دوست خواهید داشت
ترکیب‌های رنگی مناسب با رنگ قهوه‌یی
10 روش تفکیک چرم مصنوعی از چرم طبیعی
8 راه افزایش اعتمادبه‌نفس از راه انتخاب لباس
نکاتی درباره‌ی خرید برای نوجوانان

 رسمی برای تمام لباس‌ها

shifer-dress-shoes
کفش دربی چرم مردانه

 

انواع آکسفورد، لوفر، دربی و چلسی آن را دیده‌اید. این کفش‌ها افزون بر پوشیدن به همراه کت‌وشلوار و پیراهن‌وشلوار، کاربردهای بسیار دیگری با انواع لباس‌ها دارند. این ویژگی همه به دلیل مدل‌های برش و دوخت برخی از آنها، مانند آکسفورد و لوفر است و هم به دلیل رنگ‌های سنگین و همه‌پسند.

کفش‌های رسمی مردانه نسبت به نوع زنانه‌ی آن از تنوع مدل و رنگ کمتری برخوردارند. اما کاربرد فراوانی دارند چنانچه کمتر لباسی را پیدا می‌کنید که با یک آکسفورد قهوه‌یی سِت نشود. البته پیش از این در بامیلو مقاله‌ای درباره‌ی هماهنگ کردن رنگ کفش با کت‌وشلوار منتشر شده است که می‌توانید برای اطلاعات بیشتر آن را بخوانید.

نکته‌ی جالب در مورد کفش‌های رسمی مردانه این است که معمولاً هر مردی سبک خاص خود را برای انتخاب کفش رسمی دارد؛ کسی که آکسفورد می‌پوشد، خیلی سخت به سراغ مدل‌های لوفر و مونک استرپ می‌رود و برعکس. هرچند خانم‌ها نیز برای انتخاب کفش رسمی سبک خاص خود را دارند اما این موضوع در انتخاب کفش‌های مردانه به روشنی بیشتری دیده می‌شود.

شاید انواع و اقسام کفش‌های دیگر برای شما چندان ضروری نباشد اما حتماً یک جفت کفش رسمی مناسب در جاکفشی شما پیدا می‌شود. نکته‌ی مهم دیگر این است که انواع مات آن به براق ترجیح داده می‌شوند، چون کارکرد بیشتری دارند و نگهداری از آنها نیز به مراتب آسان‌تر است. اگر به پوشیدن کفش خاصی عادت ندارید و می‌خواهید به جای عجیب جلوه کردن، شیک و عادی به نظر برسید، از انتخاب کفش‌های کاملاً نوک‌تیز، کاملا مربعی و کاملا گرد، اجتناب کنید. کفش رسمی باید برشی مناسب و همخوان با پای شما داشته باشد.

fratelli-dress-shoes
کفش مونک استرپ چرم مردانه

 

fratelli-rossetti-dress-shoes1
کفش لوفر جیر مردانه

 

shifers-shoes-dress
کفش مونک استرپ چرم مردانه

 

fops-shoes-dress9
کفش آکسفورد چرم مردانه

 

fop-shoes-cross
کفش دربی چرم مردانه

 

چکمه و نیم‌بوت برای تیپ‌های خاص

fopiloshoes
شوکا بوت جیر مردانه

 

بیشتر بوت‌هایی که به سبک و سیاق امروزی می‌بینیم، ریشه‌ای بریتانیایی و ویکتوریایی دارند؛ بوت‌هایی که توسط طراحان ماهر برای استفاده‌های مختلف نجیب‌زادگان و اشراف‌زادگان طراحی می‌شدند و هر کدام نیز داستان خاص خود را دارند. ریشه‌های سنتی بوت نسبت به کفش‌های دیگر آنقدر قوی است که هنوز هم برخی از افراد به هماهنگی برش‌های بوت با برش یقه‌ی کت و پالتوی خود حساس هستند!

چکمه‌ها و بوت‌ها انواع رسمی و غیر رسمی مختلف و نیز کاربردهای فراوانی دارند. موضوعی که در استفاده از این کفش‌ها نباید فراموش کنید این است که همچنان به جوراب خود توجه کنید! چه کفش بلند و ساق‌دار بپوشید و چه کفش بدون ساق، جوراب شما مانند پلی میان کفش و شلوار شما عمل می‌کند!

fratelli-rossetti-2415-309471-1-zoom
بوت غیر رسمی مردانه

 

نویسنده: شکوه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *