بازی Call of Duty World War II
بامیلو بلاگ / دنیای فناوری / کنسول و بازی / آخرین خبر از بازی Call of Duty World War II

آخرین خبر از بازی Call of Duty World War II

بازی Call of Duty World War II این سری محبوب را به میادین جنگ جهانی دوم خواهد برد . کال آف دیوتی جدید قرار است این بار بترکاند و گویا درس عبرتی از رقیب دیرینه خود یعنی عنوان BATTLEFIELD گرفته و دست از سر دنیای مدرن و تفنگ های عجیب و غریب و روبوت های مسخره برداشته است. CALL OF DUTY WORLD WAR 2 قصد دارد حس نوستالژیک بازی هایی چون مدال افتخار را برای طرفدران زنده کند و به دوران جنگ جهانی بازگردد.این عقب نشینی برای استودیو اکتویژن در برابر کاهش فروش این نسخه در سری های مدرن و جدید است .آخرین حرف های کارگردان این نسخه درباره بازی جدید چیست؟

 رئیس استودیو بازیسازی اسلجهمر یعنی آقای Glen Schofield در صفحه توئیتر خود به سوال های کاربران پاسخ داده و اطلاعات جالب و جدیدی از بازی را به طرفداران بی شمار این سری به اشتراک گذاشته است. این یعنی اینکه در توییتر از این کارها هم میشه کرد و لزوما خوشمزه بودن و دلقک بازی از لازمه های یک توییتری بودن نیست.

او ابتدا درباره دلیل اینکه چرا به جای انتخاب Pacific ، اروپا را محل وقایع بازی انتخاب کردند اعلام کرد که او و دیگر اعضای استودیو در خانواده های خود اعضایی داشتند که در اروپا جنگیده اند و همچنین  در این مکان چند تا از به یاد ماندنی ترین جنگ ها اتفاق افتاده است. در حقیقت پارتی بازی کرده اند و اروپا را انتخاب کردند.

بازی Call of Duty World War II
جزییات گرافیک نسل جدید در این عنوان بیداد می کند

البته این بازیساز گفته که این انتخاب تصمیم شخصی او نه و بلکه تصمیم کل اعضای استودیو بوده است و ته دموکراسی را به جلوی چشمان همه کاربران آورد تا کف و خون بالا بیاورند.پیش از این اعلام شده بود که بازی Call of Duty World War II در زمان مناسبی تهیه و تولید شده و در زمان مناسب تری نیز عرضه خواهد شد. این مناسب همان بفروش بودن به معنای عام است.

بازی Call of Duty World War II
مراقبت از هم تیمی هاتیان در طول بازی نیز از عناصر مهم عنوان جدید به شمار می رود

بعد از عنوان Advanced Warfare ؛ تیم به دنبال یک چالش خلاقانه متفاوت بوده و با گذر از کار برروی جنگ مدرن و آینده و ساخت بازی هایی تحت عناوین کال آف دیوتی مدرن، آن ها می خواستند برروی گذشته کار کنند و جنگ های حماسی، از خود گذشتگی و وحشت بی بدیل داخل جنگ را به تصویر بکشند. هیچ ربطی هم به اینکه ملت صدایشان در آمده بود که بازی های جدید در عصر مدرن را نمی خواهیم و بازی بتلفیلد(که در زمان جنگ جهانی میگذشت) موفق تر از نسخه های کال آف دیوتی ظاهر شده هم ندارد. لاکپشت ها هم لابد پرواز می کنند.

بازی Call of Duty World War IIاعضای تیم سعی کردند بازی را تا آن جایی که ممکن است به مکان هایی که برای تحقیق رفته بودند نزدیک سازند. کل این اعضا به جای جای این ینگه دنیا سفر کرده اند  و به کشورهایی همچون لوکزامبورگ، فرانسه، بلژیک، آلمان و شهر های مختلف سفر کرده اند. در طول سفر تحقیقاتی شان بیش از هزاران هزار عکس و ویدئو از این محل ها برداشت کردند. طبق فرمایشات آقای رییس، برای گروه عکاسی خیلی مهم بوده که روحیه و انرژی این نواحی را در عکس هایشان منعکس نمایند.

بازی Call of Duty World War IIطبق صحبت های دیگری نیز اعلام شد که طراحی صحنه و تک تک سکانس های بازی چه مربوط به صحنه های داخلی و چه مربوط به نمایش های CGI مابین مراحل همگی به طور پیش فرض واقع گرایانه طراحی شده اند و خبری از تخیلی بودن و غیرقابل باور بودن این صحنه ها نیست. اعضای تیم بازی Call of Duty World War II جزئیات را دوست دارند و سعی می کنند تا جایی که جا دارد از این جزییات در صحنه های بازی استفاده کنند و با الهام از صحبت ها و خاطره سربازان کهنه کار جنگ صحنه های عظیمی خلق کنند.

تحقیقات زیادی برای بازسازی اسلحه ها دورن بازی از طریق کتاب ها ، اسلحه های واقعی ، محدوده تیراندازی ، کارشناسان و طراحان 3D ماهر انجام شده است که همگی باعث هر چه واقعی تر شدن بازی شده است. انگاری که با یک شبیه ساز جنگ جهانی از زاویه دید اول شخص طرف هستیم.

بازی Call of Duty World War II
وقایع بازی بر اساس واقعیت است و طی یک دوره چند ساله می گذرد

از آن جایی که تیم وقت زیادی را برای نویسندگی و کارگردانی متن اصلی صرف کرده است ، بازی شامل مدت زمان زیادی از نمایش ها و دموهای میانی داخل بازی خواهد بود. Schofield اعلام کرد که شخصا عاشق داستان بازی است و بدان افتخار می کند. البته این حرف طبیعی است و هیچ آشپزی نمی گوید غذای من شور است و باید صبر کرد و نتیجه را واقعا دید. چرا که وعده وعیدهای زیادی از سوی بازیسازان قبل از عرضه رسمی به طرفداران می شود و متاسفانه بسیاری از آن ها تو زرد از آب در میایند. نمونه بارز آن سری بازی KILLZONE هست که همیشه نسخه عرضه شده بسیار سطح پایین تر از نسخه به نمایش در آمده قبل از عرضه رسمی است.

بازی Call of Duty World War II
گویا با دانکریک بازی های ویدپوی روبرو هستیم

داستان بازی در این نسخه از دید یک قهرمان واحد روایت می شود و دایم شخصیت ها تغییر نمی کنند. البته گویا به هر حال طبق روال این سری بازی در بعضی مراحل کنترل یک سرجوخه را نیز بر عده می گیرید تا تنوع بازی بالا برود.

بخش زامبی بازی Call of Duty World War II  نیز به راه است! این بخش که از سری بلک آپس رسما وارد سری بازی های کال ف دیوتی شده طرفداران خاص خودش را دارد و در حقیقت برای پربار کردن بخش آنلاین و چند نفره بازی طراحی شده است و خوراک گیم نت ها و کلوپ ها است.(البته بخش های دیگر چند نفره مثل تیم دت مچ و بازی پرچم و… نیز همچنان پابرجاست) این بار در این بخش با گرافیک بسیار بالاتری روبرو هستیم و طبق توضیحات جدید سازنده بازی بازی Call of Duty World War II تصور همه طرفداران از این بخش نسبت به شماره های گذشته متفاوت خواهد بود و بخش زامبی کال آف دیوتی جدید تحولی شگفت در این سری به وجود خواهد آورد و از تکراری شدن پرهیز کرده است.

بازی Call of Duty World War IIالبته تریلر این بخش از بازی انصافا طرفداران را به وجد آورد و کلی لایک (یادش بخیر یک زمانی واقعا فحش بود این کار!) را نثار سازندگان این عنوان کرده است. او بخش Zombies را اینگونه توصیف کرده : ” منحصر به فرد ، خواستنی و و همچنان پر از ترس و استرس ” . طبق شایعات گسترده زامبی های این بخش این بار خنگ و مرده متحرک نیستند و هوشمندتر از نسخه های پیشین رفتار می کنند و به نوعی زامبی تکامل یافته تری نسبت به زامبی های بلک آپس هستند.زامبی های این سری ساخته دست یک دانشمند دیوانه هستند و گاهی مثل ربات می مانند و بدنشان از پیچ و مهره ساخته شده و منبعی انرژی آن ها را سرحال نگه می دارد. در ضمن کلاس ها و نژادهای مختلفی دارند و روش کشتن هر کدام با دیگری تفاوت هایی اساسی دارد.

بازی Call of Duty World War II
زامبی های با پیچ و مهره و روباتیک مانند که کشتنشان اصلا به راحتی بازی های پیشین نیست از وعده های اصلی بازیسازان است

همچنین مثل بار قبل شاهد غول مرحله آخر نیز در این بخش هستیم . البته نه یکی بلکه چندتا و در چند مرحله (یا موج) مختلف. تفنگ های بی نظیری هم در بازی وجود دارد که بعضی از آن ها فقط در همین بخش زامبی قابل دسترسی بازیکنان هستند و در طول بازی داستانی خبری از آن ها نیست.

بازی Call of Duty World War II
تصویر اصلی روی کاور بازی این عکس زیبا خواهد بود

بازی Call of Duty World War II که به طور اختصار COD WWII نیز شناخته می شود در تاریخ ۱۲ آبان ماه ۱۳۹۶ بر پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۴ ، ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد و کاری می کند که اول سال تحصیلی دانشگاهی یا دبیرستانی را تر بزنید و برود!

 

نویسنده: آرش پارساپور

آرش روزنامه نگار این مملکت است. البته این رشته را در دانشگاه خوانده و بعدا فهمیده که میتوانست هرچیزی بخواند ولی روزنامه نگار شود. به نوعی گیک محسوب می شود و عاشق کتاب و بازی و فیلم و تکنولوژی و امثالهم می باشد. داشتن کتابخونه قدر فیل و همه کنسول‌های بازی و 30ترابایت فیلم گواه این سخنان است. در همین زمینه‌ها نیز می نویسد و البته با همه چیز و همه کس شوخی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *