بامیلو بلاگ / دنیای مد و زیبایی / آرایش و زیبایی / سه روش استفاده‌ی درست از خط‌ لب

سه روش استفاده‌ی درست از خط‌ لب

اگر همه‌ی خانم‌ها بدانند که چگونه باید از تاثیر یک باریکه‌ی خط لب بیشترین استفاده را کنند، آن‌وقت چهره‌شان دوچندان زیباتر خواهد شد. اگر خط لبی که می­کشید از مد افتاده، زیادی اغراق ­آمیز یا نامتناسب با فرم و رنگ صورتتان نباشد، بسیار زیبا به نظر خواهید رسید. وقت آن است که خجالت کشیدن و ترسیدن در مورد خط لب را کنار بگذارید. در اینجا سه روش واقعی برای کشیدن خط لب مناسب را برایتان ذکر می کنیم.

خط‌ لبی که به حالت لبهایتان شکل مناسبی می‌دهد

چرا باید از خط لبهایی استفاده کرد که با رنگ پوست صورت انطباق دارند؟ پیش از اینکه رژلب‌ متناسب با پوست صورتتان را انتخاب کنید و آن را به لب‌هایتان بزنید، می‌توانید خط لبی به رنگ گوشتی را روی لب‌هایتان بکشید، این خطوط گوشتی رنگ باعث می‌شوند تا لب‌های شما فرم و جلوه‌ی بیشتری به خود بگیرند. این یکی از بهترین تکنیک‌هایی است که به وسیله‌ی آن می‌توانید چهره‌ای بسیار دراماتیک و لبانی شبیه به کمان کوپید (خدای عشق) برای خود درست کنید. کشیدن این خط لب گوشتی رنگ همچنین به کسانی که لب‌های خوش فرم ندارند کمک می‌کند تا لب‌هایشان را خوش‌فرم‌تر کنند. به خصوص اگر رنگ رژ لب شما کم‌رنگ یا از آن رژ لب‌های براق باشد و نتواند فرم لب‌های شما را به حالتی که دلتان می‌خواهد تغییر دهد. یک خط لب گوشتی رنگ همه‌ی این کارها را برای شما انجام می‌دهد کافی است آن را دور لبانتان بکشید تا متوجه‌ی تغییر خود شوید.

خط‌ لبی که با حالت تندوتیز لب‌های شما تناسب بیشتری دارد

هنگامی که برای بیرون رفتن عجله دارید و وقت آن را ندارید تا به اندازه‌ی کافی زمان روی آرایش‌کردن خود بگذاریید. بهتر است خط لبی را انتخاب کنید که رنگش بسیار نزدیک به رنگ رژ لبی باشد که می‌خواهید بر لب‌هایتان بزنید. خطوط کرم‌رنگ جانانه‌ای که به دور لب‌هایتان می‌کشید به وسیله‌ی رنگ رژ لب پر می‌شود و زیبایی‌اش دوچندان. رژلب قسمت مرکزی لب‌های شما ممکن است در طول روز زودتر از خط لب شما پاک شود پس فقط کافی است که مقداری رژ لب بر روی قسمت‌های پاک شده بمالید و دوباره آرایش خود را به حال اول برگردانید.

استفاده‌ی مناسب از خط لب تیره رنگ

خط لب‌های تیره رنگ معمولا مورد پسند بانوان کمتری قرار می‌گیرند. اما اگر می‌خواهید لب‌هایی پرتر و برجسته‌تری داشته باشید خط لب تیره انتخاب فکرشده و درست‌وحسابی برای شما خواهد بود. سعی کنید که سایه‌ای تیره روی لب‌های خود ایجاد کنید و بعد رژ لب کرم رنگی را روی قسمت روشن‌تر یا سایه‌روشن روی لب‌هایتان بمالید. از قلموی مخصوص استفاده کنید و قسمت‌های سایه‌دار را با هم ترکیب کنید خصوصا در آن نواحی که این سایه‌ها به هم می‌رسند. و در نهایت نتیجه‌ی چنین آرایشی باعث می‌شود که لب‌های شما طوری به چشم بیایند که انگار در لب‌های خود پروتز کار گذاشته‌اید. هر چه این سایه‌روشن‌ها در یک رنگ‌مایه‌ی نزدیک‌تر باشند لبان شما زیباتر به نظر خواهد رسید.

نویسنده: نیما پارسه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *