بامیلو بلاگ / دنیای مد و زیبایی / مد بانوان / ۳ راه آسان برای مراقبت از کفش‌ها

۳ راه آسان برای مراقبت از کفش‌ها

پس بالاخره دل تان را به دریا زدید و آن کفش های خفن را خریدید. اگر از فک و فامیل های ما باشید که به محض رسیدن به خانه، جعبه‌ی کفش را به طرز جنون آمیزی به 1000 تکه تبدیل کرده اید و کفش ها را برای پوشیدن و چرخ زدن (یا حداقل گرفتن عکس برای اینستاگرام) بیرون آورده اید. اما قبل از اینکه این کار را بکنید، بهتراست نکات پیشگیرانه ای را رعایت کنید تا کفش های نو تان حالا حالاها از ریخت و قیافه نیفتند. عجیب است که تعداد کمی از خانم ها از این اقدامات پیشگیرانه برای محافظت از کفش ها استفاده می کنند، در حالی که این کار نه پول زیادی می خواهد نه انرژی خاصی. تنها با چند حرکت ساده می توانید کفش هایتان را صفر کیلومتر کنید تا هر وقت نگاهشان کردید بگویید ” به پولی که دادم می ارزه”. در اینجا ما شما را با 3 راه کار برای مراقبت از کفش‌ های گران قیمت آشنا می کنیم.

مراقبت از کفش‌ با کفی‌ لاستیکی

مراقبت از کفش‌ با کفی‌ لاستیکی

کفی بیشتر کفش های گران قیمت از چرم بسیار نازک درست می شوند. احتمالاً متوجه شده اید که حتی بعد از یک بار پوشیدن کف آن شروع به جمع شدن و نازک شدن می کند. راه حل کلیدی استفاده از کفی لاستیکی است. می توانید به هر فروشگاهی مراجعه کرده و درعرض چند دقیقه کفی مورد نظر خود را در هر رنگی تهیه کنید. اگر کفش هایتان پاشنه باریک بود، از فروشنده درخواست کنید که یک جفت کلاهک پاشنه با دوام نیز به شما بدهد تا از خوردگی پاشنه کفش جلوگیری کنید.

مراقبت از کفش‌ با واکس

چربی واکس باعث می شود چرم خاصیت انعطاف پذیری اش را از دست نداده و ترک نخورد. قبل از واکس زدن، با استفاده از یک برس نرم مخصوص کفش، اجرام و کثیفی روی کفش را برس بکشید، سپس مقدار کمی واکس روی سطح کفش خود بمالید. کمی صبر کنید و سپس با پارچه ای نرم روی آن را دستمال بکشید تا برق بیفتد. توضیح اینکه چرم تا حدی واکس را جذب می کند. اگر زیادی واکس بمالید، هر چقدر هم که دستمال بکشید به خورد چرم نمی رود.

مراقبت از کفش‌ با نگهداری در جعبه

جایی که کفش هایتان را در آن نگهداری می کنید بسیار مهم است. قراردادن آنها در جای نامناسب می تواند منجر به رنگ و رو رفتگی و خراش و سایر صدمات دیگر شود. اگر در جایی کوچک زندگی می کنید، توصیه نمی کنیم که همه جعبه کفش هایتان را نگه دارید، اما حداقل جعبه آنهایی که پول زیادی خرجشان کرده اید را نگه دارید. کیسه های نخی هم وسایل فوق العاده ای برای نگهداری از کفش ها هستند، چه در زمانی که مسافرت می روید و چه در هنگامی که در خانه بست نشسته اید.

 

یکی از ددمنشانه ترین کارهایی که می توانید بکنید این است که کفش ها را پرت کنید داخل جا کفشی. اگر حالش را ندارید که هر دفعه کفش ها را داخل جعبه یا کیسه بگذارید، حداقل آنها را به صورت مرتب و بافاصله داخل جاکفشی یا قفسه کفش ها قرار دهید. همچنین اگر می خواهید کفش های خوبتان زود از رنگ و رو نروند، از قراردادن آنها در معرض نور مستقیم خورشید خودداری کنید.

نوشته شده توسط : مینا داودی

نویسنده: آرمان والی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *