28 ایده‌ی برتر برای دکوراسیون منزل
بامیلو بلاگ / سبک زندگی / دکوراسیون / ۲۸ ایده‌ دکوراسیون منزل برای همه

۲۸ ایده‌ دکوراسیون منزل برای همه

شاید تازه صاحب خانه شده‌اید و می‌خواهید دکوراسیون اولین منزل خود را به نوعی انجام دهید که همه را به حیرت وادارید. شاید هم این چندمین خانه‌ای است که می روید و دنبال ایده‌های بهتری هستید. فرق نمی‌کند چرا که حتما می‌دانید که در یک دکوراسیون و طراحی خوب حتماً باید به جزییات توجه شود. ما پس از اینکه با مشاران برتر این حوزه صحبت کردیم، با چند ایده‌ دکوراسیون برتر بازگشتیم و آنها را در اختیار شما می‌گذاریم. با بامیلو بلاگ همراه باشید.

ایده‌ دکوراسیون : دسته‌گلی از رنگ‌ها درست کنید

ایده‌ دکوراسیون: دسته‌گلی از رنگ‌ها درست کنید

دوست دارید به انواع رنگ‌های روشن انسجام دهید؟ به یک دسته‌گل فکر کنید و به رنگ‌ها همانطور انسجام دهید. یعنی همانطور که گل‌های رنگارنگ را کنار هم قرار می‌دهید، می‌توانید رنگ‌های داخل منزل را کنار هم قرار دهید؛ اما باید دنبال ارتباطی بین آن بگردید. آن ارتباط در بافت صندلی‌های اتاق غذاخوری است، چرا که نشان‌هنده‌ رنگ‌هایی است که در سراسر آن اتاق به کار رفته است.

ایده‌ دکوراسیون : آسایش را فدای چیز دیگری نکنید

ایده‌ دکوراسیون : آسایش را فدای چیز دیگری نکنید

حتماً دنبال چیزهای مدرن می‌گردید؛ یک کاناپه‌ شیک یا چیزی نظیر این. اما یادتان باشد که درست است چشم‌های شما از این کاناپه لذت می‌برد، اما ممکن است کمرتان همچنین حسی نداشته باشد. یکی از مشاوران این حوزه می‌گوید بهترین کار این است که بنشینید و به ابعاد نگاه کنید. مثلاً اگر قدبلند هستید، کاناپه‌ای انتخاب کنید که بین 100 تا 105 سانتی متر عمق داشته باشد (کاناپه‌های استاندارد 90 سانتی متر عمق دارند).

ایده‌ دکوراسیون : همیشه فرش‌ها را حضوری بخرید

ایده‌ دکوراسیون : همیشه فرش‌ها را حضوری بخرید

یادتان باشد که وقتی حرف فرش مطرح می‌شود، باید دور خرید اینترنتی را خط بکشید. خیلی سخت می‌توان رنگ واقعی فرش را روی صفحه مانیتور حدس زد. مثلاً فرض ممکن است در صفحه مانیتور قرمز به نظر برسد، اما وقتی به دست‌تان می‌رسد تازه می‌فهمید که صورتی است. در مورد بافت و جنس هم این نکته صادق است.

ایده‌ دکوراسیون : هرگز به ظاهر بسنده نکنید

به فضای خود اجازه بدهید پیوسته تغییر کند، درست همانطور که زندگی‌تان هم پیوسته در حال تغییر است. یادتان باشد که خانه‌تان باید درست مانند خودتان در حال تکامل باشد. خانه‌ شما باید همواره مکانی دنج و راحت و منبعی برای الهام شما باشد و در عین حال دائم در حال تغییر و تکامل باشد.

ایده‌ دکوراسیون : مبلمان قدیمی را نگه دارید

روی آن مبل قدیمی خاطرات زیادی دارید، نه؟ چرا باید دور بیندازیدش وقتی که می‌توانید روکش مدرنی بر سر و روی آن بکشید؟ این نکته در مورد هر چیز آنتیک و قدیمی صدق می‌کند. اگر می‌خواهید می‌توانید آن‌ها را نگه دارید، اما بازسازی‌شان کنید.

ایده‌ دکوراسیون : هر سال دو قطعه‌ خوب بخرید

به جای اینکه هر سال خانه‌ خود را باسازی کنید، دو قطعه جنس با کیفیت بخرید. چیزهای خوب در طول زمان ارزش خود را حفظ می‌کنند و با رعایت این نکته ظرف ده سال آینده کلکسیونی از بیست چیز خوب و عالی خواهید داشت.

ایده‌ دکوراسیون : مکان‌های جداگانه‌ای برای نشیمن و گفتگو تدارک ببینید

ایده‌ دکوراسیون : مکان‌های جداگانه‌ای برای نشیمن و گفتگو تدارک ببینید

آپارتمان‌های بزرگ را به مناطق جداگانه تقسیم کرده و این کار را به عهده‌ مبلمان بگذارید. مثلاً یک فرش بزرگ L شکل که فضاها را تعریف می‌کند و نیز اتاق نشیمنی که می‌تواند به راحتی از یک منطقه به منطقه‌ دیگری برود.

ایده‌ دکوراسیون : مبلمان را مطابق با متراژ اتاق‌ها بخرید

ایده‌ دکوراسیون : مبلمان را مطابق با متراژ اتاق‌ها بخرید

خیلی ساده است. یادتان نرود یک اتاق بزرگ به مبلمان بزرگ، یک اتاق متوسط به مبلمان متوسط و اتاق‌های کوچک به مبلمان بسیار کوچک نیاز دارند. بقیه‌ مبلمان را بنا به اندازه‌ کاناپه بخرید.

ایده‌ دکوراسیون : ار رنگ‌های ملایم و گرم استفاده کنید

ایده‌ دکوراسیون : ار رنگ‌های ملایم و گرم استفاده کنید

اتاقی که نور طبیعی نمی‌گیرد را رنگ غنی و اشباع بزنید. با رنگ‌های گرم و غنی می‌توانید فضایی رمانتیک و با احساس بیافرینید.

ایده‌ دکوراسیون : جایی که لازم است سرمایه‌گذاری کنید

اگر دست‌تان تنگ است، قطعات حیاتی بخرید. یک اتاق‌خواب بدون تخت‌خواب معنی ندارد، یک اتاق نشیمن بدون کاناپه کاملاً بی معنی است و حتماً می‌دانید که اتاق غذاخوری بدون میز غذاخوری یعنی هیچ.

ایده‌ دکوراسیون : از نور به عنوان راهنما استفاده کنید

وقتی دارید اتاقی را رنگ می‌زنید از جهت نور خورشید استفاده کنید. در اتاق‌هایی که رو به سمت شمال هستند و معمولاً تاریک‌تر هستند، از رنگ‌های روشن استفاده کنید و در اتاق‌هایی که به سمت غرب هستند، از رنگ گرم استفاده کنید. از رنگ صورتی و قرمز هم به عنوان رنگ‌های خنثی استفاده نمایید. در اتاق‌هایی که رو به سمت جنوب و شرق هستند هم آبی و سفید به کار ببرید.

ایده‌ دکوراسیون : نیازی نیست صندلی‌ها یک اندازه باشند

یک صندلی بزرگ را برای میزغذاخوری خود انتخاب کنید. اگر واقعاً می‌خواهید مهمانان را به شگفتی وادارید، سبکی را انتخاب کنید که مکمل صندلی‌های کناری هستند.

ایده‌ دکوراسیون : بافت اتاق‌خواب را ساده نگه دارید

ایده‌ دکوراسیون : بافت اتاق‌خواب را ساده نگه دارید

خود آدم‌ها و سکنه‌ منزل باید به اتاق‌خواب طرح و بافت بیفزایند، نه الیاف. از پارچه‌ها و طرح‌های ساده استفاده کنید.

ایده‌ دکوراسیون : چوب را با رنگ سفید جفت کنید

ایده‌ دکوراسیون : چوب را با رنگ سفید جفت کنید

چوب، رنگ سفید و نور طبیعی. این یک فرمول طلایی است. گرمای چوب‌هایی که غرق در نور خورشید هستند، همراه با تردی تازه‌ رنگ و دکور سفید، همه را به حیرت وا خواهد داشت.

ایده‌ دکوراسیون : در قسمت ورودی از آینه استفاده کنید

ورودی خانه را با آینه زیبا کنید. با این کار به مهمانان تازه وارد به نوعی نشان خواهید داد که در داخل چه منتظر آنهاست.

ایده‌ دکوراسیون : فرش یادتان نرود

با فرش هم می‌تواند متراژ خانه را بالا ببرید. هر چه فرش بزرگتر باشد، اتاق هم بزرگ‌تر به نظر خواهد رسید.

ایده‌ دکوراسیون : از میوه‌ها کمک بخواهید

میوه‌های تازه هم می‌توانند اسنک‌های خوبی باشند و هم به دکوراسیون داخلی منزل شما کمک شایانی کنند. یک ظرف میوه بگذارید وسط کانتر آشپزخانه تا ببینید چطور رنگ‌های روشن به آشپزخانه بازمی‌گردند.

ایده‌ دکوراسیون : شومینه‌ خالی خود را پر کنید

ایده‌ دکوراسیون : شومینه‌ خالی خود را پر کنید

اگر از شومینه‌ خود استفاده نمی‌کنید، بهتر است آن را با شمع‌های مختلف در ابعاد گوناگون بیارایید. اگر می‌خواهید شیک‌تر به نظر آید، شمعدان و یا جاشمعی هم به آنها بیفزایید تا با این کار برای آن فضا حجم و ارتفاع ایجاد کنید.

ایده‌ دکوراسیون : از مبلمان سفید استفاده کنید تا اتاق بزرگ‌تر شود

ایده‌ دکوراسیون : از مبلمان سفید استفاده کنید تا اتاق بزرگ‌تر شود

اگر فضای خانه‌ شما کوچک است، مبلمان سفید رنگ را انتخاب کنید. بدین ترتیب فضا بزرگ‌تر به چشم خواهد آمد.

ایده‌ دکوراسیون : از آینه‌ها استفاده کنید

ایده‌ دکوراسیون : از آینه‌ها استفاده کنید

با کمک آینه‌ها می‌توانید نور خورشید را چند برابر کنید و به متراژ خانه بیفزایید. توصیه می‌کنیم برای این کار از آینه‌های بزرگ استفاده کنید.

ایده‌ دکوراسیون : بافت‌ها را ترکیب کنید

برای اینکه قطعات فلزی را برق بیندازید، فلزات و آینه‌ها را با بافت‌های نرم‌تری مثل مخمل و پشم ترکیب کنید تا تضاد زیبایی ایجاد کرده باشید.

ایده‌ دکوراسیون : پرده‌هایی با طرح ساده انتخاب کنید

به جای اینکه پرده‌هایی با طرح گل و نقش و نگارهای مختلف بخرید، می‌توانید دو پرده با دو رنگ مختلف بخرید و در طول سال و فصل آن‌ها را عوض کنید.

ایده‌ دکوراسیون : پرده‌ها را از بالاترین حد ممکن آویزان کنید

ایده‌ دکوراسیون : پرده‌ها را از بالاترین حد ممکن آویزان کنید

برای اینکه بتوانید همانطور که کفش پاشنه بلند به طول پاها میفزایند، ارتفاع سقف را اضافه کنید، تا جایی که امکان دارد پرده‌ها را نزدیک سقف نصب کنید.

ایده‌ دکوراسیون : قاعده‌ سه‌گانه را فراموش نکنید

ایده‌ دکوراسیون : قاعده‌ سه‌گانه را فراموش نکنید

لوازم تزئینی و قطعات دکوراسیون مانند مجسمه‌ها، شمع‌ها، شمعدان‌ها، گل‌ها و گیاهان رومیزی را سه‌تایی بچینید.

ایده‌ دکوراسیون : دکور میز مبلمان خود را مرتب عوض کنید

ایده‌ دکوراسیون : دکور میز مبلمان خود را مرتب عوض کنید

وقتی صحبت از دکور میز قهوه خوری (میز جلومبلی) به میان می‌آید، وسط میز یک جسم بزرگ مثل گلدان یا شکلات‌خوری بگذارید. سپس در کنار آن کتاب، مجله، شمع یا مجسمه بگذارید.

ایده‌ دکوراسیون : رنگ‌ها را هماهنگ کنید

وقتی می‌خواهید رومیزی را درست کنید، اول یک پارچه کتانی انتخاب کنید. سپس از گل و شمع با رنگ‌هایی عمیق استفاده کنید تا ظاهری کامل و پررنگ به میز ببخشید.

ایده‌ دکوراسیون : از نور ملایم استفاده کنید

یک قاعده‌ نورپرداری وجود دارد که هرگز قدیمی نمی‌شود:‌ نور لوسترها را ملایم کنید. برای این کار می توانید از لامپ‌های سقفی یا آباژورها استفاده کنید.

نویسنده: احسان عبدالباقی

احسان عبدالباقی
احسان زبان و ادبیات انگلیسی خوانده و هنوز خود را دانشجو می‌داند. کتاب و هر آنچه به فرهنگ و هنر انسان مرتبط است را عاشقانه دوست دارد. از وقتی یادش است می‌نوشته و ترجمه می‌کرده و تعداد مقالاتی که ترجمه کرده از حد تصور بیرون است. احسان خود را یک جهان‌وطن تعریف می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *