بامیلو بلاگ / دنیای مد و زیبایی / ۱۵ کاربرد و طراحی غیرمعمول چتر

۱۵ کاربرد و طراحی غیرمعمول چتر

در روزهای آفتابی به احتمال زیاد دوست دارید عینک آفتابی بزنید تا چشمانتان را در مقابل پرتوهای زیان بار آفتاب محافظت کنید. روزهای بارانی هم برای جلوگیری از خیس شدن موها و به هم ریختن فرمشان، شاید از یک کلاه استفاده کنید. اما همه ما می دانیم که چتر گزینه بهتری به شمار می رود، چراکه از عهده هردوی این وظایف برمی آید. چتر عمدتاً یکی از ابزارهای محبوب بین همه اقشار از کودک گرفته تا بزرگسال و زن و مرد محسوب می شود. جدای از این که چتر باعث می شود در ملأ عام زیر دوش نروید و تمام لباس هایتان خیس نشود، تا حدودی نیز شبیه عینک آفتابی است. در تابستان هم، چترهای سفید و رنگی برای جلوگیری از آفتاب استفاده می شوند.

از طرفی چترها با پوشاندن بخشی از صورت شما، باعث خلق سبکی رمزآلود در ظاهر و چهره شما می شوند. چتر همچنین می تواند بسیار به روز و روی مد باشد، اما نکته اینجاست که طراحی آن ها به ندرت توجه کسی را به خود جلب می کند. از دید بیشتر افراد همه آن ها ظاهری یکسان با عملکردی مشابه دارند.

این موضوع تا حد زیادی صحت دارد، اما پس از بررسی و مشاهده طراحی های زیر شاید نظرتان تغییر کند و به گونه ای عاشق آنها شوید. در ادامه 15 طراحی غیرمعمول و جذاب را برای چترها بررسی می کنیم:

چتر شمشیر نوری

شمشیر نوری

اگر یکی از طرفداران مجموعه جنگ ستارگان باشید، بدون شک این چترها نظرتان را جلب می کنند. حتی اگر هم با این فیلم میانه خوبی نداشته باشید نمی توان منکر این قضیه شد که ظاهر آن ها بسیار جذاب و دیدنی است. فکر کنید زیر باران با این چترهای نئونی در یک محیط آرام مشغول قدم زدن هستید؛ احساسی لذت بخش و آرامشی بی نظیر.

چتر تمام قد

تمام قد

احتمالاً این چترها برای کسانی طراحی شده که به شدت از باران متنفرند و یا نسبت به لباس های خود وسواس بیش از حد دارند. توسط این چتر تمام اعضای بدن و لباس های شما پوشیده شده و از کوچکترین قطره های باران نیز محافظت می شوید. البته خاصیت دیگر این چترها این است که در هوای بارانی هنگام عبور ماشین یا موتور ها، دیگر نگران پاشیدن آب کف خیابان روی لباس هایتان نخواهید بود.

چتر قهوه نگه دار

قهوه نگه دار

در حالی که زیر باران قدم می زنید خوردن چای و قهوه می تواند لذت خاصی داشته باشد. حال اگر فنجان قهوه داغ هم باشد دیگر جای نگرانی نیست چون چترهای قهوه نگه دار این کار را برایتان انجام می دهند. زیر باران، آرامشی دلپذیر و قهوه ای دلچسب، بهتر از این نمی شود.

چتریجات

چتر سبزیجات

این چتر برای گیاهخواران گزینه ایده آلی است. طراحی آن مانند یک کاهو است و بسیار هم طبیعی به نظر می رسد. برای فصل بهار که همه طبیعت زنده می شود گزینه مناسبی به شمار می رود. از طرفی هم رنگ امسال سبز گرینری (Greenery) است و می تواند سبک شما را به روز نگه دارد.

چتر هندزفری

چتر هندزفری

تقریباً بیشتر چترها شما را از باران و هوای سرد محافظت می کنند. این چتر جدای از این کار، دستان شما را نیز در اختیارتان خواهد گذاشت؛ چراکه روی شانه شما قرار می گیرد. شاید این بار خودتان بتوانید قهوه خود را نگه دارید.

چتر نیم تنه

این چترها شاید شبیه اتاق پرو یا رختکن برخی باشگاه ها باشند، اما تا زمانی که شما و لباس هایتان را به کلی از باران محافظت کند، ظاهر چه اهمیتی دارد. این مدل مانند چترهای تمام قد برای کسانی است که از قطرات باران متنفرند. از طرفی اگر نمی خواهید تمام خیابان و پیاده رو، شما را نگاه کنند گزینه بهتری نسبت به تمام قدها به نظر می رسد.

چتر حیوانات

چتر حیوانات

اگر حیوان خانگی دارید، بدون شک می دانید همان قدر که شما از باران متنفرید آنها هم همین طور! به خصوص اگر حیوان شما گربه باشد. طراحی این چترها وارونه است و روی نوک آن نیز یک زنجیر برای متصل کردن به قلاده وجود دارد تا حیوان شما هوای بازیگوشی به سرش نزند.

چتر کوله پشتی

کوله پشتی

نمونه دیگری از چترهای هندزفری هستند، اما این بار به جای شانه روی پشت شما جای می گیرند. کافی است آن را به پشت خود ببندید و بقیه کار را به چتر بسپارید. این چترها مانند نمونه هندزفری برای عکاسان و فیلمبرداران، گزینه ایده آلی است. از طرفی وقتی به خرید می روید و کلی وسیله در دستان خود دارید یک غنیمت به شمار می روند.

چتر آسمانی

چتر آسمانی

فکرش را بکنید همزمان که باران می آید آسمان صاف است. در صورتی که عاشق آسمان صاف و بدون ابر هستید و از ابرهای تیره و بارانی متنفرید، این چترها می توانند باب میل شما باشند. کافی است در هوای بارانی آن ها را باز کنید و با طراحی زیبا و آسمانی خود انگار اثری از باران نیست و همه چیز آرام است.

چتر کالسکه ای

این چترها عمدتاً برای والدین و کودک دلبند آن ها طراحی شده است. گیره آن ها به راحتی روی کالسکه بچه ها سوار می شود. به این ترتیب می توانید نوزاد خود را به شکل بهتری از باران و یا آفتاب محافظت کنید.

چتر نورانی

چتر نورانی

به لطف پیشرفت تکنولوژی، هر روز شاهد محصولات جدید و بی نظیری هستیم. این چترها به گونه ای طراحی شده است که هنگام بارش باران و ریختن آب روی آن شروع به درخشش می کنند. LED های تعبیه شده در این چتر به گونه ای جاسازی شده اند که موقع بارش باران روشن شده و دیگر نگران شب تاریک و بارانی نیستید، چراکه این چترها با یک تیر دو نشان، تاریکی و باران را برایتان محو می کنند. شاید با دیدن آن ها در ابتدا به یاد چترهای عکاسی بیفتید.

چتر سامورایی

سامورایی

این چترها بسیار جذاب هستند. محافظ و جعبه موجود در آنها به شما این امکان را می دهد که مانند یک شمشیر سامورایی آن را به پشتتان ببندید. اکنون اطرافیانتان جرأت نزدیک شدن به شما را نخواهند داشت، چراکه ممکن است با یک سامورایی واقعی طرف باشند. جنگ خیابانی در هوای بارانی می تواند لذت بخش باشد!

چتر تفنگ آبی

تفنگ آبی
این چترها به حالت قیف مانند طراحی شده اند و یک اسلحه نیز به دسته آنها متصل است. هنگام بارش باران، آب موجود روی چتر به تفنگ منتقل می شود. مهم نیست چند سال سن دارید. هنوز هم می توانید به دوران کودکی برگشته و با دوستان خود بازی کنید. فقط مراقب باشید تصادفی دستتان روی ماشه نرود و افراد غریبه را خیس نکنید، چراکه ممکن است فرد مقابل هم یک چتر سامورایی به پشت داشته باشد و یک جنگ تمام عیار دربگیرد.

چتر رنگین کمان

رنگین کمان

طراحی جذاب و ابداعانه این چتر شما را شگفت زده می کند. مانند چترهای نورانی این مورد نیز هنگام خیس شدن، نورانی می شود. اما این بار طیف زیبایی از رنگ های جذاب و متنوع را شاهد خواهید بود. رنگین کمانی زیبا به استقبال از بارانی بهاری.

چتر قلبی

چتر قلبی

جدای از طراحی عاشقانه، این چتر به اندازه ای بزرگ هست که زوجی عاشق پیشه به راحتی زیر آن جای بگیرند. البته قبل از خرید این چتر باید حتماً همسرتان را باخبر کنید تا در انتخاب رنگ آن شما را یاری کند. هوای دونفره و چتر دونفره؛ آخر شب دفتر خاطرات انتظار شما را می کشد تا لحظات زیبایتان را روی کاغذ بیاورید.

منبع: pouted

نویسنده: هادی ملکی

هادی فعالیت حرفه‌ای خود را در سطح وب از سال 1390شروع کرد. در زمینه‌ سبک زندگی، دیجیتال مارکتینگ، سخنوری، آی‌تی، زبان انگلیسی و کروماکی تخصص داشته و تناسب اندام جزو علایق اصلی وی بشمار می‌رود. در این راستا کاهش وزن 35 کیلوگرم در یک سال از افتخارات او محسوب می‌شود. هادی معتقد است زبان طنز مؤثرترین زبان انتقال اطلاعات است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *