بامیلو بلاگ / سبک زندگی / ترفندها / ۱۳ دلیل قانع کننده برای گیاهخوار شدن
گیاهخوار شدن

۱۳ دلیل قانع کننده برای گیاهخوار شدن

آیا به دنبال خوردن غذاهای جدید هستید؟ آیا تا به حال فکر کرده‌اید که در وعده های غذای خود به میوه ها و سبزی های بیشتری نیاز دارید؟ آیا غذاهای گیاهی را فقط زمانی مصرف می کنید که پزشک تجویز کرده‌ا‌ست؟ آیا ترک کردن استیک های خیره کننده و خوشمزه سخت است؟ در این مقاله 13 دلیل برای رژیم غذای گیاهی و گیاهخوار شدن وجود دارد که با خواندن آنها احتمالا شما نیز به گیاهخوار شدن بیشتر فکر می کنید.

13 دلیل قانع کننده برای اینکه هرچه زودتر گیاهخوار شدن را امتحان کنید

رژیم گیاهخواری به مراتب از رژیم غذایی متداول عموم مردم سالم‌تر است. نقش این نوع رژیم بیشتر در پیشگیری یا بهبود بیماری‌ های قلبی و کاهش ریسک سرطان قابل مشاهده است. یک رژیم گیاه‌خواری کم‌چربی موثرترین راه برای متوقف کردن روند توسعه‌ی بیماری تصلب شرایین و بیماری‌های قلبی عروقی دیگر است. همچنین برای شما توضیح می‌دهیم که چرا شما نیز باید گیاهخوار شدن را امتحان کنید.

۱. مواد مفید بیشتری دریافت کنید

گیاهخوار شدن

تمامی مواد غذایی مغذی و ضروری در گیاهان یافت می شود. گیاهان دارای پروتئین طبیعی هستند ولی ویتامین ها و مواد مغذی همراه با کلروفیل در مواد غذایی حیوانی یافت نمی‌شود.

۲. خوردن کربن ها را کاهش دهید

خوردن غذاهای گیاهی به جای غذاهای حیوانی می‌تواند به حفظ سوخت های فسیلی و سایر منابع انرژی غیر قابل تجدید کمک کند.

۳. حفظ آب طبیعت با گیاهخوار شدن

برای تولید پروتئین حیوانی 15 برابر بیشتر از پروتئین گیاهی آب مصرف می شود.

۴. مصرف مواد شیمیایی خود را کاهش دهید

بیش از 20000 دارو وجود دارد از جمله استرول ها، آنتی بیوتیک ها و هورمون های رشد که در تولید غذاهای بسته بندی و پرورش حیوانات بکار برده می‌شود که با مصرف آنها توسط انسان باعث میشود اثرات این مواد شیمیایی در بدن فرد باقی بمانند.

۵. وزن خود را کنترل کنید

به طور متوسط گیاهخواران حدود 20 کیلو کمتر از گوشت خواران وزن دارند و خوردن وعده های غذایی گیاهی می تواند شما را سالم نگه دارد و مانع افزایش وزن شما شود و انرژی شما را افزایش دهد.

۶. سیستم گوارش خود را پاکسازی کنید

مواد غذایی گیاهی به خاطر داشتن فیبر بالا به هضم راحت غذا کمک می‌کنند و همچنین باعث می شود که قلبی سالم داشته باشد.

۷. گوشت و چربی عامل بیماری های قلبی و عروقی هستند

تحقیقات نشان داده است که غذا های گیاهی کمتر از غذاهای گوشتی باعث ابتلا به بیماری های از جمله: سرطان، دیابت، فشار خون و بیماریهای قلبی می شود.

مطلب رژیم غذایی سالم و ۵ باور رایج اما نادرست را نیز از دست ندهید.

رژیم غذایی سالم و ۵ باور رایج اما نادرست

۸. انرژی خود را افزایش دهید

خوردن غذاهای گیاهی باعث می‌شود که معده به راحتی بتوانید غذا را هضم کند و این باعث می‌شود که احساس سنگینی بعد از خوردن غذا را نداشته باشید و تحرک بیشتری پیدا کنید، بر خلاف خوردن غذاهای گوشتی و دیر هضم. و همچنین باعث می‌شود که راحتتر بخوابید.

۹. کالری کمتری بخورید

در حال حاضر غذاهای خوشمزه گیاهی، کم کالری و کم چرب هستند. رژیم های گیاهی شامل سبزیجات، میوه، غلات و حبوبات هستند و برای کاهش وزن نیز مناسب هستند. گیاهخوار شدن باعث می‌شود تناسب اندام خود را براحتی حفظ کنید.

۱۰. دیرتر پیر خواهید شد

اخیراً یک مطب در مجله پزشکی بریتانیا منتشر شده است که در آن نوشته شده افراد گیاهخوار 6 سال بیشتر از افراد گوشت خوار عمر می‌کنند. رژیم های غذایی گیاهی، فیبر و آنتی اکسیدان و ویتامین های ضروری و مواد معدنی بدن را فراهم می کنند.

۱۱. به گرسنگی جهانی پایان دهید

آیا شما می دانید که هر روز هزاران نفر از جمله کودکان گرسنه هستند؟ محصولاتی که می تواند برای تغذیه آنها استفاده شود به عنوان علوفه به دام ها داده می‌شود. اگر تمامی افراد غذاهای گیاهی بخورند، غذای کافی برای تغذیه جمعیتی بیش از 6.3 میلیارد نفر وجود خواهد داشت. گیاهخوار شدن راه حل مناسبی برای رفع مشکل گرسنگی در جهان است.

۱۲. صرفه جویی در هزینه با گیاهخوار شدن

با جایگزین کردن غذاهای گیاهی از جمله میوه و سبزیجات به جای گوشت قرمز، مرغ و گوشت های دیگر می توان هزینه های غذایی را در حدود 4000 دلار برای هر فرد در سال کاهش داد.

۱۳. باهوش تر خواهید شد

طبق مطلب منتشر شده در مجله پزشکی بریتانیا خوردن غذاهای گیاهی و گیاهخواری در کودکی باعث افزایش آی کیو (IQ) در دوران بزرگسالی می‌شود.

گوشتخواری با طبیعت بدن انسان سازگار نیست. (نمونه بارز آن اینست که انسان نمی‌تواند بدون پختن، گوشت بخورد.) و از این رو موجب بروز بیماری های مختلف  از جمله بیماری های سیستم گوارش، آلرژی ها، بیماری های قلبی و عروقی و انواع سرطان ها می شود. در حالی که انتخاب یک رژیم غذایی گیاهی مناسب، می‌‌تواند سلامتی ما را تضمین کرده و ما را از بیمار شدن و مصرف دارو مصون نگاه داشته و باعث طول عمر شود.

منبع: skinnyms

نویسنده: علی عسگری

علی تحصیل کرده رشته MBA است و در حال حاضر خواندن و نویسندگی را به عنوان سرگرمی و کار انجام می دهد. سعی می کند در هفته یک کتاب انگلیسی در موضوعات مختلف بخواند. به این موضوع اعتقاد دارد که انسان همان آرزوهایش هست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *