بامیلو بلاگ / سبک زندگی / ۱۰ وسیله ضروری که هر دانشجویی باید داشته باشد
وسایل ضروری دانشجو

۱۰ وسیله ضروری که هر دانشجویی باید داشته باشد

حالا که دانشجو شده‌اید، چند وسیله از نان شب هم برایتان واجب تر هستند. با بامیلوبلاگ همراه باشید تا با این وسایل ضروری دانشجو بیشتر آشنا شویم.

دوران دانشجویی من یکی از لذت‌بخش‌ترین دوران‌های زندگی‌ام بود. هنوز زندگی به صورت کاملا جدی شروع نشده است و از طرف دیگر در محیطی بزرگ‌سالانه تر قرار گرفته‌اید. تجربه‌هایی که در این دوره کسب می‌کنید، بسیار ارزشمند هستند. ممکن است بعد از مدتی رشته‌تان را عوض کنید و مسیر جدیدی را انتخاب کنید. پس از این دوره لذت ببرید و تا انجا که می‌توانید تجربه جمع کنید.

وقتی شما قدم به دانشگاه می‌گذارید، وسایل و ابزارهایی هستند که باید مدام همراه خود داشته باشید. آن‌ها در هر لحظه به کارتان می‌آیند، در هر لحظه به آن‌ها نیاز دارید؛ ابزارهایی که موفقیت تحصیلی شما به آن‌ها وابسته است. بامیلو بلاگ لیستی از این ابزارها برای شما تهیه کرده است.

لپ تاپ

وسایل ضروری دانشجو / لپ تاپاصلی‌ترین ابزاری که در طول دوران دانشجویی خود به آن نیاز دارید، لپ تاپ است. فکر نمی‌کنم این مورد نیازی به توضیح داشته باشد. مهم نیست که رشته‌ی تحصیلی شما چیست؛ شما مداوما به اینترنت نیاز دارید، حجم بی شماری از فایل‌های پی‌دی‌اف دارید که باید بخوانید، پروژه تحویل دهید، گزارش بنویسید و صد البته فیلم ببینید.

اما، آیا می‌توانید هر لپ تاپی که خواستید، تهیه کنید؟! نه. به احتمال قوی، باید هر روز لپ تاپتان را با خودتان حمل کنید. از طرف دیگر، ممکن است بودجه‌ی محدودی داشته باشید. بهترین انتخاب برای شما، اولترابوک‌ها هستند که ضمن قیمت اقتصادی سبک وزن هستند و از نظر جابجایی و حمل مشکلی برای شما ایجاد نمی‌کنند.

پاوربانک

وسایل ضروری دانشجو / پاور بانکوقتی دانشجو هستید، زمان بسیار زیادی را در دانشگاه یا بیرون از آن سپری می‌کنید. طبیعتا هیچ کس مایل نیست که در چنین وضعیتی، موبایل خاموش داشته باشد. ممکن است برای انجام یک کار درسی، به تبلت خود نیاز داشته باشید یا بخواهید راه طولانی تا خانه را با تبلت یا موبایل خود کتاب بخوانید یا بازی کنید. قهرمان این روزهای ما اینجاست: پاور بانک.

منبعی از انرژی که نگرانی ما از تمام شدن باتری موبایل یا تبلت یا غیره را از بین می‌برد. وقتی پاوربانک شما همراهتان باشد، بدون هیچ نگرانی می‌توانید از موبایل یا تبلت خود استفاده کنید. می‌توانید از راهنمای خرید پاوربانک برای انتخاب یک محصول مناسب استفاده کنید.

کوله پشتی

وسایل ضروری دانشجو / کوله پشتیحال که دانشجو شده‌اید، باید با حجم زیاد کتاب‌ها و جزوه‌ها کنار بیایید. استادها کتاب‌های زیادی معرفی می‌کنند. جزوه‌ها کامل نیستند و ممکن است از دو جزوه برای یک درس کپی بگیرید. خودتان هم یک دفتر دارید که یادداشت برداری کنید. لپ تاپ! معمولا نیاز است که لپ تاپتان هر روز همراهتان باشد. تبلت، پاوربانک، ظرف غذا و مانند این‌ها را هم به لیست خود اضافه کنید.

بنا به تجربه‌ی خود می‌گویم که حتما یک کوله پشتی استاندارد تهیه کنید. بخش زیادی از دوران دانشگاه در فصل‌های سرد و پر بارش سال است؛ پس مهم است که جنس کوله پشتی شما، با توجه به وسیله‌های الکترونیکی و کاغذهایی که حمل می‌کنید، ضد آب باشد. بعد از تمام شدن کلاس‌ها ممکن است به سرتان بزند با دوستانتان برای پیاده روی بروید یا راه بازگشت به خانه طولانی باشد یا موارد مشابه این‌ها؛ به همین دلیل کوله پشتی بابندهای پهن و توزیع بار مناسب برای دانشجوها بهتر است.

از راهنمای خرید کوله پشتی استفاده کنید تا انتخاب مناسب تری داشته باشید.

لوازم تحریر

وسایل ضروری دانشجو / لوازم تحریربه هر شکل به عنوان بخشی از دانشجو بودن، باید درس بخوانید. ممکن است دیگر نیازی به طیف وسیع لوازم تحریر دوران مدرسه نداشته باشید؛ اما هم چنان چند قلم ضروری را باید داشته باشید. کاغذهای کلاسور یا A4 خیلی ضروری هستند. با توجه به رشته، ممکن است مجبور باشید تا گزارش‌های زیادی تحویل دهید. اگر رشته‌های فنی هستید، کاغذهای چرک نویس هم تهیه کنید. مخصوصا ترم‌های اول که ریاضی و فیزیک از درس‌های اصلی شما هستند، این کاغذها به کار شما می‌آیند.

به عنوان یک دانشجو، جزوه‌های کپی شده، بخشی از روتین درس خواندن شما خواهند بود. هایلایترها بهترین گزینه برای علامت گذاری کاغذهای کپی شده هستند. بنابراین حتما رنگ‌های روشن‌هایلایتر را هم در لیست خرید خود قرار دهید. خودکار هم جز واجبات است.

قمقمه

ممکن است مسیر رفت و برگشت شما به دانشگاه طولانی باشد یا بخواهید عصر را با دوستان خود بگذرانید. در هر حالت، یک قمقمه که همیشه آب همراه خود داشته باشید، گزینه مناسبی است. ضمن آنکه با خرید کمتر بطری‌های آب معدنی، پلاستیک کمتری وارد محیط زیست می‌شود.

هارد اکسترنال / فلش USB

وسایل ضروری دانشجو / هارد اکسترنالهارد اکسترنال فقط برای به اشتراک گذاری آرشیو فیلم، سریال و موسیقی نیست! برای به اشتراک گذاری جزوه هم استفاده می‌شود. معمولا هم حجم زیادی از فایل هست که برای پرینت به انتشارات ببرید. داشتن فلش USB حتی از نان شب هم برایتان واجب تر است. قبلا در بامیلوبلاگ برایتان از انتخاب هارد اکسترنال مناسب و فلش USB گفته ایم. پیش از خریدتان نگاهی به این راهنماها داشته باشید.

مودم

یک مودم کوچک و جمع وجور برای مواقعی که به اینترنت دسترسی ندارید، گزینه مناسبی است. بدین ترتیب از انجام پروژه‌هایتان عقب نمی‌مانید و دیگر نگران قطع شدن اینترنت یا سیگنال نامناسب آن نیستید.

بسته‌های نرم‌افزاری

بسته‌های نرم افزاری مانند آچار فرانسه شما هستند؛ مخصوصا برای دانشجوهای علوم و فنی. هر رشته به نرم افزارهای اختصاصی زیادی نیاز داردکه پیدا کردن هر یک از آن‌ها کار دشواری است. این نرم افزارها اغلب خیلی حجیم هستند و دانلود آن‌ها ممکن است به صرفه نباشد. خوبی بسته‌های نرم افزاری این است که نرم افزارهای عمومی و اختصاصی را در کنار کدهای فعال سازی در اختیار شما قرار می‌دهند. مبلغی هم که برای یک بسته نرم افزاری می‌پردازید، به‌صرفه‌تر از هزینه‌ای است که برای خرید تک تک نرم‌افزارها صرف می‌کنید.

هدفون

وسایل ضروری دانشجو / هدفوننیازی به توضیح است؟ هدفون رفیق و همراه شما است. شما با هدفون خود، فقط به موسیقی گوش نمی‌دهید. هدفون همراه شما در رفت‌و‌آمد و ابزاری موثر برای نادیده گرفتن سر و صدای محیط یا خوابگاه و مانند این‌ها است.

قبل از انتخاب هدفون مناسب، کاربری‌های مختلف خود را در نظر بگیرید. می‌خواهید از این هدفون هنگام ورزش هم استفاده کنید؟ یا استفاده شما از آن به لپ‌تاپ و فیلم و ویدئوی آموزشی محدود می‌شود؟ خوره موسیقی هستید؟ در این صورت انتخاب‌های بسیار وسیع‌تری پیش رو خواهید داشت. از راهنمای جامع انتخاب و خرید هدفون بامیلو بلاگ برای انتخاب هدفون مناسب استفاده کنید.

عطر

پیش از این در راهنمای خوش پوشی در دانشگاه در مورد آیتم‌های پوشیدنی و نوع و استایل آن‌ها گفته‌ام؛ این که تیپ دانشجویی چه ویژگی‌هایی دارد. یکی از مواردی که در معرفی شخصیت و خوش پوشی شما تاثیر زیادی دارد، عطر است. برای انتخاب عطر باید عوامل زیادی را در نظر بگیرید که می‌توانید با برخی از آن‌ها در راهنمای خرید عطر آشنا شوید.

شما فکر می‌کنید جای چه آیتم‌هایی در این لیست خالی است؟ چه اقلام دیگری جزو وسایل ضروری دانشجوها است؟

نویسنده: سارا احمدی

سارا عاشق نوشتن است و هدف های بزرگی در سر دارد. گرچه فارغ التحصیل ارشد شیمی معدنی است؛ اما چند سال است که در حوزه تولید محتوا و سئو فعالیت می کند. فعالیت در شغلی که دوست دارد را لذت بخش ترین کار دنیا می داند. فعالیت های جانبی سارا، کتاب، موسیقی، فیلم و یوگا است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *