بامیلو بلاگ / سبک زندگی / سفر و گردشگری / ۱۰ مقصد عالی برای دوستداران غذا
دوستداران غذا

۱۰ مقصد عالی برای دوستداران غذا

آیا می توان به جایی مسافرت کرد و از غذاهای آن مکان نچشید؟ در این مطلب ده مقصد عالی برای دوستداران غذا معرفی می کنیم. امیدواریم لذت ببرید. با ما در بامیلو بلاگ همراه باشید.

مقاصد شگفت انگیز برای دوستداران غذا

پاریس مقصدی عالی برای دوستداران غذا

برخی از مردم سفر می کنند تا شهرها را ببینند و عده ای دیگر مشابه ما بیشتر به خاطر اشتیاق و علاقه ای که به غذا دارند سفر می کنند. اما از آنجایی که فهرست مقصدهای مسافرتی بدین منظور در سرتاسر جهان بینهایت است، مکان های مشخصی را که واقعاً به خاطر غذا شهره هستند را به شما معرفی می کنیم.

پاریس

پنکیک های تازه، کراسان های ورقه ای و باگت های داغ و تازه طبخ شده. هیچ سفری با پاریس بدون گذر کردن و استفاده کردن از این مزیت های خوراکی کامل نیست. مثل صبحانه ای در کافه های خیابانی به همراه تخم مرغ، پنیر، قهوه و نان داغ. باگت های داغی که در فرهای چوبی همچنان طبخ می شوند. و وعده های غذایی ناهار و شام خاص این شهر رویایی.

توکیو

مقاصد شگفت انگیز برای دوستداران غذا

رستوران های توکیو بیشترین ستاره کتاب های راهنمای آشپزی را در تمام دنیا دارند و چیزی که ما خیلی بیشتر درباره آن صحبت می کنیم سوشی است. ظرفی جوشان و پر از رامِن (نوعی رشته)، نودل اودون، گندم سیاه و گوشت های در حال جوشیدن را فرض کنید. غذاهای شگفت انگیز داخل منو از گریل شده ها تا پخته ها و بخار پزها یا حتی خام ها را سفارش داده و لذت ببرید. برای ماهی های تازه صید شده ساعت 3 صبح وقت رزرو کرده و خود را برای سوشی تازه آماده کنید. و مطمئن شوید که همچنان پذیرای سایر انواع سوشی و غذاهای این شهر عجیب شوید.

بارسلون

10 مقصد عالی برای دوستداران غذا

اینجا سرزمین رستوران های ستاره کتاب های راهنمای آشپزی میشلن است. غذاهای تازه دریایی، کباب ها، روغن های تازه گرفته شده و مواد غذایی واقعاً تازه و روش های طبخی عالی همه و همه این شهر را به مقصدی دلپذیر و عالی برای دوستداران غذا می کند.

توسکانی

10 مقصد عالی برای دوستداران غذا - توسکانی

همه ما می دانیم که ایتالیایی ها غذا و نوشیدنی های خود را خیلی جدی قلمداد می کنند. این مردم به گونه ای هستند که ژلاتوها، پاستاها و پیتزاها نیز دارای اهمیتی خاص در بینشان بوده و هست. اسپاگتی هایی که فقط در اینجا به این مزه بوده و غذاهای خیابانی که ویژه و منحصر به فرد این منطقه هستند، مانند توردیلاها. سفری کوتاه به ویچو که سرزمین روغن زیتون در دنیا است، به همراه طعم بی نظیر آن و سایر استفاده های این روغن حتی در ماساژ و در طبخ غذاها باعث می شود که حتی فکر نرفتن به این شهر را از سر خود بیرون کنید.

آیا می دانستید که برخی از مواد غذایی که فکر می کنید مضر هستند در واقع برای سلامتی بدن مفید هستند؟ در مطلب مواد غذایی ناسالم مفید برای بدن بیشتر در این مورد بخوانید.

مواد غذایی ناسالم که در واقع برای شما مفید هستند

بانکوک

10 مقصد عالی برای دوستداران غذا - بانکوک

غذاهای آسیایی خاص این شهر با استفاده از غالب مواد و گیاهان این منطقه آماده می شوند، مانند نارگیل و روغن آن و سایر مواد غذایی که از اقیانوس به دست می آیند؛ از ماهی و میگو گرفته تا انواع گیاهان دریایی. در این شهر غذاهای خیابانی جایگاه ویژه و از اهمیت خاصی برخوردار هستند. شما در هر گوشه ای از خیابان می توانید هر غذایی را که میل دارید در هر ساعتی از شبانه روز نوش جان کنید. حتی لابستر کبابی تند.

نیو اورلان

10 مقصد عالی برای دوستداران غذا - نیواورلان

غذاهای خاص و زیادی در این شهر وجود دارند از جمله غذاهای دریایی، مانند میگوی طعم دار شده و… . در این شهر تنوع زیادی از گونه های مختلف آشپزی را می توان هم زمان یافت. از غذاهای فرانسوی گرفته تا آسیایی یا حتی آفریقایی. در این شهر می توان پیرترین مغازه سرو سیب زمینی سرخ کرده و سوخاری از سال 1862 را یافت و از طعم خالص آن لذت برد.

هنگ کنگ

هنگ کنگ - 10 مقصد عالی برای دوستداران غذا

برای انگلیسی زبان هایی که به این شهر سفر می کنند، اینجا یکی از محبوب ترین مکان های شرقی برای مقاصد این افراد است. غذاهای بخار پز شده، گریل شده و سرخ شده خاص این منطقه باعث شده تا جمعیت زیادی از مردم این شهر را یکی از مقاصد تفریحی خود برای حداقل یک بار در سال قرار دهند.

کوپنهاگ

کوپنهاگ - 10 مقصد عالی برای دوستداران غذا

در سال 2014 یکی از رستوران های این شهر زیبا به نام نوما به عنوان بهترین رستوران تمام دنیا شناخته شد. واقعاً چه چیز بیشتری درباره این شهر می توان گفت؟ شهری که در آن بهترین رستوران دنیا وجود دارد. قطعاً این شهر و غذاهای آن می تواند حس خوراک دوستی شما را ارضا کرده و لحظاتی بسیار دلپذیر برای شما به ارمغان آورد. غذاهای دریایی، کلاسیک، محلی، کباب ها و گریل ها همه و همه آن چیزی است که باید باشد.

فاس

10 مقصد عالی برای دوستداران غذا - فاس

با تلفیقی از آشپزی سبک های فرانسوی، آفریقایی و خاورمیانه ای؛ غذاهایی که در این شهر از کشور مراکش طبخ می شوند واقعاً خاص بوده و طیف زیادی از مسافران و علاقه مندان را در بر می گیرد. سوخاری های رنگارنگ، گریل های عجیب و شگفت آور، سالادها و سایر غذاهای محلی اوج هیجان را برای علاقه مندان فراهم می آورد.

تا به حال در مورد فواید پختن غذا ذر ظروف مسی شنیده اید؟ احتمالا جواب شما مثبت است. خوب است بدانید که پخت و پز در ظروف مسی می تواند مضراتی نیز داشته باشد. در مطلب مضرات پختن غذا ذر ظروف مسی از سیر تا پیاز این قضیه آگاه شوید.

مضرات پختن غذا در ظروف مسی

اوکساکا

10 مقصد عالی برای دوستداران غذا - اوکساکا

از خیلی پیش تر، اوکساکا به مقصد آشپزی شناخته می شد. این شهر خیلی بیشتر از یک سبک خاص طبخ تاکوی ماهی مکزیکی است. خورشت ها، سوپ ها، توردیلا ها و همه اینها باعث خاص بودن اینجا می شود. غذاهای سنتی طبخ شده نیز جایگاه ویژه ای بین دوستداران غذا در این شهر دارد. و در کل برآیند اینها است که باعث شده این شهر مقصد آشپزی باشد.

منبع: purewow

نویسنده: صبا عاصمی

صبا شوخ طبع و رک است. فیزیک خوانده، دوره ارشدش را می گذراند و خدا بخواهد دکترای فیزیک هم خواهد خواند. فیزیک را دوست دارد چون می خواهد از همه چیز سر در بیاورد و هر چیزی برایش جذاب است: علم، هنر، فرهنگ، تاریخ و فلسفه. برای فیلم و کتاب هم هیچ محدودیتی ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *