بامیلو بلاگ / سبک زندگی / سفر و گردشگری / ۱۰ عدد از برترین رموز باستان -قسمت دوم

۱۰ عدد از برترین رموز باستان -قسمت دوم

در قسمت اول این مقاله 5 مورد از رموز باستان را برای تان تشریح نمودیم، در این مقاله 5 عجایب دیگر از اجداد باستان مان را برای تان تشریح می کنیم.

6- سنگ های به هم پیوسته ی پوما پونکا (Pumapunka) (بولیوی)

interlocking-stone-walls-pumapunku-ancient-mystery

با این که این ساختارهای سنگی در میان عجایب جهان نیستند، اما قدیمی ترین مخروبه های روی سطح زمین هستند. این خرابه ها در Tiahuanaco، آمریکای جنوبی هستند و نشان دهنده ی فتحی دست نیافتنی برای جمعیت بومی است، سرخپوستان آیمارا در زمان های باستان.

ساختارهای سنگی مایه ی تحیر باستان شناسانی است که نمی توانند برش سنگ های جدا از هم با امکانات محدود آن زمان را توصیف کنند. سنگ های به هم پیوسته ی پوما پونکا از گرانیت و دیوریت ساخته شده اند که فقط الماس از آنها سخت تر است؛ پس اگر مردم باستان این سنگ ها را خودشان ساخته اند، می بایست از ابزار الماسی استفاده کرده باشند.

یک نکته ی عجیب دیگر در مورد این سنگ ها وزن فوق العاده بالای آنهاست (هر کدام بیش از 800 تن). این امر با توجه به فاصله ی 16 کیلومتری نزدیک ترین معدن سنگ، بسیار تعجب برانگیز است. حمل چنین تخته سنگ هایی حتی با تکنولوژی و امکانات بالابر و حامل مدرن امروزی نیز بسیار دشوار است.

7- کفن تورین (کفن مسیح)

st3

کفن تورین یکی از مشهورترین مقدسات مسیحیان دنیا است. اعتقاد بر این است که هنگام خاکسپاری مسیح، این کفن به دور بدن وی پیچیده شده بود. این کفن در سال 1898 که با کمک ابزار های مخصوص چهره ی یک انسان روی آن کشف شد، توجهات بیشتری را به خود جلب نمود.

با این وجود، همانطور که فکر می کنید، این فرضیه قطعی نیست و واقعیت می تواند بسیار متفاوت تر از آنچه تصور می شود باشد.


مقاله ی مرتبط: 10 منظره ی عجیب دنیا را از دست ندهید!


8- هرم بزرگ جیزه (مصر)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

هرم بزرگ جیزه یکی از 7 عجایب دنیا، هنوز توجه بسیاری از باستان شناسان، فیزیکدانان و منجمانی که قرن ها است در حال تحقیق برای کشف رمز این اثر تاریخی اند را جلب می کند.

برای ساخت این هرم، کارگران نزدیک به 5/6 میلیون قطعه سنگ هر کدام تا 9 تن را جا به جا نمودند و روی هم چیدند. تنها وسیله ی کارگران برای انجام این کار طناب و چوب بود. با توجه به بررسی ها، قطعات سنگی به کار برده در ساخت این هرم از خندق محاط این معبد در سه سمت، گرفته شده است. برخی از این قطعات که بیش از 100 تن وزن دارند، به قدری بزرگ اند که شامل دو یا سه دوره ی زمین شناسی متفاوت اند. نظریه هایی وجود دارند که طبق آن ها این اهرام توسط فرازمینی ها ساخته شده است.

9- استون هنج (انگلستان)

2(33)

بدون شک استون هنج معروف ترین اثر باستان اروپا، نشان دهنده ی ترکیب باشکوهی از سنگ های غول پیکر است که حیرت بینندگان را نه تنها با ظاهرش، بلکه با گذشته ی افسانه ای اش، بر می انگیزد.

باقی مانده های سنگی استون هنج در دره ی سالزبری هستند. اعتقاد بر این است که این سنگ ها که هر کدام تا 4 تن وزن دارند، را از ولز جنوبی آورده اند. اکثر سنگ ها با اندازه ی برابر و جفت هستند. در بالای هر جفت سنگ یک تخته سنگ کاملا مشابه آنان به صورت افقی قرار دارد.

اما اینکه استون هنج نماد چه چیزی است و هدف ساخت این سازه، هنوز آشکار نیست.

10- خطوط نازکا (پرو)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

خطوط نازکا نقاشی نام دارند و نشان دهنده ی خط های باستانی روی زمین صحرای نازکا در پرو است. این خط ها و اشکال تشکیل طرح های پیچیده ای می دهند که برخی از آنها چندین کیلومتر طول دارند و ابعاد واقعی آنها تنها توسط هواپیما قابل تشخیص است.

متخصصان احتمال می دهند که تمدن باستان نازکا قابلیت پرواز داشتند، اما سوالی که باقی می ماند این است که این طرح ها چگونه و به چه هدفی کشیده شده اند.

این خطوط، خط های ساده، مثلث، مارپیچی و حتی نقاشی های پیچیده ای از عنکبوت، پرنده، لاما، میمون، ماهی و غیره را تشکیل می دهند. و با تراشیدن سطح سنگ های قرمز برای نمایان شدن خاک سفید زیرین ساخته شده اند.

پایان.

نوشته شده توسط: مینا داودی

نویسنده: مینا داودی

۴ دیدگاه ها

  1. بسیارعالی لطفا این مطالب علمی رو بیشترکنید

    • ممنون از نظر و پیشنهادتون. ما تلاشمون رو می کنیم که بلاگ رو هر چه بیشتر مطابق سلایق خواننده ها بکنیم تا از آن لذت ببرند.

  2. خیلی جالب بود،سپاس!

  3. عالي
    واقعا زيبا بود
    موفق باشيد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *