دکوراسیون داخلی منزل پاییز 2018
بامیلو بلاگ / سبک زندگی / دکوراسیون / دکوراسیون داخلی منزل: ۹ نمونه از چشم‌گیرترین طرح های پاییز ۲۰۱۸

دکوراسیون داخلی منزل: ۹ نمونه از چشم‌گیرترین طرح های پاییز ۲۰۱۸

از ترندهای دکوراسیون داخلی منزل در پاییز 2018 اطلاع دارید؟ چگونه می خواهید خانه ی خود را برای پاییز و زمستان 2018 دیزاین کنید؟ در بامیلو بلاگ برایتان از ترندهای دکوراسیون داخلی پاییز 2018 و نحوه ی استفاده از آن ها گفته ایم.

آبی سیر یکی از جنجال‌برانگیزترین رنگ‌های مد امسال است و رنگ صورتی تیره دوباره مورد توجه قرار گرفته. اواخر تابستان مدهای درخشان فصل پاییز و زمستان ظهور می‌کنند. ما هم تصمیم گرفتیم تاشما را در جریان طرح های دکوراسیون داخلی منزل در پاییز 2018 قرار دهیم. درجات رنگی پرجلوه، سطوح رنگی، گل‌های پر گلبرگ مشکی در ابعاد بزرگ آن چیزی است که برای پاییز و زمستان ۲۰۱۸ مد شده است. در ادامه برای شما توضیح خواهیم داد که چگونه خانه‌های خود را به وسیله‌ی چیزهایی که مد شده دیزاین کنید.

۱- گل‌های بیش از حد بزرگ

دکوراسیون داخلی منزل پاییز 2018 / گل های بزرگبه نظر ما این گل‌ها یکی از دوست‌داشتنی‌ترین طرح‌های مد امسال است ــ چه کسی گل‌های پرینت شده آن هم در ابعاد بزرگ را دوست ندارد؟ طراحی‌های بی‌پروای بزرگی که یادآور سبک‌های نقاشی پیش از رافائل است را در نظر بگیرید؛ اگر از این طرح‌ها در دیزاین کوسن‌های مبلتان و ملافه‌های اتاق‌خواب و دیوارهای خانه‌تان استفاده کنید، ترکیب چنین طرح‌هایی زیبایی فضایی که در آن زندگی می‌کنید را دوچندان خواهد کرد. اگر از این طرح‌ها استفاده می‌کنید بهتر است باقی خانه بسیار ساده باشد این سادگی باعث می‌شود که این گل‌های بسیار زیبا مانند ستاره‌ای در فضای خانه‌تان بدرخشند. شما می‌توانید باقی وسایل منزلتان را با رنگ‌هایی که در این گل‌ها به کار رفته هماهنگ کنید.

۲- طراحی یک فضای خنثی

دکوراسیون داخلی منزل پاییز 2018 / طراحی خنثیترکیب عناصر متفاوت در فضای خانه‌تان می‌تواند ظاهری ساده و زیبا برای خانه‌ی شما به ارمغان بیاورد و شما می‌توانید این عناصر را به گونه‌ای ترکیب کنید که فضایی خنثی در خانه‌تان ایجاد شود. همانطور که کیت باتلر، رئیس طراحان کمپانی هبیتت، توضیح می‌دهد، برای به وجود آوردن فضایی خنثی بهتر است تمرکزمان را روی عناصری مانند الوارهای چوبی خام و چوب‌هایی که هیچ رنگی روی آن زده نشده و بافت خود چوب دیده می‌شود، بگذاریم، استفاده از این چوب‌ها باعث می‌شود که فضای خانه ساده شود؛ بهتر است از تابلوهایی که نقاشی طبیعت روی آن‌ها نقش بسته یا از خود چیزهای طبیعی مانند گلدان‌های برگ‌دار استفاده کنید. استفاده از ظروف سفالی یا صندلی‌های خاکستری یا فرشی با طرحی از رنگ‌های خنثی به شما کمک می‌کند تا فضای خانه‌تان را هر چه بیشتر ساده و خنثی نشان دهید. طراحی خنثی مد امسال است.

۳- رنگ طلایی

دکوراسیون داخلی منزل پاییز 2018 / رنگ طلاییالبته درست است که رنگ طلایی در فصل بهار و تابستان مد روز بود؛ اما این روزها در طراحی‌های مد روزِ مخصوص پاییز و زمستان نیز این رنگ را بسیار می‌بینیم. بهتر است به جای اینکه لوازم خانه‌مان طلایی رنگ باشند، خود این رنگ را به فرم‌های متفاوت دیگری به کار بگیریم. بله درست حدس زدید: فرش طلایی! اگر شما فرشی طلایی در خانه‌تان داشته باشید خانه‌ی شما بسیار زیبا خواهد شد؛ مخصوصا اگر این فرش طلایی در کنار مبلمان مدرنی قرار بگیرد. به نظر شما ایا فرش طلایی جلوه‌ی خانه‌ی شما را دوچندان نمی‌کند؟ آیا زیبا نیست که چنین رنگی را در لیست مد امسال می‌بینیم؟

۴- کهربای سیاه

دکوراسیون داخلی منزل پاییز 2018 / کهربای سیاهکسانی که عاشق ترکیب سیاه و سفید هستند احتمالا شیفته‌ی چنین دیزاینی خواهند شد. تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که در هنگام خرید لوازم خانه، دقت کنید که رنگ آنها سیاه باشد. اما به شما پیشنهاد می‌دهیم که اگر شما دوست ندارید که رنگ همه‌ی وسایل شما سیاه باشد، می‌توانید فقط چند تکه‌ی آن را به رنگ سیاه خریداری کنید، مثلا این تکه‌های سیاه می‌توانند یا آویزهای سقفی، کنسول و یا قفسه‌های تزئینی شما باشند. اگر از این رنگ استفاده کردید بهتر است فرش یا کوسن‌های خود را به رنگ سفید انتخاب کنید که جلوه‌ی آنها دو چندان شود. سیاه و سفید در لیست مد امسال است.

۵- همه‌جا صورتی

دکوراسیون داخلی منزل پاییز 2018رنگ صورتی تیره و چرک در فصل پاییز کمک می‌کند تا چشم شما از رنگ‌هایی که اکثرا در پاییز می‌بینید مخصوصا قهوه‌ای خسته نشود، به راحتی می‌توانید از این رنگ در طراحی خانه‌تان نیز استفاده کنید. اضافه کردن رنگ‌های گرم در طراحی خانه‌تان به شما کمک می‌کند تا خانه‌ای بسیار دلنشین داشته باشید،‌اگر از این رنگ استفاده می‌کنید بهتر است که لوازم خانه‌تان به رنگ خاکستری متالیک باشد یا حتا از رنگ‌های تیره‌ی خنثی استفاده کنید، ترکیب چنین رنگ‌هایی با رنگ صورتی باعث می‌شود رنگ صورتی جلوه‌ی بهتری داشته باشد. اگر شما دل‌وجرئت داشته باشید حتا می‌توانید پرده‌های خانه‌تان را به رنگ صورتی انتخاب کنید البته صورتی مخملی، یا حتا با طرح‌هایی از گل یا سطوح طرح‌دار دیگر بر روی آن. این رنگ برای پاییز و زمستان به شما پیشنهاد می‌شود. در مورد تاثیر رنگ صورتی در دکوراسیون داخلی منزل اینجا بیشتر بخوانید.

۶- آشپزخانه‌هایی که احساس شما را برمی‌انگیزانند

دکوراسیون داخلی منزل پاییز 2018آشپزخانه یکی از مکان‌هایی است که همواره تغییرات بسیاری را به خود می‌بیند. مد امسال به شما پیشنهاد می‌دهد که از فرم‌ها و طرح‌های متفاوتی در طراحی آشپزخانه‌تان استفاده کنید. قرار گرفتن طرح‌‌ها و رنگ‌های متفاوت جلوه‌ی خاصی به آشپزخانه‌ی شما خواهد داد. میزی که در آشپزخانه قرار دارد و کارهایتان را بر روی آن انجام می‌دهید بسیار مهم است. این سطح می‌تواند از جنس کوارتز براق باشد، کوارتز براق توجه هر کسی را به خود جلب می‌کند.

۷- سطوح روشن

دکوراسیون داخلی منزل پاییز 2018 / رنگ روشناین طرحی که به شما پیشنهاد می‌دهیم یکی از رنگارنگ‌ترین و خوشحال‌ترین رنگ‌های امسال است. سطوح رنگارنگی مختلفی را در فرم‌های متفاوت انتخاب کنید ــ این سطوح می‌توانند راه‌راه، هندسی،‌نقطه‌نقطه و سطوحی یکدست باشند و شک نداشته باشید هر شکلی که انتخاب می‌کنید، انتخاب به جایی خواهد بود. این رنگ‌ها را به هر شکلی که خواستید در کنار هم قرار دهید. این طرح همچون فرم DNA است. در طراحی دی‌ان‌ای نیز رنگ‌هایی در سطوح رنگی و گرافیکی مختلف و خطوط مشخص به کار رفته است. مهم نیست که این رنگ‌ها به هم نمی‌آیند؛ تنها چیزی که مهم است این مسئله است که سعی کنید هر چه بیشتر فضای خانه‌تان را مدرن‌ کنید.

۸- آبی تیره

دکوراسیون داخلی منزل پاییز 2018 / رنگ آبیآبی تیره یکی از پربسامدترین رنگ‌های مد امسال بوده و استفاده از این رنگ برای طراحی خانه در فصل زمستان بسیار چشم‌نواز است. استفاده از کاغذدیواری‌های آبی تیره با طرح‌های هندسی طلایی زیبایی این رنگ را بیشتر خواهد کرد. بهتر است لوازم خانه‌تان بسیار ساده انتخاب شوند تا کاغذ دیواری آبی‌رنگ‌تان چشمان هر کسی که وارد خانه‌تان می‌شود را به خود خیره کند. ساده بودن اسباب و اثاثیه منزلتان کمک می‌کند تا کاغذ دیواری آبی‌‌تیره با راه‌های طلائیتان مرکز توجه قرار بگیرد.

۹- وسایل بومی هنری

دکوراسیون داخلی منزل پاییز 2018 / طرح بومیاین روزها که بیشتر وقت خود را در شبکه‌های مجازی می‌گذرانیم، می‌بینیم که موج جدیدی از مردم علاقه‌ی بسیاری به خرید صنایع دستی پیدا کرده‌اند. وسایلی که محلی‌ها با دست‌های خود و بسیار هنرمندانه آنها را می‌سازند. اگر در طراحی خانه‌تان از آنها استفاده کنید خواهید دید که احساس خوبی خواهید داشت. این اسباب و اثاثیه می‌تواند شامل فرش‌های دست‌بافت، گلیم و گبه، وسایل دکوری، روتختی‌های چهل‌تکه،‌ چراغ‌های حصیری و چیزهای دیگری باشند. طرح‌های رنگی نیز در کنار این وسائل بومی در شب‌های سرد زمستان فضای خانه را صمیمانه‌تر خواهد کرد.

شما کدام یک از این طرح‌ها را بیشتر می‌پسندید؟ آیا از این طرح‌ها برای دکوراسیون داخلی منزل خود استفاده خواهید کرد؟

نویسنده: نیما پارسه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *