بامیلو بلاگ / دنیای فناوری / اپلیکیشن / گوگل پلی استور سازندگان نرم افزار های معیوب اندروید را تنبیه میکند

گوگل پلی استور سازندگان نرم افزار های معیوب اندروید را تنبیه میکند

گوگل در سالیان گذشته در روند ساخت و معرفی نرم افزار های اندرویدی خوب و کاربردی نحوه برخوردی جدی و سخت گیرانه از خود نشان داده است که عموما با کم اهمیت نشان دادن برنامه های ضعیف در هنگام سرچ همراه بوده است.به گفته گوگل در تازه ترین شیوه مقابله با این گونه برنامه ها، به این نرم افزار ها امکان و اجازه حضور در رده های بالای سرچ در گوگل استور داده نخواهد شد. این به این معناست که اگر شما در گوگل پلی استور بدنبال برنامه ای در زمینه خاصی بگردید احتمال برخورد و یا نصب نرم افزار هایی که سابقه شکایت کاربران و یا نظرات منفی آنها را بدنبال داشته است بسیار کمتر از گذشته خواهد بود. گوگل اعلام کرد برای دستیابی به این هدف خود که تغییر در روند ارزش گذاری برنامه های اندرویدی است، بدنبال اطلاعات عملکردی، نظرات و پیشنهادات کاربران خود می باشد.

گوگل

البته به نظر می رسد این تنها بخشی از یک تلاش عمومی گوگل  باشد که برای ارتقای سطح کیفی برنامه های اندرویدی ساخته شده و یا در حال ساخت انجام می گیرد. برای مثال در اوایل ماه قبل اعلام شد که گوگل از سیستمی برای یافتن برنامه هایی که فعالیت های درونی غیر معمول داشته اند استفاده کرده است؛ و همچنین ساخت برنامه ای به نام (Android Excellence) را به پایان برده که وظیفه اش یافتن و مدیریت برنامه هایی است که شرکت گوگل آنها را مفید تشخیص میدهد.

گوگل

در کل ترکیب الگوریتم ها و برنامه نویسی های جدید و در مقیاس کمی دخالت نیروی انسانی منجر به ساخت سیستمی برای کنترل و بهبود برنامه های اندرویدی موجود در بازار شده است. اندروید اغلب به داشتن نرم افزار های ضعیف تری نسبت به iOS متهم است که این ادعا چندان هم بی راه نیست؛ اما گوگل عزم راسخی برای تغییر و به چالش کشیدن این دیدگاه عمومی دارد.

این ابزار البته به طور ساده می تواند وسیله ای برای تشویق و ترغیب سازندگان نرم افزار به ساخت برنامه هایی با کیفیت بهتر و عیب های کمتر باشد، اما سوال اصلی این است که آیا به سازندگان نرم افزارهای معیوب از طریق گوگل جهت رفع مشکلات برنامه خوداطلاع رسانی خواهد شد یا خیر؟

گوگل

نکته تامل برانگیز درمورد الگوریتم ها مرموز و پیچیده بودن آنهاست؛ زیرا برای مثال هنگامی که نرم افزار شما توسط یک فروشگاه نرم افزار رد می شود شما میتوانید درخواست تجدید نظر دهید، ولی امکان مطرح کردن چنین درخواستی از یک ماشین (سیستم کامپیوتری) کار چندان آسانی به نظر نمی رسد.

تلاش های گوگل برای ارتقا سطح کیفی نرم افزارهای اندروید همچنان ادامه خواهد داشت و باید دید این ایده جدید چه زمانی اجرایی خواهد شد.

منبع: theverge

 

نویسنده: علیرضا اصغری

علیرضا ۲۰ و خورده ای سال پیش در خانواده ای مذهبی چشم به جهان گشود. سینمای هالیوود، بازیهای کامپیوتری و موسیقی پیکره اصلی و حدود ۹۹.۹% محتویات ذهن این فرد را تشکیل داده است اما او همیشه خودرا آماده یادگیری و تجربه موضوعات جدید می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *