دید و بازدید عید
بامیلو بلاگ / سبک زندگی / ترفندها / ترفندهایی برای گرفتن عیدی در دید و بازدید عید

ترفندهایی برای گرفتن عیدی در دید و بازدید عید

یکی از مهمترین شاخصه های عید، گرفتن عیدی در دید و بازدید عید است. بدون شک پس از سفره 7 سین، عیدی حرف اول را می زند. در سال های گذشته همه چیز به یک اسکناس تا نخورده و تازه بین قرآن ختم می شد. با اینکه هنوز برخی خانواده ها همین سنت را دنبال می کنند اما این اسکناس جداست و عیدی هم جای خود را دارد. برخی افراد در گرفتن عیدی مهارت دارند و انگار با گذشت سال ها این مهارت به تخصص تبدیل شده است. اگر مایل هستید مهارت های خود را در زمینه ی گرفتن عیدی به تخصص تبدیل کنید کافی است ادامه ی مطلب را با بامیلو بلاگ همراه باشید.

چند ترفند ساده برای گرفتن عیدی در دید و بازدید عید

هدف گذاری غیرمستقیم

ترفندهایی برای گرفتن عیدی در دید و بازدید عید

گرفتن عیدی و البته مقدار آن بستگی به شرایط خانواده و بسیاری موارد دیگر دارد. هرکسی شرایط اقتصادی خانواده را بهتر از دیگران می داند. سعی نکنید پدر خانواده را تحت فشار بگذارید. لطفاً تنها در صورتی که فکر می کنید توان دادن عیدی را به شما دارد، در این زمینه اقدام کنید.

اگر خانواده ی شما بیش از 3 نفر جمعیت دارد بهترین کار روش غیرمستقیم است. با خواهر یا برادر خود هماهنگ شوید و یکی از شما در حضور پدر از دیگری در خصوص گرفتن عیدی سؤال کند. مثلاً بپرسد که «داداش امسال عیدی گرفتی؟» بدون اینکه اشاره ای به پدر داشته باشید همین عمل باعث می شود که پدر به شما عیدی بدهد.

همین کار را در مورد دیگر افراد (عمو، دایی و غیره) تکرار کنید. مثلاً در حضور دایی از برادر، خواهر یا هر فرد دیگری که هم سن و سال شماست سؤال کنید: «امسال عیدی گرفتی؟»

باز هم تکرار می کنم این ترفند را تنها در صورتی انجام دهید که فرد هدف شما به لحاظ مالی مشکلی نداشته باشد و او را در تنگنا قرار ندهید.

در میان یادگیری مهارت عیدی گرفتن در دید و بازدید عید باید فکری هم به شلوغی های عید کرد. در مطلب با ترافیک عید چکار کنیم؟ راهکارهایی برای دور زدن شلوغی های عید برای شما جمع آوری کرده ایم.

با ترافیک عید چه کنیم؟

مهندسی معکوس

گرفتن عیدی در دید و بازدید عید

همیشه قرار نیست شما عیدی بگیرید. گاهی اوقات عکس این کار باعث می شود کلی سود ببرید. در حضور بزرگترها به یکی از اعضای خانواده یا فامیل که از شما کوچکتر است در حد بضاعت خود عیدی بدهید.

البته توصیه می کنیم این کار را با خلوص نیت انجام دهید! این کار باعث نتیجه گیری بهتر می شود. تجربه ی افراد کارکشته نشان داده که این اقدام باعث جذب چند برابری عیدی از طرف بزرگترها می شود.

حمله گازانبری

ترفندهایی برای گرفتن عیدی

این روش مخصوص کسانی است که در بازیگری تبحر بیشتری دارند. ابتدا تلفن همراه خود را به شکلی تنظیم کنید که صدای پیامک در یک زمان مشخص به گوش برسد. سپس به گوشی خود نگاه کرده و به نشانه ی تعجب یک «هااا» بزرگ بگویید.

وقتی اطرافیان از شما در مورد آن کنجگاو شده و سؤال کردند این جمله را بدون اینکه به آنها نگاه کنید تکرار کنید: «فلانی امروز 50 هزار تومن عیدی از فلانی عیدی گرفته». این رقم بستگی به انتظار شما و البته توان مالی اطرافیان آن جمع دارد. عدد بسیار بزرگی نگویید تا بحث منحرف نشود.

طوری رفتار کنید که صحبت کردن با آنها برای شما اهمیتی ندارد وگرنه دستتان رو می شود. توجه خود را به صفحه نمایش گوشی منعطف کرده و شروع به تایپ کردن پیامک کنید.

ترفند قرن 21

گرفتن عیدی در دید و بازدید عید

امروزه کمتر کسی است که با خرید آنلاین آشنایی نداشته باشد. بیشتر ما حدأقل یک بار اقدام به خرید اینترنتی کرده ایم. یکی از بهترین و بروزترین ترفندهای گرفتن عیدی، خرید اینترنتی است. خیلی اوقات پیش می آید که هنگام طلب عیدی در دید و بازدید عید با جمله ی «پول نقد همراه ندارم» مواجه می شوید. بیشتر این افراد در فامیل شناسایی شده اند. این بار شما پاتک بزنید.

کافی است محصول مدنظر خود را پیدا کرده و به فرد مورد نظر نشان دهید. نظر او را در مورد محصول بپرسید. بعد هم با جملاتی همچون «کاش این محصول را داشتم» حرکت خود را انجام دهید. اگر طرف شما حرفه ای باشد نیاز به جملات زیرکانه ای خواهید داشت که بسته به شخصیت هر فرد متفاوت است. قبلاً جملات خود را آماده کنید! مثلاً می توانید پیشنهاد دهید که یکی از این محصول برای خودش تهیه کند. وقتی خود فرد را نیز قاطی ماجرا کنید نتیجه ی بهتری خواهید گرفت.

گذاشتن هندوانه زیر بغل

چند ترفند ساده برای گرفتن عیدی در دید و بازدید عید

اگر طرف مقابل توان مالی خوبی دارد بهتر است از این روش استفاده کنید که بیشتر اوقات جواب می دهد. مثلاً در مقابل دیگران به شیوه ای نرم و نامحسوس از دست و دل بازی او تعریف کنید.

بگذارید کمی (حدود 10 دقیقه الی نیم ساعت) از تعریف و تمجید شما بگذرد. سپس اشاره ای غیرمستقیم به عیدی داشته باشید. بیشتر اوقات این مسأله جوابگو خواهد بود.

زنده کردن خاطرات

چند ترفند ساده برای گرفتن عیدی

اگر سال قبل از شخصی عیدی گرفته اید و امسال به دیدن او می روید از خاطره ی جذاب عیدی سال گذشته تعریف کنید. مثلاً فلان عیدی که پارسال به من دادید فوق العاده بود. یا پولی که سال گذشته به عنوان عیدی به من دادید را هنوز خاطرم هست؛ چه سال خوبی بود.

صحبت های فلسفی

گرفتن عیدی

اگر با فرد موردنظر رودربایستی دارید کافی است از در بحث های فلسفی وارد شوید. مثلاً در مورد برکت پول عیدی و شگون داشتن آن صحبت کنید. البته بیشتر افراد مقصود شما را درک می کنند ولی راه حل غیرمستقیم از این بهتر گیرتان نمی آید.

گذاشتن آهنگ های مربوط به عیدی هم جوابگوست. مثلاً آهنگ «بوی عیدی» از مرحوم «فرهاد مهراد» می تواند بسیار کارساز باشد.

اشاره به مشکلات موجود

عیدی

ممکن است هرکسی به انجام این راهکار تمایل نداشته باشد. صحبت از مشکلات موجود یک راهکار مستقیم است. راهکاری که به قول معروف «با سر داخل شکم طرف مقابل می روید.» برای مثال اشاره به شکسته شدن نمایشگر گوشی، پنچر شدن دوچرخه و از این دست موارد می تواند راهکارهای جذابی باشد. شاید این روش بسیار مستقیم باشد و هرکسی توان انجام آن را نداشته باشد.

راهکاری برای مهمانان

دید و بازدید عید

خیلی اوقات پیش می آید که مهمان به خانه شما می آید. اگر آنها با خودشان فرزندی داشته باشند بیشتر اوقات می خواهد از اینترنت شما استفاده کند. اگر هم به این کار تمایل نداشت به صورت غیرمستقیم کاری کنید که از شما تقاضای رمز عبور کند. هنگامی که از شما درخواست رمز عبور وای فای کرد، طوری که بقیه بشنوند به او بگویید که متأسفانه حجم اینترنت شما تمام شده و فعلاً برای شارژ مجدد پول ندارید.

البته این کار را تنها وقتی انجام دهید که واقعاً حجم اینترنت شما به پایان رسیده باشد یا اندکی از آن باقی مانده باشد. دروغ در هیچ شرایطی کار صحیحی نیست. در این صورت اگر خوش شانس باشید در آخرین لحظه یک عیدی تپل برای شارژ اینترنت دریافت خواهید کرد.

پول خردهای اندک

ترفند ساده برای گرفتن عیدی در دید و بازدید عید

این کار را تنها برای آخرین شانس نگه دارید. اگر دیدید که راهکارهای دیگر جوابگو نیستند همیشه در جیب شلوار خود مقداری پول خرد نگه دارید. نشان دادن پول خردها به دیگران نشان دهنده ی عیدی اندکی است که شما دریافت کرده اید.

جدای از این، نشان دادن پول خورد به افرادی که خود را به کوچه علی چپ می زنند، یادآوری جالبی است. با این کار دیگر نمی توانند ندادن عیدی را به فراموشی نسبت دهند. کافی است با حالتی ناراحت به پول خردهای داخل جیب خود نگاهی بیندازید. با اینکه راهکار غیر اخلاقی است اما بیشتر اوقات جواب می دهد.

اگر شما هم تجربه های جالبی در خصوص گرفتن عیدی در دید و بازدید های عید دارید آن را با ما و دوستان خود در میان بگذارید. پیشاپیش عید شما مبارک و عیدیتان به راه!

نویسنده: هادی ملکی

هادی فعالیت حرفه‌ای خود را در سطح وب از سال 1390شروع کرد. در زمینه‌ سبک زندگی، دیجیتال مارکتینگ، سخنوری، آی‌تی، زبان انگلیسی و کروماکی تخصص داشته و تناسب اندام جزو علایق اصلی وی بشمار می‌رود. در این راستا کاهش وزن 35 کیلوگرم در یک سال از افتخارات او محسوب می‌شود. هادی معتقد است زبان طنز مؤثرترین زبان انتقال اطلاعات است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *