بامیلو بلاگ / دنیای مد و زیبایی / گران ترین ساعت های دنیا (بخش چهارم)

گران ترین ساعت های دنیا (بخش چهارم)

گران ترین ساعت های دنیا را می شناسید؟ در این سری مطالب، می خواهیم شما را با تعدادی از گران قیمت ترین ساعت های جهان آشنا کنیم. برای جذاب تر شدن این مطالب، از ارزان ترین این سری ساعت ها شروع می کنیم و در بخش چهارم پس از ذکر منبع، گران ترین ساعت های این مجموعه را رونمایی می کنیم.

گران ترین ساعت های دنیا

3- Marie-Antoinette Grande Complication

برند: Breguet 

قیمت: 30 میلیون دلار

گران ترین ساعتنه‌تنها ساعت آنتیک  Grande Marie Antoinetteبرند Breguet  یک ساعت جیبی بی‌نظیر است، بلکه داستان شگفت‌انگیزی هم به دنبال خود دارد که به فرانسه قرن هجدهم برمی‌گردد. حکایت ساخت این ساعت 30 میلیون دلاری چنین است که گفته می‌شود معشوق ملکه ماری آنتوانت (همسر لوئی شانزدهم) سفارش ساخت بی‌همتاترین ساعت جیبی آن زمان را در سال 1782 به ساعت‌ساز معروفی می‌دهد. البته عمر ملکه کفاف تملک چنین هدیه‌ای را نمی‌دهد چراکه ملکه همراه با لوئی شانزدهم در زمان انقلاب فرانسه دستگیر و در 1793 با گیوتین اعدام می‌شوند. البته اگر هم موضوع گیوتین در میان نبود، باز هم ملکه احتمالا در بهترین حالت هنگام پیری آن را صاحب می‌شد، چراکه ساخت یکی از پیچیده‌ترین ساعت‌های آن زمان تا کنون حدود 40 سال وقت برد.

2-  The Fascination 

برند: Graff Diamonds

قیمت: 40 میلیون دلار

برند گراف دایاموندز نه‌تنها سازنده‌ی قیمتی‌ترین ساعت دنیا است، بلکه جایگاه دوم قیمتی‌ترین ساعت را از آن خود کرده است. ساعت The Fascination با قیمت 40 میلیون دلاری خود، از 152،96 قیراط الماس سفید ساخته شده است. در قلب این ساعت جواهر‌نشان یک الماس 38،13 قیراطی با تراش گلابی‌شکل قرار دارد که می‌توان آن را از ساعت جدا نمود و روی یک انگشتر سوار کرد.

1- Hallucination

برند: Graff Diamonds

قیمت: 55 میلیون دلار

عنوان گران‌قیمت‌ترین ساعت مچی دنیا به ساعت خارق‌العاده‌ی Hallucination از برند جواهرات Graff Diamonds تعلق دارد. این شاهکار که قیمت سرسام‌‌آوری معادل 55 میلیون دلار دارد، با بیش از 110 قیراط از انواع الماس‌های رنگی ساخته شده است که روی دستبندی از پلاتین سوار شده‌اند.

 

منبع: TrendsSpotter

نویسنده: میلاد احدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *