بامیلو بلاگ / دنیای فناوری / موبایل و تبلت / چرا اپل اقدام به کند کردن آیفون هایی که باتری قدیمی داشتند کرد؟
چرا اپل اقدام به کند کردن آیفون هایی که باتری قدیمی داشتند کرد؟

چرا اپل اقدام به کند کردن آیفون هایی که باتری قدیمی داشتند کرد؟

چندی پیش سرانجام شرکت اپل اعتراف کرد که اتهاماتی که در زمینه کند کردن آیفون هایی که باتری قدیمی داشتند به این شرکت وارد می شد چندان هم بیراه نبوده و حقایقی در آن وجود داشته است. اما این موضوع بسیاری از تفکرات زیبایی که کاربران محصولات این شرکت از وفاداری اپل نسبت به گوشی های قدیمی تر داشتند را از بین برد. در این مطلب با ما همراه باشید تا از سیر تا پیاز این ماجرا با خبر شوید.

مهر تایید بر کند کردن آیفون

کند کردن آیفون

این شرکت اعلام کرد که از سال گذشته تا کنون، روند کند کردن آیفون هایی که باتری های قدیمی تر داشتند را عمدتا به دلیل جلوگیری از پیش آمدن مشکلات ناگهانی آغاز کرده است. این خبر باعث به راه افتادن بحث های گسترده ای در زمینه طول عمر مفید تلفن های همراه هوشمند تولید شده و امکان استفاده مجدد از آنها شده است.

این خاموشی های ناگهانی هنگامی رخ می دهد که دستگاه شما برای مدت کوتاهی با فشار زیادی روبرو می شود. برای مثال تصور کنید در یک لحظه در حال بروز رسانی نرم افزار های خود هستید و همزمان از نرم افزار دیگری نیز استفاده می کنید. در این هنگام موبایل شما در حال مصرف مقدار زیادی از ظرفیت باتری است که در این حالت خاموش شدن تلفن همراه محتمل است. همچنین میزان بازدهی باتری ها در هوای سرد کمتر از حالت معمولی است که بر این اتفاق تاثیر بیشتری می گذارد.

اپل اقدام به کند کردن آیفون هایی که باتری قدیمی داشتند کرد

برای جلوگیری از این دست خاموشی های ناگهانی اپل اقدام به انتشار بروز رسانی هایی کرده است که از طریق آن میزان جریان انتقالی از باتری به دستگاه کاهش می یابد. اما پس از فاش شدن راز این شرکت موج وسیعی از نارضایتی های کاربران روانه مسئولین این شرکت شده است که به دلیل نداشتن صداقت با مشتریان خود از آنها ابراز نارضایتی کرده اند.

تلاش اپل برای کاهش نارضایتی کاربران

اقدام به کند کردن آیفون

این حجم گسترده از نارضایتی ها مسئولین اپل را به عذر خواهی رسمی از مشتریان خود وا داشته و برای جبران آن پیشنهادی مبنی بر تعویض باتری های قدیمی خود با قیمتی معادل 29 دلار به مدت یکسال برای کاربران آیفون 6 و مدل های بعد از آن را داده است. این قیمت پیشنهادی با قیمت اصلی باتری که 79 دلار می باشد تخفیف 50 دلاری را برای کاربران دربر دارد. همچنین اپل وعده داده است که امکاناتی را به نسخه های بعدی iOS اضافه خواهد کرد که اطلاعات بیشتری راجع به میزان سلامت باتری در اختیار صاحبان گوشی های خود قرار می دهد، تا بدین وسیله کاربران متوجه شوند چه زمانی باتری گوشی شان توانایی پشتیبانی و تغذیه کردن حداکثر توان عملکردی گوشی را ندارد. البته این اتفاق تغییر گسترده ای در رویکرد اپل را نشان می دهد چرا که هنگامی که اولین گوشی آیفون عرضه شد مسئولین اپل معتقد بودند گوشی های آنها هیچگاه نیازی به تعویض باتری نخواهد داشت.

در این میان اگر علاقه مند هستید با ده مورد از گوشی های پرچمدار معرفی شده در سال 2017 آشنا شوید مطلب ۱۰ گوشی پرچمدار معرفی شده در سال ۲۰۱۷ را مشاهده کنید.

۱۰ گوشی پرچمدار معرفی شده در سال ۲۰۱۷

در انتها اپل برای آخرین بار تاکید می کند که هرگز قصدش از انتشار بروز رسانی های خود کند کردن آیفون های قبلی برای تحمیل کاربران به خرید محصولات جدید نبوده، بلکه تنها دلیل آن کنترل میزان مصرف باتری برای طولانی تر کردن عمر آن و همچنین جلوگیری از بروز هرگونه خرابی به سبب نارسایی هایی که ممکن است از طریق باتری روی دهد، بوده است.

 کند کردن آیفون هایی که باتری قدیمی داشتند کرد

به گفته اپل برخی از امکاناتی که تحت تاثیر کند کردن آیفون ها قرار گرفتند عبارتند از: کم شدن مداوم نور صفحه، صدای کم بلندگو ها و حتی روشن نشدن فلش دوربین به هنگام مصرف بالای باتری. اما در مقابل هیچ تاثیری بر روی امکانات اصلی از جمله رادیو، GPS و کیفیت عکس برداری نگذاشته است.

اگر می خواهید در مورد یکی دیگر از چالش هایی که اخیرا اپل با آن درگیر شده است نیز بدانید، مطلب قابلیت Face ID در آیفون X و ناکامی در تشخیص چهره را از دست ندهید.

قابلیت Face ID در آیفون X و ناکامی در تشخیص چهره

اگر اپل می خواهد بار دیگر نظر مثبت مشتریان ناراضی خود را بدست آورد، اینگونه اقدامات به عنوان گام های اولیه برای ساخت اعتماد دوباره بین شرکت و کاربران لازم و ضروری می باشد. البته احتمالا اپل در این مورد راه سختی را در پیش خواهد داشت. نظر شما در این مورد چیست؟

منبع: Theverge

نویسنده: علیرضا اصغری

علیرضا ۲۰ و خورده ای سال پیش در خانواده ای مذهبی چشم به جهان گشود. سینمای هالیوود، بازیهای کامپیوتری و موسیقی پیکره اصلی و حدود ۹۹.۹% محتویات ذهن این فرد را تشکیل داده است اما او همیشه خودرا آماده یادگیری و تجربه موضوعات جدید می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *