بامیلو بلاگ / دنیای مد و زیبایی / ست بپوشیم / ست کردن لباس با شلوار – شلوار مناسب برای هر پیراهن چه مدلی است؟
ست کردن لباس با شلوار - شلوار مناسب برای هر پیراهن چه مدلی است؟

ست کردن لباس با شلوار – شلوار مناسب برای هر پیراهن چه مدلی است؟

انتخاب پیراهن مهم است، نه به دلیل رنگ و طرح آن، بلکه به خاطر ترکیبی که با شلوار و یا کت و شلوار شما می‌سازد. در واقع ست کردن لباس با شلوار و کت شلوار بسیار مهم است. هرچند که هر کدام از آقایان بسته به سبک پوشش و یا علاقه‌ای که به نوع خاصی از پیراهن دارند، آنها را متفاوت انتخاب می‌کنند اما می‌توان برای ست کردن لباس با شلوار قوانین کلی و کوچکی پیدا کرد. در این مقاله برای شما چند پیشنهاد برای ست کردن شلوار مناسب برای هر پیراهن ارائه می کنیم و امیدواریم در کنار سایر مقالات بامیلو برای پوشش و مد آقایان، در انتخاب بهتر ترکیب لباس به شما کمک کند.

شلوار مناسب برای هر پیراهن چه مدلی است؟

پیراهن چهارخانه

شلوار مناسب برای هر پیراهن (پیراهن چهارخانه)

یک پیراهن زیبای غیر رسمی است که در صورت ریز و یا محو بودن طرح چهارخانه‌ی آن به عنوان یک پیراهن رسمی با شلوار پارچه‌یی و یا کت و شلوار رسمی نیز قابل پوشیدن است. پیشنهاد می‌کنیم که اگر قرار است پیراهنی با طرح چهارخانه ی درشت را با کت و شلوار به تن کنید، حداقل در زمره لباس‌های کمرنگ دسته بندی شود؛ پوشیدن یک پیراهن چهارخانه‌ی درشت با ترکیب رنگ نارنجی و سرمه‌یی چندان رسمی به نظر نمی‌رسد! برای ست کردن شلوار اسپرت با این پیراهن‌ها در انتخاب انواع کتان یا جین آزاد هستید.

اگر قصد دارید برای فصل های گرم اقدام به خرید پیراهن کنید، قبل از آن بد نیست که مطلب راهنمای خرید پیراهن‌های آستین‌ کوتاه برای تابستانی خنک را بخوانید. همچنین اگر رنگ آن هم بسیار برایتان مهم است خواندن مطلب راهنمای خرید پیراهن مردانه تابستانه بر اساس طیف رنگ نیز خالی از لطف نیست.

راهنمای خرید پیراهن‌های آستین‌ کوتاه برای تابستانی خنک

پیراهن آستین کوتاه

پیراهن آستین کوتاهر - ست کردن لباس با شلوار

می‌تواند گزینه‌ی خوبی برای روزهای تابستان باشد، به شرط آنکه روی آن کت رسمی نپوشید و یا در صورت ضرورت پوشیدن کت، یک کت اسپرت انتخاب کنید. این پیراهن‌ها بسته به طرح آنها با انواع شلوارهای پارچه‌یی، کتان و یا جین ست می‌شوند. قانون طرح ریز و درشت را که بالا به آن اشاره کردیم برای این پیراهن‌ها نیز رعایت کنید. فقط این نکته را به یاد داشته باشید که بستن کراوات با پیراهن‌های آستین‌کوتاه، همیشه ترجیح دوم شما باشد، بهترین پیراهن برای بستن کراوات، پیراهن رسمی آستین بلند است.

پیراهن رنگ تیره

پیراهن هایی با رنگ تیره - شلوار مناسب برای هر پیراهن

اگر ترکیب آنها با لباس‌های دیگر درست انتخاب شود، انتخاب‌های شیک و محافظه‌کارانه‌ای هستند اما برای انتخاب آنها در موقعیت‌های مختلف، باید هوشمندانه عمل کرد. می‌توانید راهنماهای انتخاب لباس برای موقعیت‌های مختلف و نیز مقاله‌های رنگ شناسی بامیلو را بخوانید تا از رنگ مشکی به درستی استفاده کنید. انتخاب یک پیراهن تیره و یک شلوار روشن بسته به اینکه سبک پوشش شما چیست، انتخاب مناسبی است. اما برای این نوع پیراهن‌ها معمولا ممنوعیت سِت کردن با شلوار وجود ندارد. فقط اگر پیراهن تیره‌‌رنگ با دکمه های نارنجی دارید، لطفا آن را با شلوار صورتی نپوشید!

پیراهن رنگ روشن

شلوار مناسب برای هر پیراهن برای مثال پیراهن های رنگ روشن

یکی از مناسب‌ترین‌ها برای همراهی با لباس‌های رسمی هستند. اگر پیراهن رنگ روشن اسپرت می‌پوشید به جای شلوار کتان خاکی یا قهوه‌یی آن را با شلوارهایی با رنگ‌های شاد ست کنید و یا جین‌های سرمه‌یی و آبی را انتخاب کنید. پیراهن های اسپرت رنگ روشن، برای شلوارهای اسلیم فیت یکی از بهترین گزینه‌ها هستند.

پیراهن تک رنگ

پیراهن های تک رنگ - ست کردن لباس با شلوار

اگر رسمی باشند، معمولاً رنگ‌های تند و بسیار گرم ندارند؛ اما برای مهمانی‌های شب با کراوات‌ها پررنگ‌تر و یا براق قابل ست کردن هستند. آنچه برای ست کردن پیراهن های تک رنگ با کت و شلوار و کراوات مهم است، ترکیب رنگ نهایی و نیز محل استفاده‌ی آنهاست. برای اینکه با این سِت‌ها بیشتر آشنا شوید، مقاله‌های پیشین بامیلو را در این باره بخوانید.

پیراهن‌های تک رنگ با قالب اسپرت برای ست شدن با شلوارهای جین سرمه‌یی و نیز کتان خاکی بسیار مناسب هستند.

نویسنده: شکوه

۳ دیدگاه ها

  1. مرسی،بازم از این مطالب بزارید

  2. با سلام : من در محفل عروسیم به کت شلوار رنگ کرم فرمایش دادم ولی نمیدانم که کروات و پیراهن خودمو چی رنگی انتخاب کنم اگه بشه منو کمک کنید ممنون میشم

  3. سلام سوالی داشتم با شلوار کتان یشمی و کتان طوسی چه رنگ پیراهنی میشه پوشید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *