بامیلو بلاگ / سبک زندگی / سفر و گردشگری / چیزهایی که نباید در چمدان مسافرتی خود بگذارید

چیزهایی که نباید در چمدان مسافرتی خود بگذارید

بیایید با خودمان روراست باشیم. اگر اجبار بازگشت به خانه را قلم بگیریم، بستن بار سفر بدترین قسمت رفتن به مسافرت است. این کار مهارت می خواهد و برای رسیدن به درجه استادی باید برایش تلاش کرد. تازه اگر قرار باشد با هواپیما به مسافرت بروید، کلی قوانین دیگر برای بسته بندی و جمع کردن ایمنی وسایل وجود دارد که باید آن ها را هم رعایت کنید. هنگامی که داخل هواپیما نشسته اید ممکن است به چه چیزهایی نیاز پیدا کنید؟ چه لوازمی را باید با خود به داخل هواپیما برده و چه چیزهایی را باید به قسمت باربری بسپارید؟ شاید مجبور شوید وسایلی را داخل خانه رها کنید و به سفر نبرید.

مطمئن شوید لوازم زیر در چمدانتان نیست. در این صورت بدون هیچ زحمتی به مقصدتان خواهید رسید.

لاک ناخن

بدون هیچ شکی و بر اساس تجربه های شخصی، این گزینه صد درصد در لیست خیلی ها خواهد بود. لاک ناخن را داخل هواپیما ببرید یا حداقل توجه کنید که حتما در شرایط مناسبی قرار گرفته باشد. در غیر این صورت شیشه شکسته و فاجعه غم انگیزی برای لوازم دیگرتان به وجود خواهد آمد.

مدارک شناسایی

با توجه به اینکه قرار است کجا سفر کنید، باید مدارک زیادی را به همراه خود داشته باشید. از پاسپورت گرفته تا گواهینامه رانندگی، کارت شناسایی محل کار یا مدرسه و دانشگاه. بسیار مهم است که این مدارک را به همراه خود داشته باشید و در چمدانتان نگذارید.

همه مدارک خود را با خودتان حمل کنید. به این دلیل که شاید در طول سفر بارها به آنها نیاز پیدا کنید و به همراه داشتن آنها می تواند از استرس و هراس شما بکاهد و به شما در عبور از مراحل امنیتی کمک کند.

حلقه ازدواج و جواهرات با ارزش

قرار گرفتن این گزینه در لیست شاید زیاد شما را شوکه نکند، اما با این حال بسیار مهم است. با اینکه اکثر چمدان ها و وسایل در خطوط هواپیمایی گم نمی شوند، اما این شانس هنوز هم وجود دارد. اگر وسایل شما در باربری گم شوند، شرکت هواپیمایی برای کنترل اوضاع از شما خواهد خواست که فرم هایی را پر کنید.

هواپیمایی ها برای هر مسافری که وسایلش در باربری گم شده باشد، بیشتر از 3300 دلار پرداخت نمی کنند. این مبلغ به محتوای چمدان نیز بستگی دارد و باید بدانید تخمین زدن قیمت وسایل برای جبران خسارت، همیشه به ارزش وسایلی که گم شده اند برابر نخواهد بود. همچنین حلقه های ازدواج از ارزش معنوی نیز برخوردارند و از این حیث نمی توان قیمتی برای آن ها تعیین کرد.

پول نقد و ارز

پول نقد، ارز و کارت های اعتباری را هیچوقت نباید در چمدان گذاشت. چمدان ها در طول پروسه بارگیری، چندین بار دست به دست می شوند و این امکان دارد که پول های درون آنها گم شده و یا به سرقت بروند.  البته این اتفاق زیاد مرسوم نیست اما احتمالش وجود دارد. پس پول و وسایل با ارزش خود را به همراه خود داشته باشید نه در چمدان.

وسایل الکترونیکی و شارژر

وسایل الکترونیکی و شارژرهایشان در صورت امکان باید همیشه همراه شما باشند. چرا که مطمئناً اگر این وسایل گم شوند یا به علت بی احتیاطی کارگران بخش بارگیری صدمه ببینند، بسیار ناراحت خواهید شد. می توانید آنها را با احتیاط در محل مناسبی از چمدانتان قرار دهید اما به محض اینکه چمدان را تحویل باربری بدهید، دیگر همه چیز از کنترل شما خارج است. در برخی کشورها نیز قوانینی مربوط به وسایل الکترونیکی وضع شده است. با استناد بر این قوانین، شرکت های هواپیمایی به علت ظرافت بیش از حد وسایل الکترونیکی هیچ مسئولیتی در قبال آنها نخواهند داشت. پس لپ تاپ، تبلت و موبایل خود را جهت اطمینان بیشتر با خود حمل کنید.

دوربین

دوربین ها نیز گران قیمت و ظریف هستند؛ پس بهتر است که آنها را در نزدیکی خود نگاه دارید، حتی اگر ارزش معنوی آنها را در نظر نگیریم. همچنین فیلم های عکاسی نیز حساس هستند. باید بدانید که امکان دارد فیلم های عکاسی پس از چند بار گذشتن از گیت های امنیتی و اشعه ایکس خراب شوند. پس بهتر است به مسئولین امنیتی وجود آنها را اطلاع دهید و ازشان بخواهید فیلم های عکاسی را به صورت دستی بررسی کنند. همچنین بدانید که دوربین شما دارای باتری لیتیومی است یا خیر. چرا که طبق قانون، وجود باتری لیتیومی در چمدان ها ممنوع است.

داروهای ضروری

هرگونه داروی ضروری و وسایل درمانی مورد نیاز را باید به همراه خودتان به داخل هواپیما ببرید. اگر وسایلتان گم شوند، حداقل چندین روز طول می کشد تا دوباره به داروهایتان دسترسی پیدا کنید. اگر داروهای مایع به همراه دارید، به محض ورود به بخش بازرسی به مامورین وجود آن ها را اطلاع دهید. همچنین به همراه داشتن نسخه و یا دستور پزشک برای مصرف این داروها نیز توصیه می شود.

اسناد مهم

اسنادی همچون برگه های قرارداد، اطلاعات حساس کاری و اطلاعات بانکی هیچگاه نباید در چمدان قرار گیرند. اگر دوست ندارید فرد دیگری این اسناد را مشاهده کند و یا بسیار با ارزش و غیرقابل بازگشت هستند، بهترین راه این است که آن ها را همیشه به همراه داشته باشید. همچنین این نوع از وسایل در لیست وسایلی هستند که شرکت هواپیمایی هیچ مسئولیتی در قبالشان نداشته و گم شدن اسناد شما می تواند به سردرد تبدیل شود.

شکستنی ها

اگر وسیله ای ارزشمند، شکننده و غیرقابل جایگزینی دارید، بهتر است که آنها را به خود با داخل هواپیما ببرید، از طریق پست ارسالش کنید و یا در خانه رهایش کنید.

کلید خانه و ماشین

این وسایل بسیار حیاتی هستند و در صورت گم شدن می توانند بسیار مشکل ساز باشند. معمولاً در آخرین لحظه آنها را در چمدان خود می اندازید، چرا که تا زمان برگشت به خانه دیگر نیازی به آنها ندارید. اما اگر در طول سفر کلیدها به همراه چمدانتان گم شوند آن وقت چه خواهد شد؟

هیچ چیز بیش از بازگشت از سفر و پیدا نکردن کلید خانه، اذیت کننده نیست. توصیه می کنیم کلیدهای خود را در جای امنی نگه داری کنید.

چرای وسایلی که نباید در چمدان گذاشت این است که اگر چمدان گم شود، کار سختی برای جایگزینی آنها خواهید داشت. البته اگر بتوانید آنها را جایگزین کنید! با اینکه گذاشتن وسایل با ارزش درون چمدان و سپردن آنها با باربری فرودگاه شاید امن تر به نظر برسد، اما باید ریسک های موجود را نیز در نظر گرفت. مسافرت می تواند استرس زا باشد، دیگر خودتان با به همراه آوردن وسایل غیرضروری این استرس را بیشتر نکنید. در جمع کردن وسایل مورد نیاز خود و نحوه چیدمان آن ها دقت کنید و به راحتی سفر کنید.

منبع: thelist

نویسنده: صبا عاصمی

صبا شوخ طبع و رک است. فیزیک خوانده، دوره ارشدش را می گذراند و خدا بخواهد دکترای فیزیک هم خواهد خواند. فیزیک را دوست دارد چون می خواهد از همه چیز سر در بیاورد و هر چیزی برایش جذاب است: علم، هنر، فرهنگ، تاریخ و فلسفه. برای فیلم و کتاب هم هیچ محدودیتی ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *