بامیلو بلاگ / سبک زندگی / ترفندها / چگونه کانورس بپوشیم؟ راهنمای هماهنگ کردن کانورس برای ظاهر های مختلف

چگونه کانورس بپوشیم؟ راهنمای هماهنگ کردن کانورس برای ظاهر های مختلف

کانورس یکی از متمایزترین برندهای کفش کتانی در دنیا است. نزدیک به 100 سال است که مردم از کفش کانورس در سبک پوشش خود استفاده می‌کنند. برندی که به خاطر طراحی محصولات کفش خود شهرت دارد. در این مقاله در مورد اینکه یک کانورس را چطور باید پوشید، صحبت خواهیم کرد.

به‌عنوان یکی از پرکارترین برندهای موجود، همگی ما تجربیات و خاطراتی از کانورس داریم. خواه آن خاطره پاره‌پاره شدن آن به خاطر پیاده‌روی بسیار زیاد روزانه باشد، یا وقتی که برای یک گردش شبانه باید آن را کناری می‌گذاشتید. بله! این برند متنوع همیشه همراه ما بوده است. تنوع سبک‌ها و شکل و قیافه متفاوتی که این کفش با خود داشته، گواهی بر این ماندگاری است.

چه قصد آن را داشته باشید که یک سلیقه غیررسمی به خرج دهید یا حس موسیقی‌دان‌های گرانج (grunge) را انتقال دهید، کفش‌های کانورس جواب خواهند داد. با داشتن تاریخی نزدیک به 100 سال، این شرکت به‌ندرت طراحی کفش‌های خود را تغییر داده است. پس چرا شما بخواهید آن را تغییر دهید؟ ممکن است فکر کنید این کفش‌ها با حس کمال‌گرایی شما هماهنگ نیستند. اما نگران نباشید، ما به شما می‌گوییم آن‌ها را چگونه و چطور بپوشید.

چگونه یک کانورس مدل چاک تیلور (Chuck Taylor) سیاه و سفید و ساق بلند را بپوشیم؟

چگونه کانورس بپوشیم؟ راهنمای هماهنگ کردن کانورس برای ظاهر های مختلفاگر به دنبال یک جفت کفش کتانی متنوع می‌گردید که با بسیاری از لباس‌های شما هم‌خوانی داشته باشد و در ضمن، عالی هم به‌نظر برسد پس کانورس کفش شماست. تاریخ پربار کانورس در کفش ساق بلند خلاصه شده است. طرح سیاه و سفید برای سال‌ها شاخصه اصلی این برند به‌شمار آمده و همان چیزی است که آن را فوق‌العاده جلوه می‌دهد.

لباس‌های همراه با کانورس ساق بلند سیاه و سفید

چگونه کانورس بپوشیم؟ راهنمای هماهنگ کردن کانورس برای ظاهر های مختلفکانورس سیاه و سفید برای هماهنگ شدن با بسیاری از حالت‌ها مناسب است. چه بخواهید آن را برای رفتن به اداره بپوشید یا اینکه آن را با ظاهری غیررسمی کامل کنید. یک جفت کانورس سیاه و سفید بدون در نظر گرفتن موقعیت، کار شما را راه خواهد انداخت.

به دنبال ظاهری هستیم که با همراهی این کفش کتانی و یک شلوار کاملاً اندازه با پاچه‌هایی تاشده، بیشتر به درد کوچه و خیابان بخورد. از یک تی‌شرت ساده یا نقش دار مشکی در کنار آن استفاده کنید و حتی می‌توانید یک کت مشکی هم به انتخاب خودتان روی آن بپوشید تا گرمتان کند.

کانورس سفید ساق بلند

چگونه کانورس بپوشیم؟ راهنمای هماهنگ کردن کانورس برای ظاهر های مختلفاگر دنبال یک جفت کفش سفید ساده هستید که شما را در طول سال همراهی کند پس کانورس مدل سفید ساق بلند مناسب شماست. می‌توانید آن را کثیف کنید یا تمیز نگهدارید. در هر دو صورت ظاهر نهایی شما را تکمیل می‌کند. علاوه بر آن به‌خاطر درجه رنگ متنوعی که دارند با هر نوع لباسی برازنده به‌نظر می‌رسند.

لباس‌هایی مناسب برای همراهی با کانورس سفید ساق بلند

چگونه کانورس بپوشیم؟ راهنمای هماهنگ کردن کانورس برای ظاهر های مختلفاگر به دنبال مدلی هستید که بیشتر مناسب تابستان یا حالت غیررسمی باشد پس سفید ساق بلند یک انتخاب عالی است. البته ممکن است به‌خاطر رنگ روشنی که دارد، پوشیدن آن در طول زمستان کار پرمخاطره‌ای به‌نظر برسد. اما این بدان معنی نیست که نمی‌توانید از آن در تمام طول سال استفاده کنید.

شگفت‌آور اینکه شمایل راحت یک جفت کانورس ساق بلند به شما کمک می‌کند که خیلی نگران همراهی آن با سلیقه غیررسمی فصل نباشید. با انتخاب یک ظاهر تک‌رنگ، می‌توانید این کفش را با یک شلوار مشکی و یا حتی خاکستری تیره بپوشید. در این صورت پایین شلوار را می‌توانید به بالا تا بزنید تا کانورس واقعاً خودنمایی کند. برای کامل شدن این ظاهر شکیل، کافی است یک تی‌شرت سفید ساده بپوشید.

چنین ظاهری می‌تواند بدون هیچ مشکلی تضمین‌کننده راحتی شما از اداره گرفته تا یک گردش شبانه باشد. بهتر است گوشزد کنیم که در این انتخاب، لوازم جانبی مد نیز نبایستی خیلی به چشم بیایند. توصیه می‌کنیم از یک کلاه کوچک یا ساعت ساده مشکی استفاده کنید تا بر ظاهر راحت خود تأکید بیشتری داشته باشید.

تمام مدل‌های سفید کانورس : ساق کوتاه سفید

چگونه کانورس بپوشیم؟ راهنمای هماهنگ کردن کانورس برای ظاهر های مختلفاگر به دنبال یک کفش کتانی تابستانی غیررسمی هستید پس کانورس ساق کوتاه سفید مخصوص شماست. نه تنها یک ظاهر کلاسیک بلکه با همه چیز هماهنگ می‌شود و به اندازه کافی هم سبک و فرح‌بخش است تا مانع گرم شدن پاهایتان شود. برای یک ظاهر راحت، می‌توانید آن را با شلوارک‌ها هماهنگ کنید.

لباس‌هایی مناسب برای همراهی با کانورس سفید

چگونه کانورس بپوشیم؟ راهنمای هماهنگ کردن کانورس برای ظاهر های مختلفبهترین انتخاب برای همراهی با کفش‌های کتانی سفید، پوشیدن لباس‌های روشن و غیررسمی است. این انتخاب باعث می‌شود سلیقه شما با هر نوع ظاهر بهاری یا تابستانی، همچنان از هر نظر کامل به چشم بیاید. از طرفی ترکیب کانورس ساق کوتاه سفید با شلوار جین آبی، یک راه عالی برای ایجاد سبکی تازه و هماهنگ است. سفیدی کفشتان با تیرگی آبی شلوارتان در تضاد بوده و خود یک هماهنگی به‌وجود می‌آورد.

بعد از آن یک هودی مناسب و نه‌چندان تنگ برای خود بیابید. از آنجا که پوشیدن یک ژاکت ساده است و در هنگام نیاز گرمتان هم می‌کند پس یک ژاکت هم برای لایه‌دار کردن لباستان کاملاً مناسب به‌نظر می‌رسد. سرانجام یک ژاکت غیررسمی قهوه‌ای بر نیم‌تنه خود بیفزایید تا رنگ بیشتری به سبک و سیاق و سلیقه انتخابی شما اضافه کند. چه بخواهید دور و بر مغازه‌های شهر پرسه بزنید یا اینکه همراه چند رفیق عازم یک رستوران باشید، این تیپ در طول کارهای روزانه همراه شما خواهد بود.

کانورس مشکی : ساق کوتاه مشکی

چگونه کانورس بپوشیم؟ راهنمای هماهنگ کردن کانورس برای ظاهر های مختلفطبیعت متنوع این کفش همان چیزی است که آن را فوق‌العاده کرده است. اگر به دنبال چند کفش کتانی غیررسمی برای پوشیدن در طول فصل زمستان هستید پس در مورد انتخاب تمامی مدل‌های کانورس مشکی اشتباه نکرده‌اید. اگرچه احتمالاً می‌بایست از پیاده‌روی هنگام وضعیت بارانی یا برفی خودداری کنید اما اگر تنها نیازمند یک جفت کفش تیره و شیک هستید؛ بیشتر از این نیاز نیست به جستجو بپردازید.

لباس‌هایی مناسب برای همراهی با کانورس مشکی

وقتی کانورس کاملاً مشکی پوشیدید، بهترین گزینه برای شما لباس‌هایی زمستانی و تک‌رنگ خواهند بود. مراقب باشید وقتی می‌خواهید یک سلیقه کاملاً مشکی به خرج دهید، خیلی رسمی به‌نظر نرسید یا در نهایت ظاهر شما شبیه کسی نباشید که قصد دارد در مراسم خاک‌سپاری شرکت کند. در عوض ظاهر خود را با استفاده از شلوار جذب و کفش‌های کتانی کانورس غیررسمی و راحت نگاه دارید.

چگونه کانورس بپوشیم؟ راهنمای هماهنگ کردن کانورس برای ظاهر های مختلفدرست مانند یک دکمه سردست که در یک ظاهر رسمی تلاش می‌کند تا بدون درخشش بیش از اندازه در اوج زیبایی قرار گیرد،  شلوار جین جذب نیز کاملاً هماهنگ با این کفش‌های کتانی است. بعد از آن دقت کنید که اگر هوا سرد باشد بایستی یک کاپشن هم به آن اضافه کنید تا شما را گرم نگاه دارد. نه تنها این کار موجب ایجاد حس یکرنگی با لباس‌های پایین تنه شما خواهد شد بلکه راه بسیار شیکی برای گرم نگه داشتن شما در ماه‌های سرد سال است. اگر بخواهید می‌توانید چندرنگ دیگر نیز به لایه‌های زیرین کت خود اضافه کنید اما پیشنهاد می‌کنیم آن را همچنان ساده نگاه دارید. برای مثال توصیه می‌کنیم یک تی‌شرت سفید بپوشید.

اگر خواهان لوازم جانبی هستید پس برای خودتان یک کلاه کوچک یا شال‌گردن مهیا کنید. چنین لوازمی فرصت مناسبی هستند تا چند قطعه مد دیگر را به ظاهر خود اضافه کنید. راهی که کمک می‌کند خیلی تیره یا تک‌رنگ هم به چشم نیایید.

کانورس به همراه شلوارک

چگونه کانورس بپوشیم؟ راهنمای هماهنگ کردن کانورس برای ظاهر های مختلفاگرچه ممکن است شما اهل پوشیدن کفش ساق بلند همراه با شلوارک نباشید اما اگر آن را به درستی بپوشید در واقع می‌تواند ظاهر ماجراجویانه‌ای را برای شما مهیا کند. البته شما به سادگی می‌توانید گزینه‌هایی بی‌خطر داشته باشید و برای همراهی با شلوارک یک کانورس ساق کوتاه را انتخاب کنید اما آزمایش آن با کفش ساق بلند از هیجان بیشتری برخوردار است.

کلید این ظاهر هیجان‌انگیز در نگاه داشتن اوضاع به‌صورت غیررسمی و ساده است. به محض اینکه شروع کردید به‌اضافه کردن طیفی از رنگ‌ها و طرح‌های دیوانه‌وار، ظاهر شما ناهنجار و شلوغ خواهد شد. ساق بلند مشکی را با شلوارک جین سنگ‌شور شده امتحان کنید. تضاد میان تیره و روشن هماهنگی جالبی در ظاهر شما به‌وجود خواهد آورد و برای آنکه آن را غیررسمی نگاه دارید یک تی‌شرت مشکی ساده را اضافه کنید تا به‌خوبی با رنگ کفش شما نیز همخوانی داشته باشد.

سرانجام اینکه با استفاده از یک پیراهن پیچازی قرمز و مشکی و گل‌چینی از لوازم جانبی، کمی بیشتر آن را آراسته کنید. اضافه نمودن یک عینک آفتابی خوب و کلاه، راه کاملاً مناسبی برای آن است که توجه را از کانورس دور کرده و چند جزئیات اضافی نیز به یک ظاهر غیررسمی راحت اضافه کرده باشید.

افراد مشهور کانورس می‌پوشند

از تیپ غیررسمی زیرکانه گرفته تا هیپ‌هاپ و گرانج، کانورس با هر سبکی مطابقت دارد. با توجه به عهدی که کانورس با محبوبیت بسته است بسیاری از افراد مشهور شیک‌پوش آن را به عنوان یک اصل اساسی عادی می‌پوشند. این موارد نمونه‌هایی از ظاهر متمایز کانورس به شمار می‌روند.

چگونه کانورس بپوشیم؟ راهنمای هماهنگ کردن کانورس برای ظاهر های مختلفویز خلیفا (Wiz Khalifa) سعی می‌کند تا بهترین ظاهر راک معاصر را به‌وجود بیاورد. او با هماهنگ ساختن ژاکت چرمی موتورسواری به سبک قدیم با یک هودی گرانج مشکی و شلوار جین، تاریخ غنی سبک راک را بازگو می‌کند. بنابراین با کانورس سیاه و سفید خود و لوازم جانبی آن را به زمان حال می‌آورد و برای اضافه کردن جزئیات بیشتر، ظاهرش را با یک تی‌شرت نقش دار همراه می‌کند.

چگونه کانورس بپوشیم؟ راهنمای هماهنگ کردن کانورس برای ظاهر های مختلفکریس پاین (Chris Pine) سعی می‌کند که کاملاً برعکس آن کار را انجام دهد و ظاهر بسیار شسته‌رفته‌ای را با کانورس خود خلق نماید. پس با هماهنگ کردن یک پیراهن غیررسمی آکسفورد خاکستری و شلوار جین ذغالی بدون هیچ تقلایی یک ظاهر  غیررسمی هوشمندانه به خود می‌دهد. کانورس سفید قطعه‌ تمام عیاری از این جزئیات بوده که می‌توان این البسه آرامش‌بخش را با آن پایان داد.

چگونه کانورس بپوشیم؟ راهنمای هماهنگ کردن کانورس برای ظاهر های مختلف (1)چه کسی بهتر از شخص خدای گرانج، کرت کوبین (Kurt Cobain)، می‌تواند الگوی کانورس شما باشد؟ اگر از برخی مشکلات شخصی او بگذریم، آن وقت متوجه می‌شویم این شخص در واقع از سبک بسیار خوبی برخوردار بوده است. شباهت داشتن به سبک گرانج در آن است که هیچ تلاشی برای انتخاب البسه خود نکرده باشید. حتی اگر در واقع تلاشی هم کرده باشید. کوبین با یک تی‌شرت کلاسیک راه‌راه و یک شلوار جین آشفته، استاد این شکل و شمایل به‌شمار می‌آید. کرت با پررنگ کردن این ظاهر به‌وسیله پوشیدن یک جفت کانورس سیاه و سفید، در واقع در زیبایی‌شناسی گرانجِ دهه نودی که ما می‌شناسیم و می‌دانیم غوغا می‌کند.

کانورس را چگونه گره بزنیم: روش بستن بند کانورس

چندین راه برای گره زدن کانورس وجود دارد. کانورس‌ها دراصل به‌صورت پاپیونی گره زده می‌شوند اما اگر بند کفشتان را شسته باشید باید بدانید چه کاری را انجام دهید.

اگر به دنبال یک سبک متفاوت هستید چرا مدل “بند ستونی” را انتخاب نکنید که بسیار راحت‌تر بوده و برای مانور دادن هم آسان‌تر است؟

برای اطلاعات بیشتر می توانید به ویدئوی گره پاپیونی و ویدئوی مدل بند ستونی  مراجعه کنید.

کانورس بدون بند

چگونه کانورس بپوشیم؟ راهنمای هماهنگ کردن کانورس برای ظاهر های مختلفدرست است هنگامی که آن را امتحان می‌کنید باید مراقب باشید اما پوشیدن کانورس بدون بند راه مناسبی برای آن است که کفشتان را ساده‌تر نشان داده و از طرفی آن را هم راحت‌تر بپوشید. به شرطی که این کفش برای پای شما گشاد نباشد؛ می‌تواند هنگامی که به دنبال سبک و سیاقی غیررسمی هستید راه بسیار خوبی برای پوشیدن کفش کتانی ‌باشد.

بدون بحث و گفتگو، یک شلوارک مخصوص دویدن از غیررسمی‌ترین پوشاکی است که یک مرد می‌تواند به تن کند. باید بگوییم علاوه بر افزایش محبوبیت این لباس در پوشاک ورزشی، بسیار شیک نیز هستند. ترکیب آن را با یک تی‌شرت مشکی طرح دار برای  سلیقه‌ای تا حدودی غیررسمی امتحان کنید.

چگونه یک کانورس را تمیز کنیم ؟

چگونه کانورس بپوشیم؟ راهنمای هماهنگ کردن کانورس برای ظاهر های مختلف (1)هنگام پوشیدن کانورس احتمالاً کثیف شدن آن بزرگ‌ترین مشکلی خواهد بود که با آن روبه‌رو خواهید شد؛ به‌خصوص اگر رنگ آن سفید باشد. بیشتر این کفش‌ها از مواد کرباس ساخته شده‌اند که تمیز کردن آن به‌طور صحیح ممکن است نیاز به مهارت داشته باشد. کفش‌ها را هرگز نبایستی درون ماشین لباس‌شویی بیاندازید. این کار، پرسش چگونه تمیز کردن آن‌ها را پیچیده‌تر می‌کند. خوشبختانه حتی اگر در میان یک باتلاق هم راه رفته باشید باز راهی برای تمیز کردن کفش خسته‌ی شما وجود دارد.

برای تمیز کردن کانورس از جنس کرباس به موارد زیر نیاز دارید:

یک کاسه آب گرم

پودر ماشین لباس‌شویی

برس زبر

پارچه تنظیف تمیز

مسواک

خمیردندان

هنگامی که پودر ماشین لباس‌شویی را درون کاسه آب ریختید و هم زدید، با استفاده از برس زبر تا می‌توانید کثیفی کفش را بشویید. از پارچه تمیز برای پاک کردن کف اضافی بر روی کفش کتانی استفاده نمایید. اگر رنگ کفش سفید است و هنوز بر روی آن لکه می‌بینید، از مسواک و خمیردندان برای برطرف کردن لکه‌ها استفاده کنید. اگر هنوز در این زمینه مشکل دارید، از این ویدئو هم می توانید کمک بگیرید.

راهنمایی سریع برای پوشیدن از کانورس

با کانورس سیاه و سفید کلاسیک، ظاهر غیررسمی و راحت به خود بگیرید.

برای البسه تابستانی کفش‌های کتانی سفید را امتحان کنید.

کفش کتانی ساق بلند و شلوارک بپوشید. این سبک برجسته و شاخص است.

کفش خود را تمیز و پاکیزه نگاه دارید. تمیز کردن کرباس کار آسانی نیست، پس مراقب باشید.

سخن آخر

چگونه کانورس بپوشیم؟ راهنمای هماهنگ کردن کانورس برای ظاهر های مختلفکانورس در گذر زمان موفق بوده و بدون شک یکی از شیک‌ترین و برجسته‌ترین کفش‌های کتانی است که یک نفر تا به حال داشته است. بدون داشتن یک جفت از این کفش‌های متنوع، کمد جاکفشی هیچ‌کس نمی‌تواند کامل باشد. چه قصد امتحان آن را برای داشتن ظاهری غیررسمی داشته باشید یا اینکه فقط دوست دارید کفشی راحت برای رفتن به اطراف بپوشید؛ کانورس به شما کمک می‌کند با لباس‌های مختلف در اطراف خود بازی کنید و ببینید که چطور برای شما کار می‌کند.

 

منبع: theidleman

نویسنده: مریم منوچهری

مریم کارش را با روزنامه‌نگاری شروع کرد. او عاشق نوشتن هست، نوشتن درباره همه چیز. فهمیدن این نکته و آگاهی از فنون روزنامه‌نگاری سبب شد که درباره همه چیز به طرز خلاقانه و جذابی مطلب بنویسد. پی گرفتن این راه باعث شده که مریم نویسنده‌ای باشد که هم قصه می‌نویسد و کتاب چاپ می‌کند و هم علاقه‌مند به حوزه‌ی تولید محتوا برای شبکه‌های اجتماعی و سایت‌های اینترنتی ست. علاوه بر نوشتن، احترام به محیط زیست و دنیای حیوانات، توجه به حقوق زنان و کودکان، فوتبال، تهران، غذا و آشپزی هم در لیست علاقه‌مندی‌های او قرار می‌گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *