بامیلو بلاگ / سبک زندگی / تنها در خانه تعطیلات عید را چگونه سپری کنیم؟

تنها در خانه تعطیلات عید را چگونه سپری کنیم؟

تنها در خانه چه می کنید؟ با شنیدن این عبارت حتما به یاد فیلم محبوب و خاطره ساز تنها در خانه یک و دو می شوید. حرف از این فیلم شد، این اواخر با تغییرات آب و هوایی اوضاع سیاست جهان، صحنه ای که دونالد ترامپ در فیلم دوم بازی می کند هم بیشتر در رسانه ها پخش شده. اما خیلی از موضوع دور نشویم. کسانی که در تعطیلات عید تنها در خانه مانده اند چه کنند؟ در پایتخت آلوده و کلان شهر ها که همگی از خلوت شدن شهر ها در تعطیلات عید استقبال می کنند، شما چطور؟

تنها در خانه تعطیلات عید را چگونه سپری کنیم؟2

با نزدیک شدن تعطیلات نوروز، همه به فکر سفر و دیدن جاهای جدیدند، اما هستند افرادی که ترجیح می‌دهند در این تعطیلات و شلوغی‌ها به سفر نروند و در عوض از این زمان در منزل لذت ببرند و به استراحت بپردازند. در این مقاله ۵ راه برای استفاده‌ی بهتر از این فرصت در منزل را برایتان نوشته‌ایم.


مقالات پیشنهادی

کتاب های نوروزی: چند پیشنهاد برای گذراندن اوقات فراغت

دستور پخت ۵ شیرینی خوشمزه و آسان برای ایام عید

۴ راه برای اینکه بدون انجام کاری مفیدتر باشید

مدیریت زمان برای فری لنسرها و کار‌آفرینان

فیزیک بهره وری: قوانین نیوتون برای انجام کارها


۱-به کارهایی که باید انجام دهید فکر کنید

1این کار چندان جالب به نظر نمی‌رسد، اما اگر کارهای ضروری‌تان را حالا انجام دهید، دیگر نیازی نیست که بعدا نگرانشان باشید. ممکن است این کارها شامل پروژه‌های مدرسه و دانشگاه و یا حتی کاری باشند. با دید صحیح (شاید هم تعدادی از موسیقی‎‌های مورد علاقه‌تان)، انجام این کارها آنقدرها هم بد نیست.

۲-ببیند دوست داشتید چه کارهایی را به پایان برسانید

2اگر کار و یا مدرسه و دانشگاه اکثر وقت‌تان را می‌گیرد، این زمان فرصت مناسبی است تا به کارهایی که دوست دارید انجام دهید رسیدگی کنید. شاید کتابی خریده‌اید که فرصت مطالعه‌اش را نداشتید، یا فیلم و سریالی بوده که همیشه دوست داشتید ببینید، یا بازی‌ای هست که می‌خواهید تمامش کنید. هر کاری که باشد، این فرصت زمان شماست و می‌توانید به طریقی که دوست دارید از آن استفاده کنید.

۳-با خانواده‌تان وقت بگذرانید

3شاید خانواده اولین انتخاب‌تان برای وقت گذراندن نباشد، اما اگر بهشان فرصتی بدهید، خیلی به یکدیگر نزدیک می‌شوید. خیلی هم سخت نیست، اگر تلویزیون فیلم خوبی نشان می‌دهد، با هم نگاه کنید، اگر اهل فیلم نیستید، می‌توانید به مراکز تفریحی بروید. بازهم بسته به سلیقه‌تان است.

۴-تنها در خانه نمانید، از خانه بزنید بیرون

4پیک نیک بروید. لازم نیست فقط سیزده بدر به یادموندنی ها به دل طبیعت بزنید. حتی اگر در خانه حیاط ندارید هم می‌توانید به پارکها و فضاهای سبز بروید و از هوای تازه‌ی بهاری لذت ببرید. کارهای بیشماری می‌توانید بیرون از منزل انجام دهید، می‌توانید پیک نیک بروید یا با کودکان به زمین‌های بازی بروید. از اینکه سوار تاب شوید یا سرسره بازی کنید نترسید، تفریح کنید.

۵-تا جایی که می‌توانید خوش بگذرانید

5مطمئنا در شهر خودتان جاهایی هست که تا به حال نرفتید و همیشه می‌خواستید آنجا را ببینید. با دوستان‌تان که آن ها هم به سفر نرفتند، به این مکانها بروید و از همدیگر عکس بگیرید و خوش بگذرانید.

نویسنده: مینا داودی

یک دیدگاه

  1. نکات جالب و بدرد بخوری بود ولی همه ما ای نکات رو کم و بیش میدونیم، لطفاً اگه بشه یکم توضیحات دقیق تری در باره این موضوع به اشتراک بزارین♥

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *