بامیلو بلاگ / راهنمای خرید / چگونه بنفش بپوشیم – راهنمای خرید لباس بنفش مردانه

چگونه بنفش بپوشیم – راهنمای خرید لباس بنفش مردانه

رنگ بنفش یکی از رنگ‌های بسیار زیباست که وقار و آراستگی را در ما بیدار می‌کند. در ادامه با بامیلو بلاگ همراه باشید تا بدانید چگونه بنفش بپوشیم.

ما در تحریریه بامیلو بلاگ از طرفداران سر سخت استفاده از رنگ‌های گوناگون در لباس پوشیدن هستنیم. به همین دلیل هم تصمیم گرفته ایم به صورت جداگانه به هرکدامشان ادای دین کنیم. در این مقاله، با هم به سراغ رنگ بنفش می‌رویم و ست کردن لباس مردانه با این رنگ را بررسی می کنیم. اکثر افراد یا از رنگ بنفش متنفرند و یا عاشق سینه‌چاک آن هستند اما چیزی که بدیهی است انتخاب رنگ بنفش نادرست در اکثر موارد است. به بیان دیگر، بیشتر آقایان زمانی که تصمیم می‌گیرند از این رنگ در پوشش خود استفاده کنند، به سراغ نوعی از بنفش می‌روند که با رنگ پوستشان هم خوانی ندارد. این مساله باعث می‌شود که یک تیپ ایده‌آل و خواستنی در کم‌تر از چند ثانیه با خاک یکسان شود. اما، اگر بنفشی را انتخاب کنید که با تنالیته پوست شما هماهنگ است، با یک حرکت موفق شده اید که به ظاهر خود سرزندگی ببخشید.

رنگ بنفش

شاید بهتر باشد قبل از پاسخ دادن به سوال چگونه بنفش بپوشیم، ابتدا خود این رنگ و جایگاه آن در دنیای لباس را بررسی کنیم. در دوران اوج تمدن‌های یونان و روم، بنفش نماد اشرافیت بود و به دلیل سخت‌بودن تولید آن، تنها قشر غنی جامعه به آن دسترسی داشتند. رنگ بنفش از ترکیب میزان خاصی از رنگ قرمز و آبی به دست می‌آید چیزی بین سورمه‌ای و ارغوانی است. البته، بسیاری معتقدند که خود ارغوانی یکی از طیف‌های رنگ بنفش است.

با توجه به موقعیت قرار گیری بنفش در چرخه رنگ، رنگ‌های مکمل آن زرد و آبی تیره است و از سوی دیگر، رنگ‌های سبز و نارنجی در کنار آن تضاد زیبایی ایجاد می‌کنند. پیشنهاد می کنیم به این ترکیب رنگ‌ها را برای زمانی نگه دارید که مایل از رنگ‌بنفش در بخش کوچکی از پوشش خود استفاده کنید.

این را هم بخوانید

راهنمای خرید لباس قهوه ای برای آقایان
راهنمای خرید لباس مردانه به رنگ قرمز
راهنمای خرید لباس سبز برای آقایان

از سوی دیگر اما، اگر دوست دارید از رنگ بنفش به شیوه خاصی در پوشش خود استفاده کنید، شاید بد نباشد به ترکیب آن با رنگ‌های خنثی مانند مشکی، طوسی و یا سورمه‌ای هم فکر کنید. این ترکیب رنگ‌ها کمی غیر معمول هستند اما، باعث می شود که توجه دیگران تنها جلب بنفش شود و به چیز دیگری توجه نکنند.

چگونه بنفش بپوشیم – سطح مبتدی

چگونه بنفش بپوشیم

اگر قبلا خیلی از این رنگ استفاده نکرده اید و تازه می‌خواهید پای آن را به کمد لباس‌هایتان باز کنید، بهتر است آهسته آهسته این کار را انجام دهید. یک جفت جوراب بنفش براق و سرزنده در کنار شلوار جین تیره و یک جفت کفش مردانه جلو طرح‌دار (مدل بروگ) همیشه ظاهری خاص و شیک ایجاد می‌کند. همچنین، یک دستمال جیب طرحدار به رنگ بنفش هم می‌تواند در کنار کت و شلوار سورمه‌ای و یا طوسی شما جلوه‌ای خاص داشته باشد. اگر هیچ‌کدام از این ترکیب‌ها را دوست ندارید، پیشنهاد می‌کنیم کت و شلوار خاکی رنگ خود را با یک پیراهن یاسی و یک کراوات بنفش تیره ست کنید.

چگونه بنفش بپوشیم – سطح پیشرفته

چگونه بنفش بپوشیم

پس از فرا گرفتن هنر ظریف ست کردن لباس با المان‌های کوچک بنفش، دیگر وقت آن رسیده که کمی سطح کار را بالاتر ببریم و از میزان بیشتری از این رنگ در پوشش خود استفاده کنیم. با نزدیک تر شدن به فصل های سردتر سال، می‌توان یک بافتی بنفش شیک را به مجموعه لباس‌های خود افزود و آن را با شلوار کتان نخودی و یا سبز پوشید. پوشیدن یک پیراهن مردانه سفید یا آبی روشن زیر آن، باعث می‌شود که ظاهری نیمه رسمی اما خاص داشته باشید.

یک روش دیگر برای استفاده از بنفش در پوشش می‌تواند پوشیدن شلوار کتان آلویی رنگ با یک تی‌شرت سفید و یک کت پاییزه سبز رنگ باشد.

چگونه بنفش بپوشیم – سطح استادی

چگونه بنفش بپوشیم

اگر تا اینجای کار آمده‌اید به شما تبریک می‌گوییم زیرا تنها یک گام کوچک با استاد شدن در این زمینه فاصله دارید. در این مرحله، شاید بد نباشد به افزودن یک پیراهن مردانه بنفش به مجموعه لباس‌هایتان نیز فکر کنید. اگر رنگ پوست نسبتا تیره‌ای دارید، پیشنهاد می‌کنیم به سراغ طیف‌های روشن‌تر این رنگ مانند یاسی بروید، اما اگر پوستی روشن دارید استفاده از طیف های تیره تر رنگ بنفش ظاهری شیک تر برایتان به ارمغان خواهد آورد.

چگونه بنفش بپوشیم

در زمان انتخاب و خرید پیراهن مردانه بنفش، طرح های پیچازی و یا پارچه‌هایی را انتخاب کنید که گل‌های ریزی دارند. البته اگر این مدل‌ها باب سلیقه شما نیستند، پیراهن‌های رسمی و ساده تر هم می‌توانند تیپی مثال زدنی برایتان ایجاد کنند. تنها کافی است پیراهن مردانه خود را با رنگ‌هایی مانند سبز، سورمه‌ای، طوسی و یا مشکی ست کنید و در صورتی که اعتماد به نفس بالایی دارید، یک جفت کفش بنفش هم می‌تواند گزینه ایده‌آلی برایتان باشد.

امیدواریم در این مقاله توانسته باشیم نظر شما را به استفاده از رنگ بنفش در پوشش روزانه خود جلب کنید. طبق روال معمول، خوشحال می شویم اگر دیدگاه‌های خود را با بامیلو بلاگ در میان بگذارید.

منبع: FashionBeans

نویسنده: پوریا عزیزی

پوریا کار نوشتن را در سال ۸۹ و بعد از قبولی در دانشگاه شروع کرد. در رشته مترجمی زبان انگلیسی و در مقطع کارشناسی تحصیل کرده و زبان فرانسه نیز می‌داند. او عاشق مد، عطر و کتاب بوده و به نظرش ایو سن لوران تاثیر‌گذار‌ترین طراح مد تاریخ است. پوریا در اوقات بیکاری، با صدای تمرین پیانوی خود همسایه‌ها را آزار می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *