بامیلو بلاگ / سبک زندگی / سلامت و تناسب اندام / چربی بخورید تا لاغر شوید!

چربی بخورید تا لاغر شوید!

اگر با اتخاذ یک رژیم غذایی کم چربی، قصد وزن کم کردن  و لاغر شدن را دارید و تا به حال موفق نبوده اید، مقصر شما نیستید. در ادامه با ما همراه باشید تا ببینید چربی‌ها آنقدرها هم بد نیست. و دشمن اصلی شما غذای دیگری است.

کربوهیدرات های تصفیه شده ( که در مواد غذایی فرآوری شده نظیر نان و برنج و پاستا وجود دارند) پر از شکر هستند، که متابولیسم ما را دچار مشکل می کنند. وجود این مواد باعث می شود که کالری ها سخت تر بسوزند. اما نتایج تحقیقات اخیر، نشان می دهد که اگر نصف کالری های خود را همراه با چربی های سالم (ماهی سالمون، آووکادو، روغن سبزیجات و آجیل ها) مصرف کنید، 2 برابر بیشتر از رژیم های کم چربی وزن کم می کنید. حالا شاید پیش خود بگویید خانم گودرزی چه ربطی دارد به شقایق!

پس از گذشت یک سال از شروع تحقیقات، اکنون یکی از محققین در این باره می گوید : “سال ها بود که می گفتند، اگر چربی بخورید چاق می شوید که به ظاهر با عقل نیز جور در می آید، اما مشکل این جاست که در عمل چنین اتفاقی نمی افتد و این جمله غلط است.” به عبارت ساده تر اینجا منفی در منفی مثبت می شود.

خوردن چربی نه تنها به کاهش وزن کمک می کند، بلکه میزان کلسترول بدن را نیز بالا نمی برد.

رژیم غذایی کم کربوهیدرات نه تنها کمک بیشتری به کم کردن وزن می کند، بلکه میزان ابتلا به بیماری های قلبی را نیز کاهش می دهد. هنوز کسی نتوانسته دلیل مشخصی برای این که چطور این امر به وقوع می پیوندد، پیدا کند. محققان اذعان دارند برای کشف اطلاعات بیشتر در این زمینه نیازمند وقتی به مراتب بیشتر از یک سال هستند.

نویسنده: آرمان والی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *