بامیلو بلاگ / اخبار بامیلو / چالش های تحویل کالا در حراجمعه

چالش های تحویل کالا در حراجمعه

حجم سفارش‌هایی که در حراجمعه ثبت می‌شوند، بسیار بالا است و به چالش‌هایی در پروسه تحویل سفارش‌ها ختم می‌شود. در بامیلوبلاگ در مورد این اتفاق و راهکارهای آن بیشتر بخوانید.

گاهی اوقات و معمولا یک بار در سال، فروشندگان کالاهای خود را با تخفیفی استثنایی به فروش می‌رسانند. این کار مزایای بسیاری هم برای فروشندگان و هم برای خریداران دارد و در واقع موقعیتی برد-برد است.

می توانید در مورد تخفیف های حراجمعه در اینجا بخوانید. با توجه به تخفیف‌های هیجان‌انگیز حراجمعه حجم سفارش‌ها افزایش می‌یابد. به همین سبب تحویل کالاها ممکن است با کمی تاخیر نسبت به حالت عادی انجام شود.

خرید اینترنتی فرایندی آسان و  کم‌زحمت است. اما در پس هر بازار یا فروشگاه اینترنتی، سیستم بزرگ پردازش و تحویل کالا وجود دارد. هرساله فروشگاه‌های آنلاین برای تحویل کالاهای حراج های بزرگ خود، نیروی بیشتری استخدام می‌کنند. UPS، یکی از سازمان‌های تحویل کالا در ایالات متحده ۹۵۰۰۰ نفر و آمازون ۱۲۰۰۰۰ نفر نیروی کار بیشتر برای حراج‌های بزرگ استخدام کردند. بامیلو نیز هر سال برای پردازش سفارش‌های حراجمعه و تحویل سریع‌تر سفارش ها، نیروی کار بیشتری استخدام می‌کند.

تمامی فروشگاه‌های اینترنتی در سراسر دنیا با چالش تحویل کالا در حراج‌هایی مانند حراجمعه روبرو هستند. حتی آمازون که معیار تحویل سریع کالا است هم با این مشکل روبرو است. حتی مشتری‌های آمازون هم از تحویل دیرهنگام کالاها گلایه داشته‌اند. خریدهای مشتریان آمازون پرایم که باید تا دو روز به دست آنها می‌رسید، تا یک هفته تاخیر داشته است. مشتریان سایر برندها نیز از چنین شرایطی گله داشته‌اند.

دیگر مسئله‌ای که مشتریان بزرگترین برندهای بازار اینترنتی از آن گلایه داشته‌اند، عدم پاسخگویی یا پاسخ‌گویی دیرهنگام پشتیبانی مشتریان به تماس‌های تلفنی است. برند H&M مدت ها است که به مشتری‌های خود آموزش می‌دهد که به جای استفاده از تماس تلفنی، از پشتیبانی آنلاین کمک بگیرند.  به همین دلیل، در سال‌های اخیر، تمامی فروشگاه‌ها و بازارهای اینترنتی مشتری‌های خود را به استفاده از خدمات پشتیبانی آنلاین ترغیب می‌کنند.

باید پذیرفت که تاخیر در تحویل کالا، به عضوی جدایی ناپذیر از حراج‌های بزرگ تبدیل شده است. سفارش‌ها تعداد بسیار زیادی دارند و تحویل آن‌ها اندکی زمان بر است. حال راهکار چیست؟

پس از ثبت سفارش خود، برای پیگیری از پشتیبانی آنلاین استفاده کنید. در روزهای پس از حراجمعه، حجم کاری پشتیبانی مشتری‌ها به شدت افزایش پیدا می‌کند. ممکن است حتی مجبور شوید تا نیم ساعت در انتظار پاسخ گویی بمانید.

پشتیبانی آنلاین چنین مشکلی ندارد. در همان حال که در خانه گرم و نرم خود نشسته‌اید و بی آن که دست به گوشی تلفن ببرید، می‌توانید با استفاده از نوار وضعیت سفارش‌ها، سفارش خود را پیگیری کنید.

همکاران ما در بخش پیگیری آنلاین سفارش نیز شما را راهنمایی خواهند کرد.

نویسنده: سارا احمدی

سارا عاشق نوشتن است و هدف های بزرگی در سر دارد. گرچه فارغ التحصیل ارشد شیمی معدنی است؛ اما چند سال است که در حوزه تولید محتوا و سئو فعالیت می کند. فعالیت در شغلی که دوست دارد را لذت بخش ترین کار دنیا می داند. فعالیت های جانبی سارا، کتاب، موسیقی، فیلم و یوگا است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *