بامیلو بلاگ / دسته‌بندی نشده / پیوستن بامیلو به کمپین جهانی اهدای خون #missingtype

پیوستن بامیلو به کمپین جهانی اهدای خون #missingtype

سال گذشته در هفته اهدای خون، سازمان ملی بهداشت و درمان بریتانیا (NHS) در اقدامی دوست‌داشتنی کمپینی را برای تشویق به اهدای خون راه‌اندازی کرد. هدف اصلی این کمپین ترغیب مردم برای اهدای خون و آگاهی آن‌ها از کاهش چشمگیر ذخیره بانک خون در تمام دنیا است.

این کمپین توسط یک ایده بسیار خلاقانه شکل گرفت. در این کمپین بیمارستان‌ها، شرکت‌های بزرگ و حتی برخی از افراد حروف A، B و O را از نام خود حذف کردند. بدین ترتیب بیننده در نگاه اول از نبود این حروف تعجب کرده و پس از متوجه شدن علت این حرکت، کاهش ذخیره بانک خون دنیا را به‌خوبی لمس می‌کند. شرکت‌های نظیر مایکروسافت و گوگل برخی از شرکت‌کنندگان این کمپین بودند.

حال فروشگاه اینترنتی بامیلو نخستین شرکت داخلی است که از این کمپین حمایت کرده است. بیاید به کمک یکدیگر به نیازمندان گروه خونی‌های مختلف در ایران نیز کمک کنیم.

2

امروزه همه انسان‌های دنیا درگیر تکنولوژی بوده و از مسائلی نظیر کمک به هم نوع غافل شده‌اند. منظور ما به‌هیچ‌عنوان این نیست که تکنولوژی بد بوده و باید از آن دوری کرد. بلکه هدف اصلی ما این است که از تکنولوژی، فضای اینترنت و شبکه‌های مجازی باید به‌عنوان ابزاری برای آگاهی مردم استفاده کرد. در این مدت کمپین‌های متعددی شکل گرفت که پر رونق‌ترین آن‌ها کمپین حمایت از بیماران ALS بود. بیماری که بسیاری از ما تا قبل از این کمپین هیچ اطلاعی از آن نداشتیم.

حال همه ما با مفاهیمی نظیر انتقال خون و بانک خون آشنایی داریم اما کمتر کسی می‌داند که در ده سال اخیر ذخیره بانک خون جهانی با افت شدیدی معادل 30 درصد مواجه شده است. بیمارستان‌های بزرگ در دنیا روزی به بیش از 250 واحد خونی مختلف نیاز دارند که این کاهش می‌تواند باعث از بین رفتن بسیاری از بیماران شود.

Untitled-8

این کمپین که Missingtype نام دارد، در تاریخ 16 آگوست به مدت 5 روز یعنی تا 21 آگوست برای آگاهی مردم از این کاهش چشمگیر راه افتاده است. کاهشی که می‌تواند به فاجعه‌ای غیرقابل بازگشت تبدیل شود. MissingType به معنای گروه‌های خونی گم‌شده بوده و دومین سالی است که کار خود را آغاز می‌کند اما اولین سالی است که از مرزهای بریتانیا فراتر رفته است. این کمپین توانسته تاکنون سازمان انتقال خون 21 کشور جهان را به یکدیگر متصل کند. امیدواریم سازمان انتقال خون ایران نیز به زودی بتواند به این جریان جهانی که می تواند باعث بوجود آمدن سیستم یکپارچه در سراسر دنیا شود، بپیوندد.

نویسنده: سجاد زاهدی

دنیای تکنولوژی، خودرو و گجت‌های هوشمند از علایق دسته اول او به شمار رفته و تشنه یادگیری و جستجو است. فیلم و سریال، بازی‌های رایانه‌ای و موسیقی چیزهایی است که او را هیچ‌گاه خسته نخواهند کرد. از نظر او دیوید لینچ و درن آرونوفسکی برترین کارگردان‌های تاریخ سینما بوده و بی‌نظیرترین خودروساز بی چون و چرای دنیا شرکت سوئدی کوئنیگ‌سگ است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *