بامیلو بلاگ / راهنمای خرید / پیش از خرید پاوربانک بخوانید

پیش از خرید پاوربانک بخوانید

کسی نیست که از تکنولوژی لذت نبرد، گوشی‌های هوشمند، تبلت، کتابخوان، MP3 پلیر و خیلی از گجت‌های دیگر که هر روز هم در حال پیشرفت هستند و دیگر می‌توان به کمک آنها همه کاری را در حال حرکت و بیرون از خانه انجام داد. اما مشکلی که وجود دارد این است که هنگامی که بیرون از منزل هستیم و از دستگاه‌های‌مان خیلی استفاده می‌کنیم، باتری‌شان ته می‌کشد و دست‌مان را درون پوست گردو می‌گذارند!! مخصوصا موبایل که به عضوی جداناپذیر از زندگی مدرن تبدیل شده. حالا که بیرون از خانه‌ایم و می‌خواهیم با دوستان‌مان تماس بگیریم و آنها را ببینیم، چه کنیم؟

خوشبختانه دانشمندان راه حل این قضیه را نیز با اختراع شارژر همراه (پاوربانک) در اختیارمان گذاشته‌اند. اما با این همه تنوع، حالا چاره چیه؟ درمون چی چیه؟ میون این همه، پاوربانک من کیه؟


۱۴ نکته برای بهبود طول عمر باتری موبایل و تبلت

ارتباط نکشیدن شارژر از برق و قبض برق

شوخی پشت وانتی با برندهای موبایل + نظرسنجی بدون شوخی


1-اول و مهم‌تر از همه دانستن حجم و ویژگی‌های باتری تان است. این اطلاعات را می‌توانید از روی شارژر، باتری موبایل و جعبه‌ی موبایل‌تان بخوانید.

ظرفیت باتری چند موبایل را برای‌تان مثال می‌زنیم:

نوع موبایل ظرفیت باتری (میلی آمپر)
iPhone 6 + 2915
iPhone 6 1810
iPhone 5 1440
iPhone 5s 1560
Samsung Galaxy S5 2280
Samsung Galaxy note 4 3220
htc one m8 2600
Samsung Galaxy Note Edge 3000
LG G3 3000

2- حجم پاوربانک ای که می‌خرید باید حداقل هم اندازه‌ی حجم باتری دستگاه‌تان باشد. این کار تضمین می‌کند که باتری دستگاه‌تان حداقل یک بار کامل پر می‌شود. با این حال، اگر باتری دستگاه‌تان زود به زود خالی می‌شود، بهتر است از پاوربانک ای استفاده کنید که بیشترین ظرفیت را داشته باشد تا برای شرایط اضطراری به اندازه‌ی کافی باتری ذخیره داشته باشید.

3- ولتاژ خروجی پاوربانک باید برابر یا بالاتر از ولتاژ دستگاه‌تان باشد (این اطلاعات را نیز می‌توانید از روی شارژر به دست بیاورید).

4- بسته به تعداد دستگاه‌هایی که حمل می‌کنید، به دنبال کابل و پورت‌هایی که پاوربانک همراه خود دارد بگردید تا بتوانید برای صرفه جویی در وقت، چند دستگاه را همزمان شارژ کنید.

5- اگر خیلی روی دستگاه‌هایی که می‌خرید حساس هستید و فرصت نمی‌کنید بلافاصله بعد از پر شدن باتری، آن را از شارژر جدا کنید، دستگاهی انتخاب کنید که دارای قابلیت قطع جریان باشد، یعنی هم هنگامی که باتری دستگاه پر شد، جریان قطع شود و هم هنگامی که خود پاوربانک پر شد.

6- بعضی اوقات بهتر است برای جلوگیری از خرج‌های آینده، امروز یک مقدار بیشتر هزینه کنیم. پس پاوربانک را از فروشنده‌های معتبر تهیه کنید و نه از دستفروش و یا داخل واگن‌های مترو به قیمت‌ 10 هزار تومان! به خاطر داشته باشید که پاوربانک تقلبی و بیش از حد ارزان قیمت می‌تواند به قیمت از بین رفتن باتری دستگاه‌تان تمام شود.

مشاهده‌ی مجموعه‌ی پاوربانک

06fa5d22d445330f792734ba07ec0229_f9d41165daf210dd93d6fd72b03f7a9c940a270f

نوشته شده توسط: مینا داودی

نویسنده: مینا داودی

۲ دیدگاه ها

  1. مرسی مطلب جالبی بود دقیقاً موافقم با این جمله:
    بعضی اوقات بهتر است برای جلوگیری از خرج‌های آینده، امروز یک مقدار بیشتر هزینه کنیم…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *