بامیلو بلاگ / سبک زندگی / تغذیه سالم / طرز تهیه پنکیک بدون تخم مرغ

طرز تهیه پنکیک بدون تخم مرغ

پنکیک بدون تخم مرغ زمانی آرزوی کسانی بود که به دلیلی از مصرف تخم مرغ معذور بودند. دلایل خوبی برای استفاده از تخم مرغ در خمیر پنکیک وجود دارد. تخم مرغ کمک می کند تا مواد تشکیل دهنده یکدست شده و بهم بچسبند، خمیر را تثبیت کرده و پنکیک را پف تر می‌کند. کسی هست که پن کیک پف کرده دوست نداشته باشد؟

اما اگر به تخم مرغ آلرژی دارید (یا رژیم گیاه خواری دارید و کلا تخم مرغ نمی خورید)، نیاز به پیداکردن راهی برای پختن پنکیکی اسفنجی، پف دار و بدون استفاده از تخم مرغ دارید. و اینجاست که این دستور پخت خودش را نشان می‌دهد. این پنکیک خوشمزه و پفکی تخم مرغ ندارد و برای هر کسی که رژیم غذایی بدون تخم مرغ دارد مناسب است.

پنکیک بدون تخم مرغ

چطور این دستور بدون تخم مرغ جواب می‌دهد؟ خب، بکیکنگ پودری که استفاده می‌شود، همان پف کردگی که تخم مرغ در خمیر پنکیک ایجاد می‌کند را دارد، چربی روغن هم جایگزین چربی زرده تخم مرغ می شود. شیر هم کمک می‌کند تا خمیر رطوبت خود را داشته باشد. بخشی از این راز اجازه می دهد که خمیر شما بعد از ترکیب کردن همه مواد در ظرف بالا بیاید – که همین کمک میکند تاپنکیک شما سبک و تازه شود. وقتی طرز تهیه این پنکیک را یاد گرفتید و در پخت آن موفق شدید ممکن است حتی نتوانید تفاوت آن را با پنکیک تخم مرغ دار تشخیص دهید.

این پنکیک خوشمزه همچنین به راحتی بدون لبنیات هم تهیه می‌شود – کافی است شیر سویا، شیر برنج، شیر گندم یا شیر نارگیل را جایگزین کنید. همه اینها برای یک غذای خوشمزه مناسب هستند، صرف نظر از اینکه برای کسی که مبتلا به آلرژی به تخم مرغ و لبنیات است پخته شود یا خیر.

اطلاعات اولیه

  • مدت زمان کل: 25 دقیقه (5 دقیقه آماده سازی + 20 دقیقه پخت)
  • مواد لازم برای پخت 12 عدد پنکیک

مواد تشکیل دهنده

• 1 فنجان آرد گندم

• 1/5 قاشق چای خوری بکینگ پودر

• 1 قاشق غذاخوری شکر

• 2 قاشق غذاخوری روغن کلزا

• 1 فنجان شیر (یا جایگزین شیر مثل شیر سویا یا نارگیل)

 طرز تهیه

آرد، بکینگ پودر و شکر را با هم قاطی کرده و بهم بزنید. شیر را به آرامی به ترکیب اضافه کنید. بین  3-5 دقیقه به خمیر استراحت داده تا پف کند. در همین حین ماهیتابه را روی اجاق با حرارت متوسط گرم می‌کنیم.

با قاشق خمیر را درماهیتابه میریزیم. بعد از اینکه حباب ها درخمیرتشکیل شدند و لبه ها شکل گرفتند آن را برمیگردانیم. هر 2 طرف پن کیک باید تا زمانیکه قهوه ای مایل به طلایی شد بپزد.

بلافاصله سرو کنید و یا به مدت 30 دقیقه در فر با حرارت تا 200 درجه گرم نگه دارید.

 

منبع: very well

نویسنده: نسرین شیخی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *