بامیلو بلاگ / راهنمای خرید / ۵ فکر بکر برای هدیه روز معلم

۵ فکر بکر برای هدیه روز معلم

رابطه استاد و شاگردی کار سخت هدیه خریدن را سخت‌تر می‌کند. بعضی دانش آموزان معلم خود را دوست دارند، برخی هم به دلیل احترامی که به او قائلند می خواهند معلم شان را خوشحال کنند.

ممکن است شما سال‌های دانش‌آموزی و دانشجویی را پشت سر گذاشته باشید و اکنون به دنبال یک هدیه‌ی خوب برای معلم فرزندتان باشید، ممکن است یک هدیه کوچک برای استاد موسیقی خود، یک هدیه‌ی مناسب برای معلم مدرسه خودتان و یا یک یادگاری خوب برای وقتی که به دیدار معلم قدیمی خود می‌روید، بخواهید. در تمام این وضعیت‌ها،  انتخاب هدیه برای شما سخت است چون هدیه‌ی شما توأمان باید نشان‌دهنده‌ی تصمیم درست‌تان برای انتخاب و نیز احترامی که برای طرف مقابل قائل هستید، باشد.

حتماً پیش از این مقاله‌های دیگر بامیلو را درباره‌ی هدیه‌های مناسب برای افراد مختلف خوانده‌اید. اگر این طور است می‌دانید که پیشنهادهای بامیلو، بر اساس نقشی که این افراد در زندگی شما بازی می‌کنند، سن و سال آنها و حسی که قرار است در آنها ایجاد کنید، فهرست شده‌اند.

فهرست پیشنهادی ما برای هدیه روز معلم را نیز بخوانید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.


برای خرید هدیه اینها را نیز بخوانید
راهنمای جامع خرید هدیه کم هزینه و شیک
شش پیشنهاد خرید هدیه برای بهترین دوست

1-  عطر

5 ideas for teacher day 04

هر جعبه‌ی کوچک کادو‌شده‌ای را که ببینید، «عطر» جزو نخستین حدس‌های شماست! یک هدیه‌ی کلاسیک و مناسب که بسیار هم محافظه‌کارانه به نظر می‌رسد. اما ما فکر می‌کنیم انتخاب پرخطری‌ست اگر با علائق خاص افراد در این زمینه آشنا نباشید.

مطمئناً چون با معلم خود رابطه‌ی نزدیکی دارید می ‌توانید حدس بزنید که او از چه نوع عطری استفاده می‌کند و یا از چه بویی خوشش می ‌آید. اگر نمی‌توانید بر روی این موضوع تمرکز کنید و یا روی تصمیم خود مطمئن نیستید، مقاله راهنمای جامع عطر بامیلو را بخوانید اما مطمئن باشید که عطر یک هدیه‌ی غنی و آرامش بخش است.

 

2- کتاب

5 ideas for teacher day 08

تقریباً بهترین هدیه برای کسی است که نقش استادی در زندگی شما بازی می‌کند. بسته به اینکه معلمی که برای او هدیه می‌خرید چه سنی دارد، به چه موضوعاتی علاقمند است و چه روابط اجتماعی دارد، انتخاب‌های مختلفی برای او خواهید داشت.

اگر انتخاب کتاب برای شما سخت است می‌توانید از همکاران و یا نزدیکان او کمک بگیرید و یا به فهرست پرفروش‌های بازار کتاب اعتماد کنید. اما درباره این موضوع تصمیم بگیرید که کتابی که به او هدیه می‌دهید، به او در زمینه‌ی کاری‌اش کمک کند و یا در لحظات تنهایی علائق شخصی‌اش را تأمین کند.

پانوشت ویراستار: کتاب بیشعوری که در عکس مشاهده می کنید کتاب ارزشمندی است، اما دست کم به دلیل جلوگیری از سوء تفاهم های احتمالی خرید آن «در این مهم» توصیه نمی شود.

3- فیلم تئاتر

5 ideas for teacher day 01

چند سالی است که سالن‌های مختلف تئاتر در کشور برای ماندگار کردن این آثار هنری و فراهم کردن امکان دیدن آنها برای تعداد بیشتری از مردم، اقدام به انتشار فیلم‌ تئاتر می‌کنند. اگر معلم شما یکی از علاقمندان به هنر است، هدیه دادن فیلم تئاتر آثار گرانسنگی که به روی صحنه رفته‌اند، از انتخاب‌های مناسب است.

 

4- لوازم تحریر

5 ideas for teacher day 06

انواع خودنویس‌ها، روان‌نویس‌ها و خودکارهای نفیس هدیه‌های خوبی برای معلم‌ها هستند، هدیه‌هایی که چون ابزار کار آنها نیز به حساب می‌آیند باید در انتخاب آنها بسیار دقت شود.

افرادی که تدریس می‌کنند معمولاً عادت به نوشتن یادداشت دارند. هرچند هم که به قول امروزی‌ها، پیپر لس(Paper Less) باشند، باز هم به کاغذی که کنار دست داشته باشد و یادداشت‌های کوچک خود را در آن بنویسند، نیاز دارند. یک دفترچه و یا یک تقویم و سررسید زیبا می‌تواند برای آنها بسیار کاربردی باشد.

 

5- لوازم تزئینی و شمع

5 ideas for teacher day 05

به ویژه اگر معلمی که می‌خواهید به او هدیه بدهید، یک خانم باشد، انتخاب معقول و به جایی‌ست. همیشه برای تلطیف فضای کار به تعدادی وسایل تزئینی، شمع، جای خودکار و یا گلدان بر روی میز نیاز است. انتخاب چنین کادویی هم شیک است و هم شما را بسیار با حوصله و دقیق نشان می‌دهد. ضمن اینکه چون جای آنها بر روی میز کار است، چاره‌ای جز به یادداشتن شما نخواهد داشت.

 

 

نویسنده: شکوه

۲ دیدگاه ها

 1. کتاب بیشعوری هدیه بدیم به معلممون ؟؟ جدا پیشهاداتون مزخرفن !

  • وااااااای خیلی خندیدممم
   نه بابا عکس کتاب بیشعوری رو گذاشته :))))
   =>
   اما درباره این موضوع تصمیم بگیرید که کتابی که به او هدیه می‌دهید، به او در زمینه‌ی کاری‌اش کمک کند و یا در لحظات تنهایی علائق شخصی‌اش را تأمین کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *