بامیلو بلاگ / اخبار بامیلو / پشتیبانی بامیلو از ثبت سفارش تا استفاده از کالا ادامه دارد

پشتیبانی بامیلو از ثبت سفارش تا استفاده از کالا ادامه دارد

پشتیبانی بامیلو یکی از مهم ترین ملاک ها از دید مشتریان است. از این رو، بهبود پشتیبانی و خدمت رسانی به مشتریان، برای بامیلو نیز یک اولویت است. در بخش پشتیبانیبامیلو ، ما همواره سعی داریم با توجه به «صدای مشتریان»، شرایط بهتر خدمت رسانی را برای مشتریان فراهم سازیم. از این رو می خواهیم از انتقادات و یا پیشنهادات شما در مراحل مختلف خرید و حتی تجربۀ استفاده از کالاباخبر باشیم. در ادامه با بامیلو بلاگ همراه باشید.

بدیهی است که هر فروشگاه اینترنتی نقاط ضعفی داشته باشد. بامیلو که بیشتر فعالیت های خود را به سبک «بازار اینترنتی» پیش می برد نیز استثنا نیست. برای بهبود تجربۀ مشتریان، اولین گام پذیرش این مشکلات است. سپس باید چاره ای برای برطرف سازی و ایجاد محیطی مناسب برای مشتریان نمود.

قابلیت های جدید

بازار اینترنتی بامیلو ، در راستای بهبود مراحل پشتیبانی اقدامات موفقیت آمیزی انجام داده است. از جمله این اقدامات می توان به قابلیت های جدید و موارد زیر اشاره نمود:

«امتیازدهی تأمین کنندگان»

لغو آنلاین سفارش

نوار وضعیت سفارش

زمان ارسال کالا

۱۰۰ روز بازگشت کالا

شما می توانید برای مطالعۀ موارد مشابه به برچسب «آموزش مشتریان» مراجعه نمایید.

نظرسنجی مشتریان 

برای آگاهی بهتر از انتقادات و پیشنهادات شما، بامیلو تصمیم به گسترش نظرسنجی مشتریان گرفت. از این پس شما می توانید در چهار مرحلۀ «ثبت سفارش، دریافت سفارش، استفاده از کالا و بازگشت سفارش» نظر خود را ثبت کنید. بامیلو از طریق پیامک، پست الکترونیکی و یا از طریق خود فروشگاه نظر شما را می پرسد.

۱- ثبت سفارش

درست پس از اینکه سفارش خود را به ثبت رساندید، می توانید تجربه «خرید آنلاین» خود را ارزیابی کنید. این نظرسنجی به ما کمک می کند تا فرایند ثبت سفارش را ساده تر از گذشته کنیم.

۲- دریافت سفارش

هنگامی که سفارش به دست شما می رسد، می توانید نحوۀ برخورد پیک را ارزیابی کنید. در این بخش می توانید تمامی انتظارات خود از نحوۀ دریافت کالا را با ما درمیان بگذارید.

۳- استفاده از کالا

بامیلو حتی پس از دریافت کالا هم شما را تنها نمی گذارد. کیفیت کالایی که انتخاب کردید، برای ما مهم است. در این بخش می توانید هرگونه ناهماهنگی محتوا یا عکس را اطلاع دهید. بامیلو سعی دارد با آموزش و امتیازدهی تأمین کنندگان، انتخاب های آتی شما را ساده تر سازد. بدین ترتیب، شما می توانید تفاوت میان تأمین کنندۀ ها را بهتر تشخیص دهید.

۴- بازگشت سفارش

شما می توانید از طریق نوار وضعیت سفارش، سفارش خود را پیگیری و با حفظ شرایط بازگشت کالا، کالای خود را بازگشت دهید. به لطف قابلیت لغو آنلاین سفارش حتی نیازی به برداشتن گوشی تلفن هم ندارید.

نظر شما = بهبود خدمات بامیلو برای شما

به کمک شما مشکلات خود را بهتر شناختیم و از این بابت سپاسگزاریم.  با گسترش نظرسنجی مشتریان، شما می توانید بهتر و دقیق تر به ما کمک کنید. ما در بامیلو فراهم سازی محیطی پویا و ایجاد یک تجربۀ عالی خرید برای شما را سرلوحۀ خود قرار می دهیم.

ممنون که همراه ما هستید.

نویسنده: سپندار معینی

سپندار فعالیتش در زمینه مد و لباس را از سال 1388 شروع کرد. هدف همکار آرام و خون گرم ما، انتقال دانش و آشناسازی تمامی علاقه مندان، با مد روز و سبک چهار پایتخت بزرگ مد جهان است. در کنار مباحث کاهش وزن و سبک زندگی سالم، سپندار به فراگیری زبان های مختلف، ترجمه همزمان، داستان نویسی، سریال و فیلم، بازی های رایانه ای، آشپزی ( به قول خودش در حد فست فود بلده!) و پیاده روی علاقه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *