بامیلو بلاگ / دنیای فناوری / هوم پاد : شاگرد زرنگ جدید اپل

هوم پاد : شاگرد زرنگ جدید اپل

یکی از اتفاقات مهم و قابل توجهی که در طول روز اول کنفرانس WWDC 2017 رخ داد، معرفی هوم پاد، اسپیکر هوشمند جدید اپل بود. از نام‌گذاری این دستگاه مشخص است که اپل قصد دارد هوم پاد صرفاً گجتی برای پخش موسیقی به نظر بیاید. به همین خاطر این کمپانی از بکارگیری ویژگی‌های دستیار مجازی‌اش به صورت آشکار خودداری می‌کند تا مستقیماً با رقبایش مانند آمازون اکو و گوگل هوم مقابله نکند.

 

هوم‌پاد در ابعادی جمع‌وجور ساخته شده است به طوری که ارتفاع آن به 7 اینچ هم نمی‌رسد. در ساختار داخلی این دستگاه از هفت اسپیکر توویتر در قسمت پایینی استفاده شده است. همچنین یک ووفر 4 اینچی منحصربه‌فرد اپل با قابلیت تنظیم اتوماتیک اکولایرز در بالای آن قرار دارد. شش میکروفن به‌کاررفته در این اسپیکر به محض شنیدن عبارت “Hey Siri” اسپیکر را روشن و فعال می‌کنند. سنسورهای موجود در هوم پاد فضای اتاق را بررسی می‌کنند و صدای خروجی را با توجه به ویژگی‌های فضا تنظیم می‌کنند. این دستگاه هوشمند قابلیت تشخیص قسمت‌های مختلف یک موزیک را دارد و با تنظیمات خودکار بهترین خروجی را به شنونده ارائه می‌دهد.

استفاده از چیپ‌ست A8 اپل در سیستم سخت‌افزاری هوم پاد، آن را قادر به مدل‌سازی آکوستیک به‌موقع و حذف اکوی چندکانالۀ صدا می‌سازد. همچنین شما می‌توانید دو هوم پاد را تنظیم کنید تا به طور خودکار با هم کار کنند. اما بی‌شک با کمک سیری، این اسپیکر زبر و زرنگ قادر خواهد بود خدماتی فراتر از پخش موسیقی به شما ارائه دهد.

هوم پاد

این گجت قابلیت‌هایی نظیر: پخش اخبار، تبدیل واحدهای اندازه‌گیری، ارسال و دریافت پیام، تنظیم یادآور، پخش پادکست، تنظیم هشدار و تایمر، ترجمه، اطلاعات سهام، اطلاعات عمومی، آب و هوا، اطلاعات ترافیک، اخبار ورزشی دارد. هوم پاد همچنین می‌تواند پلی برای ارتباط با وسایل هوشمند منزل یا همان Homekit باشد. این اسپیکر 349 دلار قیمت‌گذاری شده است که نسبت به رقبایش یعنی آمازون اکو و گوگل هوم بسیار گران است. هوم پاد از دسامبر در آمریکا، انگلیس و استرالیا در دو رنگ طوسی و سفید ارائه خواهد شد. در حال حاضر توضیحی راجع به پشتیبانی هوم پاد از اپلیکیشن‌های شخص ثالث مطرح نشده است.

منبع: gsmarena

 

نویسنده: مصطفی ولی پور

مصطفی، مقاله‌نویس و مترجم، فارغ التحصیلِ رشتۀ مترجمی زبان انگلیسی است و دنیای موفقیت، فناوری و خودرو سه موردی هستند که محوریت مقاله های تالیف شده توسط او را شکل می دهند. هنر بخش جدایی ناپذیر زندگی مصطفی است و نوازندگی، عکاسی، تصویرسازی، طبیعت گردی و کمپینگ مهم ترین تفریحات او را تشکیل می دهند. او عاشق ورزش است و ورزش هایی از جمله شنا و یوگا همیشه در برنامۀ او جایگاه ثابتی دارند. به نظر مصطفی "خوشحال بودن" بالاترین درجۀ موفقیت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *