بامیلو بلاگ / دنیای مد و زیبایی / مد کودکان / همکاری ون فورستنبرگ و کمپانی گپ در مجموعه بهاره-تابستانه کودکان

همکاری ون فورستنبرگ و کمپانی گپ در مجموعه بهاره-تابستانه کودکان

پوشیدن لباس شیک فقط محدود به بزرگسالان نیست و مد کودکان نیز یکی از شاخه های پرطرفدار این دنیای جذاب است. قصد داریم به مد سفر کودکان نگاهی داشته باشیم.

دایان ون فورستنبرگ

دایان ون فورستنبرگ (Diane von Furstenberg) با نام اصلی «دایان سیمون میشل هالفین»، در تاریخ 31 دسامبر 1946 متولد شد. او که یک طراح مد بلژیکی-امریکایی است، شهرت خود را مدیون طراحی های منحصربفردش در زمینه لباس هایی است که یقه چپ و راستی دارند. او که پس از ازدواج با همسرش «شاهزاده اگون فورستنبرگ» (Prince Egon of Fursteberg) به جایگاه برجسته ای رسید و «پرنسس دایان فورستنبرگ» نامیده می‌ شد، پس از جدایی از همسرش در سال 1972 نیز این نام خانوادگی را برای خود حفظ کرد.

یک سال پس از ازدواج با پرنس اگون، دایان طراحی مد برای بانوان را به صورت حرفه ای آغاز کرد و دو سال بعد، در سال 1974، پیراهن کشبافی را با یقه چپ و راستی طراحی کرد که به سبب تاثیر بسیار زیادی که بر دنیای مد بانوان داشت، در یکی از مجموعه های موزه هنر متروپولیتن از آن نگه داری می‌شود.

کمپانی مد او تحت عنوان «دایان ون فورستنبرگ» (DVF) امروزه در بیش از 70 کشور دنیا و برند او در 45 فروشگاه اختصاصی به فروش می‌ رسد. او از سال 2006 رئیس انجمن طراحان مد آمریکاست و در سال 2014 در لیست پر قدرت ترین زنان دنیا که توسط مجله فوربز تهیه شده است، مقام شصت و هشتم را به خود اختصاص داد. همچنین در لیست سال 2015 تایم 100 (نام 100 فرد تاثیرگذار سال که توسط مجله تایم منتشر می شود) نیز نام او به چشم می‌خورد.

طراحی ون فورستنبرگ برای کمپانی گپ مد سفر بهاره و تابستانه کودکان

دایان ون فورستنبرگ در همکاری با کمپانی گپ، مجموعه ای برای بهار و تابستان کودکان آماده کرده است که پر است از لباس های شاد و رنگارنگ دخترانه با موضوع سفر. چنان که خود فورستنبرگ می‌گوید: «لباس های مجموعه جدید من فقط چند لباس ساده مطابق با مد روز نیست، بلکه طرح هایی است که برای ماجراجویان و مسافرین کنجکاو طراحی شده است.»

همان طور که می‌ بینید، کار مشترک فورستنبرگ و گپ، کاملا مربوط به سفر و مد سفر است و مدل های کوچک، لباس های خنک تابستانه و ساحلی پوشیده اند که طرح های شاد و رنگارنگ دارد. این مجموعه مخصوص دختران 5 تا 14 سال است و لباس های رنگارنگ و متنوعی را دربرمی‌گیرد.

نویسنده: کاملیا کوثری

کاملیا فارغ التحصیل رشته مترجمی زبان فرانسه در مقطع كارشناسي ارشد از دانشگاه شهيد بهشتي است. به یادگیری زبان های مختلف علاقه زیادی دارد، از همین رو زبان انگلیسی را از 5 سالگی شروع کرد و ايتاليايي را هم در مدرسه ايتاليايي تهران آموخت. ادبیات، موسیقی و عکاسی بزرگترین و جدی ترین علایق او هستند و از هر فرصتی برای پرداختن به آنها استفاده می کند. علاوه بر این، طرفدار جدي ماجراجويي و كشف موضوعات تازه است. این علاقه از ترجمه هايش در زمينه هاي گوناگون به چشم می آید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *