بامیلو بلاگ / دنیای مد و زیبایی / مد بانوان / روش نگه داری از کیف چرم طبیعی و مصنوعی

روش نگه داری از کیف چرم طبیعی و مصنوعی

برای حمل لوازم ارزشمند و گران قیمت، تا رژلب های رنگارنگ، همیشه به کیف دستی خود وابسته هستیم. گاهی شیفته ظاهر خاص و متمایز کیفی می شویم، که به تنهایی در ویترین های شلوغ خودنمایی می کند. گاهی هم چشم بسته و بی تفاوت، فقط به کیسه ای فکر می کنیم که وسایل روزانه مان را این طرف و آن طرف بکشیم. به هر حال، چه کیف محبوبمان چرمی و با سبک قدیمی باشد، چه جدیدترین اثر طراح معروف ایتالیایی، به نگه داری درست احتیاج دارد. برای تمیز نگه داشتن کیف چرم خود، روش های ساده زیر را دنبال کنید.

نگه داری از چرم طبیعی و جیر

دستمال مرطوب بچه

آخر هفته ها، سطح خارجی کیف چرم خود را با یک دستمال مرطوب بدون الکل، پاک کنید. این دستمال ها به اندازه کافی لطیف‌اند که به چرم آسیب نرسانند و آلودگی ها را هم به خوبی از بین ببرند.

مرطوب کننده چرم

مرطوب-کننده-چرم

برای حفظ نرمی و پاکیزگی کیف چرمی خود، یک نرم کننده مخصوص چرم تهیه کنید. این محصول از ترک های احتمالی که به مرور استفاده ایجاد می شوند، جلوگیری می کند.

پاک کردن گردوخاک

برای پاک کردن خاک از جیر طبیعی، از یک مداد پاک کن استفاده کنید. سپس به راحتی آن را بتکانید.

از بین بردن لکه چربی

پودر-بچهبرای از بین بردن لکه های چربی، از پودر بچه استفاده کنید. کافی است روی لکه را کاملاً با پودر بپوشاند و بگذارید یک روز بماند. در صورت نیاز چند بار دیگر این کار را تکرار کنید.

پاک کردن لکه جوهر

برای پاک کردن لکه های خودکار از کیف چرمی خود، روی سطح آن الکل بمالید. اما برای پیشگیری از کم رنگ شدن چرم، قبل از این کار آن را روی سطح بدون لکه امتحان کنید.

حفظ و نگه داری چرم

به طور کلی، برای جلوگیری از ترک خوردن یا تغییر رنگ کیف چرمی خود، آنها را دور از تابش مستقیم خورشید قرار دهید. بهترین راه برای محافظت از کیف های چرمی این است که آنها را در کیسه های پارچه ای ضد گردوغبار و در تاریکی نگه دارید.

نگه داری از چرم مصنوعی

پارچه میکرو فایبر

دستمال-مرطوب

هفته ای یک بار کیف چرم خود را با یک پارچه میکرو فایبر، از هر آلودگی پاک کنید. همچنین می توانید مانند چرم های طبیعی، از دستمال مرطوب بدون الکل استفاده کنید.

پاک کردن گردوخاک

برای پاک کردن خاک یا هر آلودگی دیگری از سطحی خارجی یا داخلی کیف چرم، از صابون استفاده کنید. ترکیب آب گرم و یک قطره مایع شستشو را، به کمک یک اسفنج یا پارچه به سطح کیف بکشید.

هنگام استفاده از مواد شوینده برای محصولات جیر، صابون یا هر مایع دیگر را با پارچه کاملاً خیس پاک کنید، تا لکه پاک کننده روی سطح آن ایجاد نشود.

از بین بردن لکه قوی

میکروفایبر

برای لکه های قوی مثل جوهر، مانند چرم طبیعی از الکل استفاده کنید.

جلوگیری از بوی نامطبوع

بهترین راه برای جلوگیری از ایجاد بوی نامطبوع کیف چرم، قرار گرفتن در هوای آزاد است. برای نتیجه بهتر و سریع تر، آن را با روزنامه بپیچید. روزنامه به سرعت بو را به خود جذب می کند.

روش های شما برای نو و پاکیزه نگه داشتن کیف های چرمی چیست؟ مواد شوینده نجات دهنده خود را با ما در میان بگذارید.

نویسنده: مژده تهرانی

مژده فعالیت خود را از روزهای آغازین بامیلو، در بخش تولید محتوا شروع کرد. تحصیلات او در رشته طراحی لباس و علاقه اش به مد و لباس، همواره باعث می شد که با دقت و حساسیت خاصی به کارش ادامه دهد. او علاقمند به خوراکی های هیجان انگیز، موزیک، فیلم، هنر و زبان شناسیست. اگر دختری را در کنار خیابان مشغول محبت به گربه ها دیدید تعجب نکنید، چون مژده عاشق همه حیوانات روی زمین است!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *