بامیلو بلاگ / سبک زندگی / ترفندها / توصیه هایی برای نگهداری بهتر از کیف دستی

توصیه هایی برای نگهداری بهتر از کیف دستی

کیف دستی شما می تواند مانند یک سرمایه گذاری برایتان باشد. شما پول زیادی برای خرید یک کیف زیبا پرداخت می کنید و  انتظار دارید یک کیف عالی و با کیفیت را به خانه می آورید و مطمئن هستید که سال ها می توانید از این کیف دستی زیبا استفاده کنید. اما برخلاف توجه زیاد شما، می بینید که کیف دستی گرانقیمت تان در حال خراب شدن است. این خراب شدن ممکن است خط و خش ایجاد شده بر روی کیف باشد یا شکسته شدن دسته های کیف و یا حتی به وجود آمدن لکه هایی بر روی کیف که به دلیل بارش باران ایجاد شده باشد.

برای اینکه بتوانید از کیف دستی خود سال ها استفاده کنید، باید از انجام کارهایی که باعث آسیب دیدن آن می شوند، خودداری کنید. در این مطلب یک متخصص نگهداری از کیف و تعمیر آن نکاتی را برای افزایش طول عمر کیف دستی ذکر کرده است. این متخصص، ترفندهایی برای نگهداری از کیف دستی و افزایش طول عمر آن را در اختیارمان می گذارد.

آسیب های معمول کیف دستی

معمول ترین آسیبی که به کیف های دستی وارد می شود، در مورد زیپ و رنگ آنها است. بیشتر آن ها زیپشان خراب شده است یا لکه های آب و نوشیدنی های دیگر بر رویشان ایجاد شده است و یا به خاطر تابش آفتاب یا بارش باران خراب شده اند.

چگونه از آسیب رسیدن به کیف دستی جلوگیری کنیم؟

نگهداری از کیف دستی

از استفاده کیف دستی در آب و هوای نامساعد خودداری کنید، خصوصاً اگر کیف شما جیر است این نکته را جدی بگیرید. تعمیر کیف های چرم و پارچه ای راحت تر است. برای جلوگیری از خراب شدن زیپ کیف دستی، سعی کنید آن را از وسایل سنگین پر نکنید، چراکه اینکار باعث می شود فشار زیادی به زیب کیف وارد شود و بعد از مدت کوتاهی زیپ کیف خراب شود. برای اینکه کیفتان لک نوشیدنی به خود نگیرد، سعی کنید کیف خود را از آنها دور نگه دارید.

قابل اجتناب ترین آسیب به کیف دستی چیست؟

کیف هایی که در کمد لباس نگهداری می شوند باید فضای تنفس داشته باشند. کیف دستی تان را درون کیسه های پلاستیکی یا نزدیک پنجره نگهداری نکنید، زیرا نور خورشید می تواند رنگ کیفتان را خراب کند. کیف هایی که درون کیسه های پلاستیکی نگهداری می شوند، خشک شده و ترک می خورند.

کدام جنس کیف ماندگاری مادام العمر دارد؟

نگهداری از کیف دستی

اگر از کیف دستی چرمی خود به خوبی مراقبت کنید، می تواند مدت زیادی سالم باقی بماند. هرچند اجناس چرم امروزه از کیفیت اجناس چرمی که در گذشته در بازار موجود بود برخوردار نیستند، اما در هر صورت کیف های چرم عمر طولانی تری دارند و ماندگارتر هستند و باید تا زمانی که وقت عوض کردنشان فرا برسد، از آن ها استفاده کنید.

ترفندهایی برای نگهداری از کیف دستی

نگهداری از کیف دستی

اصلی ترین نکته برای نگهداری از کیف دستی استفاده از محافظ کیف در برابر آب و لکه های دیگر است. این کار را حتماً قبل از استفاده از آن انجام دهید. با این روش طول عمر کیف شما افزایش یافته و تعمیر آسیب های ناشی از لکه های آب و موارد دیگر ساده تر خواهد بود. از آنجاییکه این محافظ مادام العمر نیست، پیشنهاد می کنیم آن را هر 4 یا 6 ماه تمدید کنید.

از انجام این کارها خودداری کنید

نگهداری از کیف دستی

  • از شستشوی کیف خود در خانه و تنها با آب و صابون اجتناب کنید. اگر نمی خواهید کیف خود را برای تعمیر ببرید، بهتر است ابزار و وسایل مورد نیاز برای شستشو و تمیز کردن کیف را خودتان خریداری کنید.
  • از گذاشتن خودکار هایی که درپوش مناسبی ندارند در کیف خود خودداری کنید، چراکه از بین بردن لکه خودکار بسیار سخت است.
  • از چسب های معمولی برای تعمیر آسیب های وارده به کیف استفاده نکنید.
  • از هیچگونه اسپری رنگ روی کیف خود استفاده نکنید.
  • از نگهداری کیف خود نزدیک پنجره یا درون کیسه پلاستیکی اجتناب کنید.

برای تعمیر کیف دستی خود به کجا مراجعه کنیم؟

اگر آسیب وارده به کیف شما جزئی است آن را به نزدیک ترین تعمیرگاه کیف ببرید؛ اما اگر آسیب به آن جدی و هزینه بردار است، بهترین گزینه آن است که با مغازه ای که آن را خریدید تماس بگیرید. اگر آن ها قبول کردند که آن را رایگان و یا با هزینه کم تعمیرکنند؛ این کار را به آن ها بسپارید. اگر هزینه تعمیر آن برای شما مورد قبول بود، بهتر است که آن را به یک تعمیرکار حرفه ای کیف بسپارید.

اگر می خواهید کیف دستی شما طول عمر بالایی داشته باشد، می توانید از این نکات و ترفند ها استفاده کنید و با رعایت آن ها همیشه کیفی تمیز و سالم داشته باشید.

منبع: whowhatwear

نویسنده: نیلوفر اسلامی حقیقت

نیلوفر اسلامی حقیقت
نیلوفر مدرک کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی دارد و تحصیلات تکمیلی را در رشته گرافیک دانشگاه الزهرا گذرانده. در زمینه تصویر سازی، نویسندگی و ترجمه فعالیت می کند و در واقع متخصص بازاریابی محتواست. با تولید و تصویر سازی متناسب محتوا، به بازاریابی محصولات کسب و کارهای آنلاین کمک می کند. اعتقاد دارد برنده بازی بهترین محتوا نیست، بلکه محتوایی است که به بهترین شکل انتشار پیدا می کند. عکاسی می کند و چند گالری عکس هم برگزار کرده. از دنیایی مد و تبلیغات لذت می برد و با مطالعه سعی می کند اطلاعاتش را در این زمینه بالا ببرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *