بامیلو بلاگ / گوناگون / تسلا رودستر ایلان ماسک سریع ترین خودروی سواری

تسلا رودستر ایلان ماسک سریع ترین خودروی سواری

رویداد خبری اخیر تسلا از آغاز روند تولید نسل دوم ماشین های تسلا رودستر با ویژگی ها و امکاناتی جدید پرده برداشته است.ایلان ماسک (Elon Musk) در طول کنفرانس خبری تسلا قول یک شگفتی را به مردم و رسانه ها داد و با انتشار این خبر به خوبی به قول خود عمل کرد : بازگشت رودستر در راه است اما این بازگشت تکراری در زمینه عملکرد این ماشین نخواهد بود.

این ماشین شگفت انگیز مناسب برای چهار نفر بوده و با استناد به ادعاهای ایلان ماسک ماسک به لقب سریع ترین خودرویی که تا کنون ساخته شده است دست خواهد یافت. وی در اشاراتش به این محصول اعجاب آور تاکید کرد که این خودرو ضربه سنگینی به صنعت خودروسازی برای خودرو هایی که مبتنی بر سوخت های فسیلی هستند خواهد زد و در مقابل آنها خواهد ایستاد. پس از انتشار این خبر و اطلاعاتی که از این خودرو در دسترس است این احتمال می رود که پس از انتشار نسل دوم ماشین های تسلا رودستر شرکت های پورشه و فراری باید تلاش های خود را برای ساختن سریعترین ماشین جهان بیش از پیش کنند.

نسل دوم ماشین های تسلا رودستر

ایلان ماسک مدعیست مدت زمان شتاب گیری نسل دوم ماشین های تسلا رودستر از 0 تا 100 کیلومتر 1.9 ثانیه خواهد بود که به طور حتم متحیر کننده خواهد بود. اگر این ادعا حقیقت داشته باشد، به اولین خودرویی تبدیل خواهد شد که آستانه رکورد 2 ثانیه ای شتاب گیری را خواهد شکست.  همچنین این خودرو می تواند مسافتی معادل یک چهارم مایل را در 8.9 ثانیه بپیماید.

ماسک تاکید کرد که بالاترین سرعت ثبت شده توسط این محصول را به طور قطعی اعلام نخواهد کرد اما این نکته را گوشزد که بیش از 250 mph خواهد بود. با یک مقایسه ساده در می یابیم که این غول در دنیای صنعت خودروسازی با نزدیک ترین رقیب خود یعنی Agera RS که سرعتی معادل 227.9 mph دارد اختلاف قابل توجهی را به ثبت رسانده است.

نسل دوم ماشین های تسلا رودستر

از دیگر اطلاعاتی که با استقبال فراوان حضار در رویداد خبری تسلا همراه بود ظرفیت 200kWh باتری مورد استفاده در نسل دوم ماشین های تسلا رودستر بود که به ازای هر بار شارژ مسافتی معادل 620 مایل را طی خواهد نمود (بیش از 1000 کیلومتر) که این مسافت هم رکورد دیگری را برای این محصول و شرکت سازنده اش به ارمغان می آورد. این خودرو سه موتور خواهد داشت که یکی از آنها در جلوی خودرو و دوتای دیگر در قسمت عقب آن خواهند بود و همچنین انتقال قدرت آن به هر 4 چرخ انجام می شود (4WD).

تسلا رودستر ایلان ماسک

طراحی این خودرو به طور مشخص برای رقابت و مقابله با خودروهای اسپرت انجام گرفته است هرچند که در این مسیر از طراحی تعدادی از این خودروها تقلید شده است. برای مثال چراغ های این خودرو شبیه بوگاتی، سقف آن شبیه تارگا، طراحی اتاق مشابه با مک لارن و قسمت عقب خودرو تشابه زیادی با آستون مارین دارد. ماسک در ستایش از این محصول می گوید پس از تولید و عرضه نسل دوم ماشین های تسلا رودستر استفاده از هر ماشین اسپرت دیگری در مقایسه با آن مانند استفاده از ماشین بخار خواهد بود.

نسل دوم ماشین های تسلا رودستر ایلان ماسک

ماسک سپس در مورد زمان عرضه اینطور گفت که برنامه ریزی های انجام شده برای تولید این محصول زودتر از سال 2020 نخواهد بود. قیمت خرید این محصول معادل 50 هزار الی 200 هزار دلار در حال حاضر برای پیش فروش محصول می باشد و یا اینکه شما می توانید خریدار یکی از 1000 تولید ابتدایی این محصول باشید که امکانات بیشتری را برای شما به همراه دارد و قیمت آن برابر با 250 هزار دلار است که باید هم اکنون پرداخت شود.

نسل دوم ماشین های تسلا رودستر

ماسک ابتدا در سال 2011 و پس از توقف تولید سری اول خودروهای این شرکت نوید بازگشت این خودرو را به خریداران محصول و علاقمندان به خودروهای مبتنی بر سوخت های غیر فسیلی داده بود که این بازگشت با تولید سری اتومبیل های S و X و 3 تا به زمان حاضر به تعویق افتاده بود.

نسل دوم ماشین های تسلا رودستر

با اطلاعاتی که ایلان ماسک در این رویداد خبری راجع به این خودروی بی نظیر و خاص منتشر ساخت، نسل دوم ماشین های رودستر از مورد انتظار ترین محصولات دنیای فناوری در زمینه ساخت اتومبیل به شمار خواهد رفت و بر طبق پیش بینی ها با استقبال زیادی روبرو خواهد شد.

روزهای خوب SpaceX همچنان ادامه خواهد داشت؟

منبع : Theverge

نویسنده: علیرضا اصغری

علیرضا ۲۰ و خورده ای سال پیش در خانواده ای مذهبی چشم به جهان گشود. سینمای هالیوود، بازیهای کامپیوتری و موسیقی پیکره اصلی و حدود ۹۹.۹% محتویات ذهن این فرد را تشکیل داده است اما او همیشه خودرا آماده یادگیری و تجربه موضوعات جدید می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *