پولدارترین های جهان
بامیلو بلاگ / گوناگون / میلیاردر های سال ۲۰۱۷ فوربس : پولدارترین های جهان را بشناسید

میلیاردر های سال ۲۰۱۷ فوربس : پولدارترین های جهان را بشناسید

سال ۲۰۱۷ رکوردی برای پولدارترین های جهان بود، به طوری که تعداد میلیاردر ها در سال گذشته با ۱۳٪ افزایش از ۱۸۱۰ نفر به ۲۰۱۳ نفر رسید. این برای اولین بار است که فوربس بیش از ۲۰۰۰ نفر را معرفی می کند. همچنین ارزش خالص دارایی این ثروتمندان با ۱۸% افزایش به رقم ۷٫۶۷ تریلیون دلار رسید که رکورد جدیدی است. رشد تعداد میلیاردر های معرفی شده از سوی فوربس (افزایش ۲۳۳ نفر نسبت به لیست سال ۲۰۱۶) نیز بیشترین مقدار این افزایش در ۳۱ سالی است که این موسسه اقدام به ردیابی و انتشار دارایی ثروتمندان جهان کرده است. نسبت سودبرندگان به ضرردیدگان نیز با توجه به آمار سال گذشته افزونتر از ۳ به ۱ می باشد.

پولدارترین های جهان را بشناسید : حقایقی جالب در مورد میلیاردر های ۲۰۱۷

بیل گیتس، نفر اول از پولدارترین های جهان طی چهارسال گذشته بوده و همچنین ثروتمندترین شخص جهان برای ۱۸ سال از ۲۳ سال گذشته است. دارایی او ۸۶ میلیارددلار بوده که از سال گذشته به ۷۵ میلیارد دلار رسیده است.

اگر می خواهید صفر تا صد زندگی نامه بیل گیتس را بدانید مطلب بیوگرافی بیل گیتس را از دست ندهید.

زندگی نامه بیل گیتس : ثروتمندترین فرد جهان را بهتر بشناسید

جف بیزوس، مدیر شرکت آمازون، بهترین سال را از هر فرد دیگری در این سیاره داشت؛ او ثروت خود را ۲۷٫۶ میلیارد دلار افزایش داد. در حال حاضر دارایی وی به ارزش ۷۲٫۸ میلیارد دلار، او را برای اولین بار جزو سه نفر اول در جهان ثروتمندان معرفی می کند.

پولدارترین های جهان را بشناسیدهمچنین اگر دوست دارید بدانید بیزوس چطور به یکباره تا این حد ثروت خود را افزایش داد مقاله جذاب بلک فرایدی و انفجار ثروت جف بیزوس را بخوانید.

بلک فرایدی و انفجار ثروت جف بیزوس، ثروتمند ترین فرد جهان

وارن بافت میلیاردر

وارن بافت مقام دوم سال در کسب سود بود و بزرگترین سود خود را از زمانی که دونالد ترامپ در ماه نوامبر سال ۲۰۱۶ به عنوان رئیس جمهور انتخاب شد. به دست آورد. او ۱۴٫۸ میلیارد دلار در ۱۲ ماه گذشته بدست آورد تا بتواند مقام نفر دوم را از آمانیکو اورتگا ، بنیانگذار اسپانیایی فروشگاه زنجیره ای لباس Zara برباید.

اورتگار میلیاردر

ثروت اورتگار از سال گذشته به ۴٫۳ میلیارد دلار افزایش یافته است، اما هنوز هم به چهارمین مقام در جهان رسیده است، و نمی تواند با موفقیت های دیگران رقایت کند.

پولدارترین های جهان را بشناسید

مارک زوکربرگ، موسس فیس بوک برای اولین بار و پس از اینکه ثروتش به میزان ۱۱٫۴ میلیارد دلار در ۱۲ ماه گذشته افزایش یافت، به ردیف پنجم لیست ثروتمندان جهان نقل مکان کرد تا در همین حال کارلوس اسلیم مکزیکی که یک بار سابقه ثروتمندترین مرد جهان شدن را دارد، برای اولین بار در دوازده سال گذشته به رتبه ششم سقوط کند.

میلیاردر های جدید 

پولدارترین های جهان : جان و پاتریک کولیسون
پولدارترین های جهان : جان و پاتریک کولیسون

در لیست منتشر شده ۱۹۵ چهره جدید قرار گرفته بود که کشور چین، با داشتن ۷۶ نفر از این تعداد، رتبه نخست در تعداد افراد ثروتمند جهان را دارا بود. ایالات متحده نیز با معرفی ۲۵ نفر مقام دوم را در این رابطه داشت. از افراد سرشناس جدید می توان به “ایوان شاوینارد، بنیانگذار پوشاک ورزشی Patagonia” ، ” تورتسین هاگن نروژی ، بنیانگذار وایکینگ کروز” ” کلیف آنسن، از سرمایه گذاران صندوق هزینۀ ایالات متحده آمریکا و دو تن از شرکایش” و “جان و پاتریک کولیسون – شهروندان ایرلندی و موسسین خطوطی مبتنی بر سان فرانسیسکو که پرداخت آنلاین را امکان پذیر می سازد – ” اشاره کرد.

جان کولیسون با ۲۶ سال سن، در حال حاضر جوانترین میلیاردر خود ساخته در جهان است و تنها دو ماه جوان تر از ایوان اشپیگل، موسس اسنپ چت است. برادران کولیسون دو نفر از چهار میلیاردر خود ساخته جوان در ۲۰ سالگی خود هستند (دو نفر دیگر بنیانگذار اسنپ چت هستند). ۵۶ میلیاردر در زیر سن ۴۰ سالگی خود هستند که کمتر از تعداد ۶۶ نفر در لیست سال گذشته است، پس از آنکه بعضی از افراد سالخورده و دیگران دارایی شان بیش از یک میلیارد دلار افت داشت.

در این میان مانی استول، میلیاردر جدید استرالیا، هنوز نام آشنا نیست، در حالی که فروشگاه محبوب او، کالاهای پلاستیکی الهام گرفته از مواد غذایی با نام هایی مانند “کاهوپیچ” و “گلابی آبدار” ، یک رقیب جدی و بزرگ برای بچه پولدارهای آمریکایی است.

زنان میلیاردر جدید

پولدارترین های جهان را بشناسید
تای لی (Tai lee)

همچنین ۱۵ زن خودساخته جدید در این لیست حضور دارند که تمام آنها به جز یک نفر از قاره های آسیا و اقیانوسیه هستند که شامل ۱۰ زن از چین و برای اولین بار یک زن از ویتنام، “نگوین تی فونگ تائو” است که با سرمایه خود، شرکت هواپیمایی “ویت جت” را در فوریه ۲۰۱۷ راه اندازی کرده است.
تنها زن آمریکایی خود ساخته ای که برای اولین بار نامش در لیست ثروتمندان قرار گرفته است، یک تایلندی الاصل به نام “تای لی” است که در تایلند به دنیا آمده اما در کودکی به ایالات متحده رفته و در حال حاضر نمایندگی فروش تکنولوژی SHI را در اختیار دارد که بنا به گزارش ها، بزرگترین کسب و کار برپایه فروش متعلق به یک زن در کشور است.
در مجموع نام ۲۲۷ زن در فهرست وجود دارد، از جمله ۱۰ نفر که با همسر یا برادرشان مشارکت دارند و بنابراین دارایی شان به صورت مشترک بررسی شده است.

پولدارترین های جهان در چه کشور هایی هستند؟

پولدارترین های جهان در چه کشور هایی هستند؟

ایالات متحده آمریکا همچنان بیشترین تعداد میلیاردرهای جهان را دارد و با داشتن رکورد ۵۶۵ ثروتمند نسبت به سال قبل ۲۵ نفر رشد میلیاردر داشته است! آمریکا در سال ۲۰۱۶ با داشتن ۵۴۰ میلیاردر در لیست فوربس رتبه اول را داشت. چین و توابعش با تعداد ۳۱۹ نفر در رتبه دوم کشور میلیاردرها قرار دارد. (هنگ کنگ دارای ۶۷ نفر دیگر و ماکائو ۱).
آلمان با تعداد ۱۱۴ نفر در رتبه سوم و هندوستان، برای اولین بار با داشتن نام بیشتر از ۱۰۰ نفر در لیست، در رتبه چهارم قرار گرفته است. تعداد ثروتمندان کشور هند ۱۰۱ نفر است.
در لیست منتشر شده ثروتمندان جهان توسط موسسه فوربس، هفتاد و هشت نفر از فهرست سال گذشته حذف شده اند؛ از جمله ۳۳ نفر از چین، ۷ آمریکایی و ۹ نفر که هنوز هم فوق العاده ثروتمند هستند، اما ثروت خود را در میان اعضای خانواده بزرگ خود به اشتراک می گذارند و بنابراین برای کسب رتبه در این فهرست واجد شرایط نیستند. علاوه بر این، در سال گذشته ۲۰ میلیاردر فوت کردند، از جمله جک تیلور، مؤسس شرکت اجاره خودرو و مایکل ایلیچ، که پیتزا کوچک سزار را با همسرش ماریان راه اندازی کرد.

سخن پایانی

میلیاردر های فوربس

در پایان ناگفته نماند که فهرست میلیاردر های فوربس یک تصویر لحظه ای از ثروت افراد در ۱۷ فوریه ۲۰۱۷ است. این موسسه از قیمت سهام و نرخ ارز روزانه در سراسر جهان برای محاسبه ارزش خالص استفاده می کند. برخی از این مقادیر پس از آن تاریخ، به طور قابل توجهی تغییر کرده اند.
فوربس، نام افراد را به جای خاندان های ثروتمندی که ثروتشان با خانواده خود سهیم هستند فهرست می کند؛ به طوری که دارایی همسر و فرزندان موسس خانواده را نیز جزو دارایی های او محاسبه می کند و در فهرست منتشر شده عبارت “و خانواده” را به نام فرد اصلی اضافه می کند. همچنین فوربس، زوج هایی که ثروت و کسب و کارشان را مانند زندگی با هم شریک هستند، هر دو نام را در فهرست خود قرار داده است.

نویسنده: آرش پارساپور

آرش روزنامه نگار این مملکت است. البته این رشته را در دانشگاه خوانده و بعدا فهمیده که میتوانست هرچیزی بخواند ولی روزنامه نگار شود. به نوعی گیک محسوب می شود و عاشق کتاب و بازی و فیلم و تکنولوژی و امثالهم می باشد. داشتن کتابخونه قدر فیل و همه کنسول‌های بازی و 30ترابایت فیلم گواه این سخنان است. در همین زمینه‌ها نیز می نویسد و البته با همه چیز و همه کس شوخی دارد.

۴ دیدگاه ها

 1. کسانی که واقعا در عرصه کاری خودشون تلاش های زیاده کرده باشند بی شک روزی به این مقام ها دست پیدا می کنند.
  شاید در جهان افرادی باشه که ما اصلا آنها را نمیشناسیم و هیچ شهرت و اسمی از آنها در هیچ کجا وجود ندارد اما سرمایه اش بیشتر از این افراد شناخته شده است.

 2. سلام
  یک بخش از بلاگ تون رو متوجه نشدم
  در حال حاضر گفتید جان کولیسون ۲۶ ساله جوان ترین میلیاردر هست که از ایوان اشپیگل ۲ ماه کوچکتر هست

  چیزی که نفهمیدم اینه : جان کولیسون در سن ۲۶ سالگی جوانترین میلیاردر شده یا الان ۲۶ سالش هست ؟
  اگه جوابتون نه هست ، اون توی چه سنی جوان ترین میلیاردر شد ؟؟
  این سوال برام مهمه ، ممنون میشم جواب بدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *