بامیلو بلاگ / دنیای فناوری / گجت ها / معرفی ۱۰ مورد از بهترین اسپیکرهای هوشمند

معرفی ۱۰ مورد از بهترین اسپیکرهای هوشمند

بهترین گزینه‌های اسپیکر هوشمند موجود در بازار کدام‌ها هستند؟ برندهای مختلف اسپیکر هوشمند چه قیمتی دارند و چه امکاناتی عرضه می‌کنند؟ با بامیلوبلاگ همراه باشید.روزهایی که با استفاده از سی‌دی به موزیک گوش می‌دادیم اگرچه کاملا از بین نرفته اما واقعا در حال کاهش است. این سی دی‌ها امروز با راه‌های دیگری برای گوش دادن به موزیک جایگزین شده‌اند.  استفاده از اسپیکرهای بلوتوث نیز بسیار فراگیر است و درحال حاضر داغ‌ترین تکنولوژی در زمینه چنین تکنولوژی‌هایی مربوط به اسپیکرهای هوشمند است.

بلندگوهای هوشمند دارای میکروفون‌های جاسازی شده‌ای هستند که از طریق یک کلید واژه خاص قادر به فراخوانی هستند و دستیار مجازی آن را می‌تواند صدا کرد. چیزهایی مانند «هی سیری»، «اوکی گوگل»  و یا «الکسا» برای فراخوانی دستیار مجازی کافی است. سه دستیار اصلی با نام های «دستیار گوگل»، «سیری» برای دستگاهای اپل و آمازون الکسا است که در حال حاضر از طریق تطبیق مهارت‌ها پیشرفته‌تر می‌شود. آمازون همچنین به وسیله طیف وسیعی از محصولات «اکو» نیز بر بازار تسلط دارد.

زمانی که این بلندگو ها بیدار شوند، فرمان شما را به داده‌های ابری می‌فرستند که دستورالعمل‌ها ترجمه شده و عمل می‌کنند. بدین ترتیب نتیجه به کسی که دستور داده ارسال می‌شود. بنابراین می‌توانید آهنگ گوش کنید و همچنین دمای هوا را بررسی کنید، نرخ ارز را چک کنید و حتی چیزهای خیلی بیشتری را در کنترل بگیرید. در بعضی موارد اسپیکر هوشمند شما قادر خواهد بود برایتان جک تعریف کند، برای آشپزخانه تایمر تعیین کند (وقتی که دستتان بند است) یا تقویم را بخواند و این لیست تا ناکجا ادامه دارد.

کدام دستیار هوشمند را باید انتخاب کنم؟

صرف نظر از اینکه کدام یک از این دستیارها بهتر است هرکدام از آنها معایب و مزایایی دارد که قابل بررسی است. به عنوان مثال دستیار گوگل قابلیت همخوانی با فلیپ هیوز را دارد چه داخل برند تجاری گوگل باشد یا مدلی که سونی ساخته‌است. به همین ترتیب میزان سوالاتی که هر دستیار می‌تواند پاسخ دهد و اطلاعاتی که می‌تواند پردازش کند از اسپیکری به اسپیکر دیگر متفاوت است.

چگونه بلندگوها را تست کردید؟

ما کیفیت صدا را به وسیله انتخاب آهنگ‌های متفاوت در زمینه باس، وضوح، صدا، ولوم و غیره مورد آزمایش قرار دادیم. همچنین آزمون‌هایی برای تخمین میزان درک اسپیکر نیز وجود داشت. مانند اینکه اگر تنها با یک روش صحبت کنیم کار می‌کند؟ چطور می‌توان گفت آب و هوا چطور است؟ آیا باید این جمله را واضح گفت یا می‌توان از جمله‌هایی مانند آیا امروز به چتر نیاز دارم نیز استفاده کرد؟

سوال‌های دنباله دار را درک می‌کند؟ مثلا بعد اینکه «لبرون جیمز برای چه تیمی بازی می‌کند» می‌توان پرسید او چند ساله است بدون اینکه دوباره از او نام برد؟ سوال‌هایی مانند این میزان هوش دستیار را اندازه خواهد گرفت.

همچنین این مسئله را نیز بررسی کردیم که در هنگام پخش موزیک اسپیکر چگونه صدای شما را تشخیص خواهد داد. در این مورد هومپاد بهترین بود.

برای بهتر شدن اسپیکرها نیاز به دسترسی به اینترنت است. اگر اینترنت وجود نداشت می‌توانید از یک دستگاه به وسیله بلوتوث نیز موزیک خود را پلی کنید  اما در این مورد نیز نیاز به شبکه وای فای دارید.

Apple HomePod

این دستگاه بهترین خرید برای صدای خیره کننده آن از سوی ما بود که به راحتی در بین اسپیکرهای هوشمند بهترین بود. هفت بلندگو در هر جهت، آهنگ اصلی را از صدای پس زمینه جدا و بر اساس آن پخش می‌نماید. مقدار زیادی باس وجود دارد اما به طور کلی تن صدا دقیق، روشن و غنی در هرسطحی است. به طور قطع این اسپیکر استریو نیست اما بیشتر از یک اسپیکر مونو است.

اپل این دستگاه را بر اساس تکنولوژی های‌فای طراحی کرده است. می‌توان آهنگ‌ها را به وسیله بلوتوث و اتصال به دستگاهتان پخش کنید. اما بهترین بخش آن اتصال به دستگاهای iOS و اشتراک موزیک اپل است که اجازه می‌دهد به طیف وسیعی از موسیقی دسترسی داشته باشید و نوع آهنگ هایی را که دوست دارید و اغلب گوش می‌دهید را پیدا کنید.

یک به روز رسانی نرم‌افزاری به شما امکان می‌دهد که دو هومپاد را به عنوان یک اسپیکر برای سیستم‌های صوتی چند اتاق استفاده کنید. راه اندازی هر اسپیکر بسیار ساده است آیفون خود را نگاه دارید و بگویید در این نزدیکی یک هومپاد است. در عرض چند ثانیه جزییات شما به بلندگو منتقل می‌شود و اسپیکر آماده اجرا است.

اما معایبی نیز وجود دارد. اول از همه نیاز به یک آیفون یا حداقل یک آیپد دارید تا کارتان راه بیافتد. بدون دستگاهی با سیستم عامل iOS قادر به راه اندازی آن نیستید. دوم سیری همیشه مانند الکسای آمازون یکپارچه نیست. به جای آن قابلیت تنظیم تایمر را دارید که الکسای آمازون نیز قابلیت مدیریت دو تایمر را دارد. کیفیت سخت افزاری این دستگاه برای عمر آن کافی است. خیلی خوب می‌شد اگر می‌توانستیم به تعداد بیشتری شبکه رادیویی گوش دهیم که در حال حاضر تعداد اندکی در دسترس است. در مقایسه الکسا از Tuneln استفاده می‌کند که به هزاران رادیو دسترسی دارد.

هومپاد در برنامه هوم اپ آیفون و آیپد نیز قابل دسترسی است، بنابراین می‌توانید عملکردهای هوشمند خانه‌تان را از آنجا نیز کنترل کنید. پخش موزیک را نیز می‌توان با برنامه پخش موزیک اپل کنترل کرد.

سیری نیز در زمینه دانش بسیار آگاه است درحالی که گوگل و الکسا آگاهی کمتری دارند. شندین اسم نیز از سوی سیری بسیار قوی است حتی از آن طرف اتاق و با صدای بلند موزیک نیز نیازی به فریاد زدن نیست.  سیری آزمایش لبرون جیمز را نیز به سادگی گذراند و می‌دانست او کیست و بسیاری از سوالهای دنباله دار را بدون بردن دوباره نام او جواب داد.

Amazon Echo Plus

Echo اصلی اولین اسپیکر هوشمندی بود که موجب ایجاد موج ساخت این اسپیکرها شد.  این دستگاه در حال حاضر به روز شده و این مدل بالاتری نسبت به آن است، به لطف اسپیکر بهبود یافته صوتی و یک مرکز هوشمند درونی  برخی از محصولات هوشمند، مانند چراغ‌های فیلیپس هیو بدون نیاز به کنترلی جداگانه عمل می‌کنند.

محصولات آمازون از الکسا به عنوان دستیار هوشمند خود استفاده می‌کنند و به نظر می‌رسد که بتواند لوازم خانگی را هوشمندتر  نسبت به سیری  یا گوگل کنترل کند – در حال حاضر حداقل. تعداد این وسائل به هزار  می‌رسد و شامل دوربین‌های امنیتی Netatmo، ترموستات Nest، دوربین‌ها، زنگ‌در، آلارم‌ها و حتی یک اجاق SousVide است.

با وجود اسپیکر بهبود یافته، کیفیت صوتی قابل مقایسه با Speakers Sonos و Apple نیست، اما اگر بخواهید ویژگی‌های دیگری را مانند کنترل گسترده خانه هوشمند، داشته باشید، انتخاب مناسبی است.

اکو پلاس از میکروفون‌های مختلفی استفاده می‌کند، بنابراین در کار کردن با صدای بلند و گوش دادن به آن، بسیار خوب است. برنامه دستیار Alexa به شما اجازه می‌دهد که چیزی را که آمازون “مهارت‌ها” می‌نامد به آن اضافه کنید که تنظیم یادآورها برای پخش موسیقی، تبدیل لیتر به گالن و نشان دادن افرادی که برنده اسکار هستند، را شامل می‌شود.

الکسا ، زمانی که به فهمیدن و پاسخ دادن به سوالات می پردازد، بسیار پیشرفته است. هر چند هنوز هم اگر شما یک سوال درست را مطرح نکنید، الکسا برای پاسخ دچار مشکل می‌شود. مانند “الکسا، درجه حرارت را بالا ببر” کار می‌کند در حالی که “الکسا، حرارت را روشن کن” همیشه کار نمی‌کند. اما، با به‌روز رسانی‌های مکرر،دقیق‌تر می‌شود.

Google Home Mini

این یک دستگاه کوچک است که برای اولین بار به صورت هوشمند و به صورت صوتی، قادر به پخش با کابل طراحی شده‌است. حجم صدا، بالاتر از Echo Dot مشابه با همین اندازه است که در زمان صحبت، مانند زمانی که به سوالات پاسخ می‌دهد، در حالی که  موسیقی پخش می‌شود، کیفیت مناسبی دارد.

با این حال، دستیار گوگل بسیار آگاه‌تر است، با استفاده از دسترسی گسترده موتور جستجوگر، می تواند به بسیاری از سوالات، به شیوه‌های مختلف به طور یکسان جواب دهد. شما می‌توانید هشدارها و یادآوری‌ها را تنظیم کنید و آن را با ابزارهای هوشمند خانگی همگام سازی کنید که کارها را سریع می‌کند. Nest مهم‌ترین نمونه این دستگاها است. همچنین با طیف وسیعی از دستگاه ها نیز قابلیت ارتباط دارد اما با Philips Hue، Lifx، SmartThings سامسونگ بیشتر سازگار است.

راهنمای همراه جعبه عالی است. این راهنما شامل راهنمایی در مورد نحوه استفاده از Mini و سایر دستگاههای Google Home، تنظیمات و موارد دیگر است. گوگل یک جعبه جریان رسانه‌ای به نام Chromecast ایجاد می‌کند که به شما این امکان را می دهد که همه چیز را از Netflix BBC iPlayer اجرا کنید و Home و Home Mini نیز به خوبی با این دستگاه کار می‌کند.

با این حال، بلندگو در زمینه موسیقایی کیفیت پایینی دارد و کیفیت پخش صدا به طور کلی به طور متوسط ​​است.

Sonos One

این دستگاه نزدیک‌ترین کیفیت صدا را به هومپاد دارد. دستگاه کوچک و زیبایی که بسیر بیشتر از اندازه خود است. این دستگاه به اندازه کافی کوچک است تا در هر خانه‌ای متصل شود. برای صدای استریو نیز نیاز به دو عدد از این اسپیکرها دارید که تنها با فشار چند دکمه می‌تواند تبدیل به یک جفت اسپیکر استریو شود که دو عدد آن تنها مقدار کمی از یک عدد هومپاد گران‌تر است. اگر اسپیکرهای دیگری از این برند دارید این دستگاه می‌تواند آنها را نیز کنترل کند.

این اسپیکر در حال حاضر با دستیار شخصی الکسای آمازون کار می‌کند. اما کمپانی اعلام کرده که به زودی با دستیار گوگل و سیری نیز قابل تطبیق خواهد بود. میکروفون این دستگاه به اندازه سایر رقبا در این زمینه پاسخگو نیست و این باعث می‌شود قابلیت کنترل صدای آن کمتر مفید واقع شود.

مجموعه‌ای از خدمات موسیقی وجود دارد که با این اسپیکر کار می‌کند که شامل soptify و از طریق برنامه‌های sonos در موزیک اپل و بقیه است. این شرکت قصد دارد خدمات بیشتری را با این اسپیکر در آینده سازگار کند.

Amazon Echo Spot

آخرین اسپیکر هوشمند از آمازون بهترین موردی است که شرکت ساخته و اندازه ایده آل آن برای بسیاری از مشتریان  رضایت بخش است. این اسپیکر به اندازه یک توپ بیس‌بال بزرگ است و به طور کاربردی روی هرچیزی قرار می‌گیرد، برای مثال، میز کنار تخت. صفحه نمایش دورش آن را به یک ساعت زنگ دار بسیار عالی تبدیل می‌کند، اما نمایشگر دایره‌ای آن، برای نشان دادن زمان یا پیش‌بینی آب و هوا، این اسپیکر هوشمند را به چیزی بیش از یک ساعت معمولی تبدیل می‌کند.

این دستگاه همچنین به عنوان یک دستگاه تماس ویدیویی برای سایر کاربران اکو (اگر یک دستگاه اکو بدون صفحه دارید، برای تماس‌های صوتی کار می‌کند) کار می‌کند. تماس ها از طریق wi-fi هدایت می‌شوند و بدون هزینه هستند.

هنگامی که زنگ هشدار را تنظیم می‌کنید کیفیت صوتی بسیار محدود است اما تا حدودی قابل‌قبول است.

این دستگاه کوچکتر از اکو معمولی است و از این رو میکروفون کوچک‌تری دارد، اما هنوز صدای بلندی دارد و قدرت درک صدای آن بالا است.

Panasonic SC-GA10

مانند Sonos، این دستگاه پاناسونیک بلندگویی است که صدای قوی ارائه می‌دهد. این دستگاه بزرگتر از سونوس است اما باس و کیفیت بیشتری دارد. همچنین دارای حالت صدای شگفت انگیزی است، مانند سونوس این دستگاه را نیز می‌توانید با خرید دو جفت به اسپیکرهای استریو تبدیل کنید. ارتفاع و وزن GA10 به صدای قدرتمند کمک می‌کند – برای بسیاری، یک اسپیکر در یک اتاق کافی خواهد بود.

هنگامی که اسپیکر را برای قدرت درک مطلب تست کردیم، به نظر می رسید بسیار توانا باشد، گرچه، همانطور که در تنظیمات آزمایشی کنترل شده بود، مجبور شدیم آن را در یک خانه واقعی نیز بررسی کنیم. قابلیت های هوشمندانه آن توسط دستیار گوگل ارائه می‌شود.

Amazon Echo Dot

این دستگاه دارای صدایی است که واقعا برای ارتباط با دستیار هوشمند الکسا مناسب است. با این حال، می توانید آن را با کابل یا بلوتوث به بلندگوها یا هدفون‌های مناسب متصل کنید، بنابراین استفاده از آن اصلا سخت نیست.

مانند سایر دستگاه های آمازون، استفاده از آن بسیار آسان است فقط کافیست بگویید، “الکسا، لیست خرید  آشپزخانه را انجام بده” و  الکسا آن را به لیست سفارش خود اضافه می‌کند. آمازون مالک Audible، ناشر کتاب‌های صوتی است ، بنابراین شما می‌توانید بگویید “الکسا، کتاب من را بخوان” و این دستگاه را به طور یکپارچه از جایی که شما آخرین بار گوش داده‌اید، حتی اگر بر روی iPad یا دستگاه‌های دیگر باشد، ادامه خواهد داد.

از همه محصولات آمازون این دستگاه میکروفون موثری دارد اما در پاسخ دادن میان اتاقی آرام بسیار خوب است و صرفا اگر موسیقی وجود داشته باشد، نیاز دارید صدای خود را بالا ببرید.

Sony Google Assistant Built-In Wireless Speaker LF-S50G

اسپیکر هوشمند سونی به نظر خوب می‌رسد، اما به خوبی به هومپاد نیست. راه‌اندازی دستگاه ساده است؛ هر چند اپل و Sonos این کار را بهتر انجام می‌دهند.

این دستگاه، مانند صفحه اصلی اپل یک اسپیکر ۳۶۰ درجه است. دو بلندگو در داخل یک پخش کننده قرار دارد که هدف آن پخش صدا در هر جهت است – به این معنی که شما می توانید آن را در هر جای دیگری قرار دهید و همچنان همان سطوح و جزئیات صدا را دریافت کنید.

اگر دست خود را بالای بلندگو قرار دهید، برخی از ویژگی های مانند مکث و تنظیم صدا را می توان بدون دست زدن به آن کنترل کرد – هرچند که از طریق صدای برقراری ارتباط آسان‌تر می‌شود. این دستگاه با Chromecast نیز به خوبی کار می‌کند، همانطور که قبلا در بررسی Google Home Mini در بالا ذکر شد، به شما این امکان را می‌دهد به سایر بلندگوهای Chromecast که ممکن است داشته باشید، وصل شوید.

یک ساعت دیجیتال در یک طرف این دستگاه وجود دارد، اما اگر شما اسپیکر بودن آن را ترجیح می‌دهید، می‌توانید آن را کم نور و یا خاموش کنید. این اسپیکر در مقابل آب نیز مقاوم است و در دو رنگ سیاه و سفید عرضه می‌شود.

Google Home

این اسپیکر گوگل در رنج متوسط است و بسیاری از ویژگی‌های مشابه دیگر دستگاهای گوگل را که در لیست ما است، دارد. میکروفون آن بسیار عالی است و در فهمیدن حرف‌ها و درک سوالات عالی عمل می‌کند، اما کیفیت صدا خیلی عالی نیست.

با این حال، به نظر می رسد در هدف پایه خود با عملکرد ابزارهای هوشمند خوب است و سازگاری زیادی با دستگاهایی مانند سیگنال دود Nest، دوربین‌ها و محصولات امنیتی (نست بخشی از گوگل است) دارد. Nest همچنین با بلندگوهای هوشمند آمازون نیز کار می‌کند که اغلب ارزان‌ترند.

Amazon Echo Show

این دستگاه نسخه بزرگتری از اسپات است  با یک صفحه نمایش مربع ۷ اینچی که اطلاعات اضافی، مانند  آب و هوا، متن شعر در زمان پخش آهنگ در موزیک آمازون (اما نه از خدمات موسیقی‌های دیگر ) و غیره را نشان می‌دهد. صفحه نمایش بزرگ این دستگاه نیز برای تماس‌های ویدئویی با دیگر کاربران آمازون اکو مفید است – صفحه نمایش با کیفیت بالا به اندازه کافی برای انجام چنین کاری مفید است. همچنین برای دیدن دستورالعمل‌ها نیز مفید است.

این دستگاه بزرگ است اما ساخت آن رضایت‌بخش است و کیفیت پخش موسیقی بهتری دارد. اگر چه میکروفون عملکردی مانند دستگاههای مدور اکو ندارد اما آنچه را که شما  می‌گویید به خوبی می‌فهمد. همانند دیگر دستگاهای Echos، شما می‌توانید با فشار یک دکمه میکروفون را غیرفعال کنید، و در این حالت دوربین را نیز قطع کنید.

نتیجه

اسپیکرهای هوشمند اهداف متفاوتی دارند. اگر چیزی را می‌خواهید  که به سوالات شما پاسخ دهد، به شما جک بگوید و گرمای خانه شما را زیاد کند، Echo Dot آمازون برای شما کافی است. Echo Spot ساعت هشداردهنده فوق‌العاده‌ای است که به دلیل ماهیت بسیار قابل توجه آن و اندازه جمع و جور آن بسیار مفید است. اما بهترین دستگاه با کیفیت صدای عالی Apple HomePod است. هوش آن بسیار پیشرفته نیست، اما نرم‌افزار آن ارتقا می‌یابد. با این حال، Sonos One بسیار ارزانتر است و یک جفت از آن عملکرد بهتری دارد.

منبع

نویسنده: حسین نیکدل

حسین نیکدل
به طبیعت گردی، کوهنوردی، فوتبال و والیبال علاقه دارم. و در زمینه طراحی سایت، سئو و بهینه سازی و تولید محتوا بصورت تخصصی فعالیت دارم. تماس با من: @hnikdel

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *