بامیلو بلاگ / دنیای فناوری / مشکل باتری آیفون ۸ شرکت اپل جدی است

مشکل باتری آیفون ۸ شرکت اپل جدی است

به نظر می‌رسد مشکل باتری آیفون 8 شرکت اپل جدی است. در هفته ی گذشته پس از تایید خبر جدا شدن صفحه نمایش دو آیفون 8 از بدنه گوشی در تایوان و ژاپن به دلیل باد کردن بیش از اندازه باتری این اسمارت فون به هنگام شارژ مجدد، اتفاقات مشابه دیگری نیز در تعداد دیگری از گوشی های آیفون 8 در نقاط دیگر جهان گزارش شده است.

چند تن از مالکین آیفون 8 در کشورهای کانادا، چین، یونان و هنگ کنگ خبر از مواجهه با مشکل باتری آیفون 8 خود و سپس جدا شدن صفحه نمایش از بدنه تلفن همراه به دلیل فشار باتری به آن داده اند. به نظر می رسد که این اتفاق به دفعات مکرر رخ داده و اپل را با معضلی جدید روبرو کرده است. واکنش رسمی شرکت اپل تا به این لحظه انتشار توییتی با چنین مضمونی بوده است: “از این حوادث باخبر شده و در حال بررسی علل آن هستیم.”

مشکل باتری آیفون 8 شارژ

مشکلات پیش آمده تا کنون برای 9 دستگاه آیفون 8 به طور رسمی تایید شده، که در قیاس با میلیون ها دستگاهی که اپل فروخته است به نظر می رسد این مشکل چندان جدی نبوده و نخواهد بود، اما به طور کلی باید در نظر داشت که در روند تولید کالاها در چنین مقیاس گسترده ای امکان بروز حوادثی نظیر آنچه اکنون شاهد آن هستیم اجتناب ناپذیر است.

این مطالب را نیز بخوانید:

تغییر تنظیمات پیش فرض دوربین آیفون در سیستم عامل iOS 11

پنج نکتۀ مثبت و منفی از ویژگی های آیفون ۱۰

نقد و بررسی آیفون ۸ و ۸ پلاس

ارتقا به آیفون ۸ یا آیفون ۱۰؛ آیا ارزشش را دارد؟

ویژگی های آیفون ۱۰ از دیدگاه یک کاربر اندرویدی چگونه است؟

پس از شکست سنگین و مفتضحانه ی سامسونگ به هنگام فروش نوت 7 و مشکلات پیش آمده در آن زمان، اکنون نگرانی اصلی مردم درباره اتفاقات اخیر این است که مشکل گوشی های آیفون 8 نیز مربوط به باتری این دستگاه می شود و امکان بروز انفجار و حتی آتش سوزی شبیه چیزی که برای نوت 7 رخ داد وجود دارد. علی رغم این که این گزارشات در مقایسه با مشکلات پیش آمده برای محصول سامسونگ بسیار ناچیز بوده است اما همچنان دلیل خوبی برای بررسی دلایل این اتفاق و جلوگیری از تکرارشدن آن در آینده خواهد بود.

مشکل باتری آیفون 8 شارژ خالی کردن

مشکل باتری آیفون 8 نو و استفاده نشده امری غیر طبیعی و عجیب به نظر می رسد و به همین دلیل مشخص است اشکالی در روند تولیدی این باتری ها وجود داشته است که باید بررسی و کشف شود. سم یافی (Sam Jaffe) تحلیلگر صنعت باتری سازی در این باره گفت : “تولید کنندگان تلفن های همراه با محدودیت ظرفیت در باتری های لیتیوم یونی مواجه شده اند که ممکن است آنها را به تولید باتری هایی با طراحی های جدید و خاص ترغیب کند که امکان بروز حوادث این چنینی را افزایش می دهد اما درمورد این اتفاق هنوز نمی توان به طور حتم نظر داد و کسی را متهم کرد.”

اگر آیفون ۷ دارید: چند دلیل برای نخریدن آیفون ۸ یا ۸پلاس

آیا مشکل باتری آیفون 8 همانند مشکل باتری نوت 7 است ؟

یافی درباره احتمال آتش گرفتن گوشی های آیفون 8 افزود : “باد کردن باتری گوشی همیشه اولین نشانه و پیشامد هنگام آتش سوزی تلفن همراه است، اما آتش گرفتن باتری های باد کرده امری است که به ندرت اتفاق می افتد. در مورد مشکل مشابه برای باتری های سامسونگ باید بدانید که مشکل باتری برای حدود چند صد دستگاه نوت 7 ایجاد شده بود که به تعدادی آتش سوزی در شمار محدود و انگشت شمار این تلفن همراه منجر شد.”

مشکل باتری آیفون 8 باد کردن شارژ

شرکت اپل به طور جدی بررسی های خود را در این زمینه آغاز کرده است و باید منتظر باشیم تا ببینیم چه جوابی برای توضیح این جریانات پیش آمده داشته و چگونه می توانند مشتریان خود را راضی به اعتماد دوباره به محصولات خود کنند.

منبع : Theverge

نویسنده: علیرضا اصغری

علیرضا ۲۰ و خورده ای سال پیش در خانواده ای مذهبی چشم به جهان گشود. سینمای هالیوود، بازیهای کامپیوتری و موسیقی پیکره اصلی و حدود ۹۹.۹% محتویات ذهن این فرد را تشکیل داده است اما او همیشه خودرا آماده یادگیری و تجربه موضوعات جدید می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *