بامیلو بلاگ / اخبار بامیلو / مشکلات فنی فروشگاه های اینترنتی بزرگ در کمپین های بزرگ تر؛ چرا و چگونه

مشکلات فنی فروشگاه های اینترنتی بزرگ در کمپین های بزرگ تر؛ چرا و چگونه

اختلالات در بارگذاری وب‌سایت‌ها در کمپین‌های آنلاین یک  روزه، اتفاقی است که بارها در سراسر جهان رخ داده است. با دلایل این امر آشنا شوید.

آمازون بزرگ‌ترین بازار اینترنتی در سراسر جهان است. در طی دو سال گذشته، آمازون کمپینی با نام Amazon Prime Day  را برگزار می‌کند که بزرگ‌ترین حراج اینترنتی در این بازار اینترنتی محسوب می‌شود. کالاهای بسیار زیادی با تخفیف‌های قابل توجه در این کمپین یک روزه به فروش می‌رسد.

در روز کمپین، مشتری‌ها وارد سایت شدند تا از تخفیف‌های ویژه استفاده کنند؛ اما به جای صفحه خرید با صفحه 404 روبرو شدند.

اتفاقی که همه‌ی فروشگاه‌های اینترنتی را در کمپین‌های بزرگ یک روزه تهدید می‌کند، بر سر آمازون پرایم هم آمد. با شروع کمپین و ورود مشتری‌ها به صفحه کمپین، وب‌سایت آمازون از دسترس خارج شد. مشتری‌ها نارضایتی خود را در فضای مجازی ابراز می‌کردند و منتظر بارگذاری وب‌سایت بودند. حتی پس از آن که وب‌سایت آمازون دوباره در دسترس قرار گرفت، خطاهایی در فرایند خرید رخ می‌داد. آمازون در توییتی در زمان از دسترس خارج شدن وب سایت خود در Prime Day بیان کرد:

برخی از مشتریان در خرید خود با مشکل مواجه شده‌اند. ما در تلاش هستیم تا این مشکل را سریعا حل کنیم. با این حال، مشتریان زیادی با موفقیت خرید خود را ثبت کرده‌اند. تعداد سفارش‌های ثبت شده در نخستین ساعت پرایم دی در ایالات متحده از سال قبل بیشتر بوده است. هنوز ۳۴ ساعت از کمپین باقی مانده است.

این اتفاق تنها مختص به آمازون پرایم نیست.

هر سال، فروشگاه‌ها برای افزایش ترافیک خود، کمپین‌هایی بزرگ و یک روزه یا با مدت بسیار محدود را برگزار می‌کنند. چنین کمپین‌های بزرگی، مشکلات فنی مخصوص به خود را هم دارند. بزرگ‌ترین سایت‌های خرده فروش و بازارهای اینترنتی مانند Macy’s، QVC، والمارت و نیواگ به سبب ترافیک بیش از حد روی سرورها از دسترس خارج شدند. زمان بارگذاری وب‌سایت برخی دیگر از خرده‌فروش‌ها مانند ویلیامز-سونوما به شدت کاهش یافت؛ اتفاقی که وقتی مشتری‌ها برای خرید محصولات با تخفیف‌های بسیار ویژه عجله دارند، اصلا جالب نیست.

در نمودار زیر، ترافیک بازارهای اینترنتی در روز کمپین بزرگ و روز قبل و بعد از آن را مشاهده می‌کنید. گرچه هر بازار اینترنتی تلاش می‌کند تا زیرساخت‌های خود را هر سال برای کمپین‌های بزرگ افزایش دهد، اما باز هم ممکن است استقبال مشتری‌ها غافلگیرکننده باشد.

مشکلات فنی مانند این به خسارت‌های مالی و اعتباری زیادی منجر می‌شود. مشتری‌ها ممکن است خسته شوند یا خاطره بدی از فروشگاه در ذهن خود ثبت کنند؛ اما تخفیف‌های ارائه  شده برای مشتری آنقدر جذاب هستند که به زحمت چنین مشکلاتی بیارزد.

از دسترس خارج شدن وب‌سایت‌ها به سبب استقبال بالای مشتری‌ها است. وقتی یک بازار اینترنتی تخفیف‌های جذابی را ارائه می‌دهد، حجم زیادی از مشتری‌ها را جذب می‌کند؛ حتی ممکن است بسیاری از مشتری‌ها، اشخاصی باشند که می‌خواهند برای نخستین بار خرید اینترنتی را تجربه کنند.

اندرو لیپسمان، از تحلیل‌گران حوزه بازارهای اینترنتی معتقد است که از دسترس خارج شدن وب‌سایت بازارهای اینترنتی در کمپین‌های بزرگ، نوعی شمشیر دو لبه است: «چنین اتفاقاتی در کمپین‌های بزرگ و کوتاه مدت عادی است. از یک سو شما نمی‌خواهید که اعتماد مشتری با اختلال در عملکرد سایت از بین برود؛ ولی از سوی دیگر این اختلال نشان‌دهنده‌ی استقبال بی نظیر مشتریان است».

بامیلو نیز به عنوان یکی از بزرگ‌ترین بازارهای اینترنتی ایران با چنین اختلالاتی در روز برگزاری بزرگ‌ترین کمپین خود، حراجمعه، روبرو شده است. استقبال مشتری‌ها به حدی زیاد بوده است که در ساعت‌های اولیه برگزاری کمپین، وب‌سایت بازار اینترنتی بامیلو با اختلال مواجه شده است. در چنین شرایطی کافی است کمی صبر کنید تا از بار سرور کاسته شود. پس از ساعتی وب‌سایت دوباره در دسترس قرار خواهد گرفت و می‌توانید خرید خود را با خیالی آسوده کامل کنید.

بامیلو برای برگزاری حراجمعه ۹۷ تمهیدات ویژه‌ای اندیشیده است. اکنون ظرفیت سرورها افزایش یافته است و امید می‌رود حراجمعه را با خیالی آسوده تجربه کنید.

نویسنده: سارا احمدی

سارا عاشق نوشتن است و هدف های بزرگی در سر دارد. گرچه فارغ التحصیل ارشد شیمی معدنی است؛ اما چند سال است که در حوزه تولید محتوا و سئو فعالیت می کند. فعالیت در شغلی که دوست دارد را لذت بخش ترین کار دنیا می داند. فعالیت های جانبی سارا، کتاب، موسیقی، فیلم و یوگا است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *