بامیلو بلاگ / دنیای فناوری / تغییرات جدید مرکز کنترل Control Center در ای او اس ۱۱

تغییرات جدید مرکز کنترل Control Center در ای او اس ۱۱

یکی از اصلی ترین تغییراتی که در اپل iOS 11 اعمال شده است تغییرات مربوط به بخش اتصال ها در مرکز کنترل Control Center می باشد که با پدید آوردن مشکلاتی نیز همراه بوده است.

بخش مرکز کنترل Control Center ای او اس 11 که شکل گیری آن در iOS 7 انجام شد نیم صفحه ای است که در هرجا و تنها با کشیدن انگشت خود بر روی صفحه از پایین به سمت بلا پدیدار می شود و گزینه هایی را برای تغییر در اختیار کاربر قرار می دهد. در iOS 11 علاوه بر این که این ابزار به حالت تمام صفحه درآمده است، گزینه ها و امکانات جدید و بیشتری را نیز به همراه دارد. برای مثال امکان ضبط ویدیو از صفحه نمایش تلفن همراه، فعال کردن حالت ذخیره انرژی در کنار تنظیم میزان صدا و نور صفحه نمایش و حتی استفاده از گوشی همراه به عنوان کنترل تلویزیون های Apple TV از این دست امکانات هستند.

مرکز کنترل Control Center

علی رغم تمام امکاناتی که در بخش ای او اس 11 برای کاربران درنظر گرفته شده است به نظر می رسد مشکلاتی نیز گریبان گیر اپل و کاربران تلفن های همراه ساخت این شرکت شده است. خاموش کردن Wifi و Bluetooth در این بخش دیگر امکان پذیر نیست و تنها باعث می شود تلفن همراه شما به دنبال دستگاه ها و شبکه های جدید نگردد(و البته اتصال شما به هدفون را قطع می کند).

این مطاب را نیز بخوانید:

مشکل باتری آیفون ۸ شرکت اپل جدی است

طرح رجیستری موبایل ایران

تغییر تنظیمات پیش فرض دوربین آیفون

بنابراین ویژگی هایی مانند AirDrop، Continuity و یا Handoff فعال باقی خواهند ماند و از اتصال های Wifi و Bluetooth دستگاه استفاده خواهند کرد.

اپل مرکز کنترل Control Center ای او اس 11

این تغییر درست به همان اندازه ای که تغییری بدیهی و ساده به نظر می رسد اتفاقی است که ممکن است امنیت تلفن همراه شما را در معرض خطر قرار دهد. روشن گذاشتن Bluetooth برای همیشه، تلفن همراه را در معرض حمله و نفوذ به بخش های مختلف گوشی کاربر و دسترسی راحت تر به اطلاعات فرد قرار می دهد. از آنجایی که تلفن همراه نفوذ پذیر ترین وسیله الکترونیکی هر شخص محسوب می شود باید بسیار مراقب بود و راه های دسترسی افراد سودجو را تا حد ممکن و در حد توان کاهش داد.

مرکز کنترل Control Center ای او اس 11در نسخه جدید iOS برای خاموش کردن Bluetooth و Wifi باید به طور مستقیم به بخش تنظیمات (Setting) بروید و از آنجا اقدام به خاموش کردن تمام اتصالات تلفن همراه خود کنید.

نسخه های جدید سیستم عامل iOS و کند شدن آیفون های قدیمی

این اتفاق برای اپل که همواره به سادگی و روان بودن رابط کاربری خود افتخار می کند نمره ای منفی محسوب می شود و ممکن است برای کاربران گول زننده باشد و آنها را دچار مشکل های بعدی کند.

منبع : Theverge

نویسنده: علیرضا اصغری

علیرضا ۲۰ و خورده ای سال پیش در خانواده ای مذهبی چشم به جهان گشود. سینمای هالیوود، بازیهای کامپیوتری و موسیقی پیکره اصلی و حدود ۹۹.۹% محتویات ذهن این فرد را تشکیل داده است اما او همیشه خودرا آماده یادگیری و تجربه موضوعات جدید می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *