حضور مدیر عامل بامیلو در IT Weekend سوم دانشگاه شریف
بامیلو بلاگ / اخبار بامیلو / حضور مدیر عامل بامیلو در IT Weekend سوم دانشگاه شریف

حضور مدیر عامل بامیلو در IT Weekend سوم دانشگاه شریف

سومین دوره رویداد IT Weekend  یا جشنواره فناوری اطلاعات امروز در تاریخ 25 دی ماه در دانشکده شیمی دانشگاه شریف برگزار شد. همچون دوره های گذشته، در این دوره نیز علاقه مندان حوزۀ فناوری اطلاعات حضور یافتند تا از تجربیات صاحب نظران این رشته استفاده کنند.

IT Weekend  یا جشنواره فناوری اطلاعات چیست؟

/it-weekend-جشنواره-فناوری-اطلاعات-چیست؟/این رویدادها برگرفته شده از کنفرانس‌های تد ولی در حوزه تخصصی فناوری اطلاعات و با احترام به ارزش‌های فرهنگی ایران اسلامی و در چارچوب قوانین کشور برگزار می‌شوند، مردم تهران و شهرهای دیگر را برای شرکت در رویدادی شبیه به کنفرانس‌های تد گرد یکدیگر می‌آورند.

در این رویداد که به صورت خودگردان برگزار می‌شود، افراد سرشناس در حوزه فناوری اطلاعات تجربیات خود را در جلساتی که شبیه جلسات TED برگزار می‌شوند با مخاطبان به اشتراک می‌گذارند.

پشوتن پورپزشک، مدیر عامل بامیلو

پشوتن پور پزشک، مدیر عامل بامیلوپشوتن پورپزشک، مدیر عامل بامیلو نیز در جشنواره IT weekend سوم حضور یافت.

شاید از زمانی که مرکز توسعه تجارت الکترونیکی شروع به کار کرده تا امروز چیزی قریب به 25 هزار کسب و کار الان نماد الکترونیک دارن و از این کسب و کار ها فکر می کنم شاید به اتفاق اسم هزارتاشونم تاحالا نشنیده باشیم. بنابراین درصد خیلی کمی از کسانی که ورود می کنن به این بازار به دلایل مختلف موفق میشن که کسب و کار خودشون رو به مرحله موفقیت برسونن و بیشتر این کسب و کار ها به نوعی یا ساکن می مونن و یا متأسفانه شکست می خورن.

آقای پور پزشک، در جمع دانشجویان دانشگاه شریف و علاقه مندان حوزه فناوری اطلاعات به  7 عامل مهم برای رشد یک استارت آپ اشاره کرد. به گفته وی این عوامل عبارتند از «ایده، تیم، سرمایه گذار، برنامه، زمان ورود به بازار، مدیریت بحران و رشد».

من می تونم با تجربه خودم خدمت تون عرض کنم که «ایده» خیلی خوبه که نو باشه اما الزام نیست برای اینکه یه کسب و کار موفق بشه. نمومۀ بارزش مجموعه بامیلوست. بامیلو قطعاً اولین فروشگاه اینترنتی کشورمون نبود، آخریش هم نبود. اما صرف نظر از جدید یا قدیمی بودن یه ایده، مهم نحوه پیاده سازی اون ایده است که منجر به موفقیت میشه.

در مورد مدیریت بحران، آقای پور پزشک به طرح فروش حراجمعه 96 بامیلو اشاره کردند:

پشوتن پور پزشک

اما اینکه اون زمان چطوری مدیریت کردیم؟ علی رغم اینکه این حراج قرار بود دو روز باشه، ما تمدیدش کردیم به سه روز و با وجود اختلالی که پیش اومد، تصمیمات متفاوتی میشد گرفت. اما در نهایت جالبه بدونین با یک برنامه ریزی و تصمیم درست، در انتهای این حراج چیزی بیش از هدف فروش خودمون رو محقق کردیم. این از اون تصمیم هایی است که میتونه منجر به سیر صعودی، توقف و حتی شکست یه کسب و کار بشه.

پشوتن پورپزشک در پایان به عامل نهایی و هدف شروع این راه یعنی «رشد» اشاره کرد. از نظر وی، تمامی این مراحل باید طی شوند تا در نهایت کسب و کار شما به رشد و موفقیت برسد.

نویسنده: سپندار معینی

سپندار فعالیتش در زمینه مد و لباس را از سال 1388 شروع کرد. هدف همکار آرام و خون گرم ما، انتقال دانش و آشناسازی تمامی علاقه مندان، با مد روز و سبک چهار پایتخت بزرگ مد جهان است. در کنار مباحث کاهش وزن و سبک زندگی سالم، سپندار به فراگیری زبان های مختلف، ترجمه همزمان، داستان نویسی، سریال و فیلم، بازی های رایانه ای، آشپزی ( به قول خودش در حد فست فود بلده!) و پیاده روی علاقه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *