بامیلو بلاگ / دنیای مد و زیبایی / آرایش و زیبایی / مدل شینیون مو : تو مو بینی و مجنون پیچش مو

مدل شینیون مو : تو مو بینی و مجنون پیچش مو

چگونه در 5 قدم یک مدل شینیون مو داشته باشیم؟ یک مدل زیبا و سریع که برای هر زمانی مناسب است و در کمتر از 5 دقیقه یک شینیون آراسته دارید. آیا به دنبال یک شینیون آسان هستید که نیازی به رفتن نزد آرایشگر نداشته باشید؟ پس وقت آن رسیده که یاد بگیرید چطور خودتان استاد شینیون کردن موهایتان شوید.

اجازه ندهید این اسم فرانسوی فانتزی شما را دچار وحشت کند. ما حاضریم شرط ببندیم شما بارها و بارها در زمان های مختلف با شینیون های زیادی مواجه شده اید اما شاید چندان توجهی به آن نکرده باشید. اما باور کنید آنقدر که آرایشگرها به آن آب و تاب می دهند کار سختی نیست. شینیون به عنوان یک گره، حلقه یا پیچیدن مو در پشت سر تعریف شده است اما شما می توانید سبک خودتان را با توجه به شخصیتتان ایجاد کنید. آیا شما می خواهید یک شینیون رومانتیک داشته باشید و چند گل سر تزئینی روی موهایتان قرار دهید؟ یا یک مدل فانتزی با موهای بافته شده را امتحان کنید؟ در هر صورت شینیون یک مدل مو است که می تواند به راحتی قابل تغییر باشد. هم زنان کلاسیک و هم زنان مدرن آن را می پسندند و به عصر و دوره خاصی تعلق ندارد. شاید برای همین است که سالیان سال عروس ها شینیون را برای مدل موهایشان برمی گزینند زیرا با گذشت زمان و نگاه کردن به عکسهای عروسی هیچگاه از انتخابشان پشیمان نمی شوند.

همه ما معمولاً عاشق شینیون های باحال و جذابی هستیم که چندان وقت گیر نباشند و مهارت خاصی نیز نیاز نداشته باشند. ما همیشه زمان زیادی نداریم (مثل زمانی که باید با عجله از سر کار به یک جشن تولد برویم.)

به لطف این شینیون های ساده که به اندازه دیگر مدل های مو زیبا هستند، شما می توانید دفعه بعد که دوست دارید جذابیتتان دو چندان شود از آن استفاده کنید  بدون آنکه زمان زیادی را برایش اختصاص دهید.

این شینیون گوجه ای زیبا را امتحان کنید که توسط شایلی بلتز آرایشگر مشاهیر خلق شده است.

وسایل مورد نیاز :

خوشبختانه درست کردن شینیون ها هم زمان و هم ابزار کمی نیاز دارند. تمام چیزی که شما نیاز دارید تا یک شینیون کلاسیک درست کنید عبارت است از :

  • یک آینه، مگر اینکه شما نیز مثل ناظم ها در مدارس دهه شصت پشت سرتان هم چشم داشته باشید. (در صورت لزوم از کسی بخواهید که به شما کمک کرده و آینه را برایتان نگه دارد.) یک آینه دستی برای این کار مناسب است زیرا همه چیز در پشت سر شما اتفاق می افتد.
  • شانه ای انتخاب کنید تا بتواند کمک کند موهایتان را به شکلی منظم تقسیم بندی کنید.
  • یک برس فرچه ای کوچک برای پوش دادن ریشه های مو و حجم دادن به حلقه شینیون
  • سنجاق سر برای ثابت نگه داشتن شینیون
  • کش سر
  • اسپری نگهدارنده مو (مدیوم یا هارد)
  • موس حالت دهنده

مدل شینیون مو :

قدم اول

شینیون

موس را روی دسته های مو اسپری کنید تا کمی خشک شوند. این باعث می شود که موها محکم در جایشان قرار بگیرند. پس از کمی اسپری کردن موهایتان را تقسیم بندی کنید. از مرکز سر و از بالا، موها را به دو قسمت جلو و عقب تقسیم کنید. بدین شکل موها از کنار گوش تقسیم بندی می شوند. شما می توانید تکه های مو را با کش سر ببندید یا اجازه دهید آزاد باشند. هر کدام برای شما راحت تر است. (کسانی که موهای بلند مثل پری دریایی دارند حتماً می خواهند از کش سر استفاده کنند تا کلافه نشوند.)

قدم دوم

برای آنکه به شینیون تان کمی جان دهید و پر حجمش کنید کمی آن را پوش دهید. می بینید که چطور موهایتان پر تر نشان داده و جذابیتش دو چندان می شود. شما می توانید پیش از پوش دادن کمی شامپوی خشک نیز روی موهایتان اسپری کنید. شامپوی خشک موجب می شود چربی احتمالی مو گرفته شده و موها به کف سر نچسبد. قسمت پشت مو (نه دو قسمتی که در جلو گوش ها قرار گرفته است.) را دم اسبی ببندید و کمی پوش دهید تا یک دم اسبی بی عیب و نقص داشته باشید.

قدم سوم

یک بخش از دم اسبی پشت موهایتان را جدا کرده و دور کش سر ببندید. این کار باعث می شود کش سر در دید نباشد و سپس آن را با یک سنجاق سر محکم کنید. (منهای موهای جلو سرتان، این مدل یک راه ساده برای داشتن یک دم اسبی زیباست.)

قدم چهارم

شینیون

باقیمانده دم اسبی را بگیرید و تا زمانی که جا دارد آن را دور پایه موهایتان بپیچانید.  برای اطمینان خاطر شینیون گوجه ای تان را با سنجاق سر نگه دارید. شما می توانید به آرامی شینیون را از کناره ها باز کنید تا کمی آشفته به نظر برسد یا اینکه آن را همانطور مرتب و شسته رفته نگه دارید. در هر صورت انتخاب با شماست و این به سلیقه تان برمی گردد.

قدم پنجم

شینیون

برای اتمام کار، موهای باقی مانده را از قسمت جلو بگیرید و آنها را شانه کنید تا دسته های مرتب داشته باشید. سپس به شکل ضربدری دو تا دسته را به پشت سر بکشید و آن را زیر شینیون با سنجاق سر ثابت نگه دارید. برای اینکه کمی بیشتر دیگران را مسحور کنید، دو گل سر تزئینی روی موها بگذارید و در انتها اسپری تثبیت کننده به موهایتان بزنید.

حالا وقت گرفتن چند سلفی است.

منبع : totalbeauty

 

نویسنده: پردیس کیانی

پردیس کیانی
تصور کنید در این روزگار هنوز کسی باشد که از اتفاقات کوچک اطرافش ذوق زده شود. کسی که با یک قهوه عالی در یک کافه دنج ذوق مرگ می شود یا در این هوای آلوده از یک نسیم خنک یهویی لذت می برد. کسی که هنوز به سبک تماشاگران هشتاد سال پیش سینما با تماشای فیلم بترسد، بخندد یا مثل ابر بهار گریه کند. او لیسانس رشته سینما، عاشق کتاب، خوره فیلم و سریال و دیوانه سفر و خوراکی های جدید است. این معجون عجیب و غریب نویسنده ایست به نام پردیس کیانی.

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *