بامیلو بلاگ / دنیای مد و زیبایی / آرایش و زیبایی / چطور مدل ریش محو برازنده‌ای بگذاریم؟ (بخش اول)

چطور مدل ریش محو برازنده‌ای بگذاریم؟ (بخش اول)

اگر فکر می‌کنید که صرفا با ریش گذاشتن می‌توانید فورا شیک و آراسته جلوه کنید، باید گفت کاملا در اشتباهید. در این مجموعه مطالب می خوایم به مدل ریش محو بپردازیم. در جهان امروزی آراستگی یک ضرورت است و ریش هم هیچ استثنائی ندارد. اگر می‌خواهید مرتب و آراسته و نه ژولیده باشید، باید مو و ریش‌تان زمان و تلاش صرف کنید. شکل‌دهی، مدل‌گذاری و حفظ موی سر و صورت هر کدام عنصری حیاتی برای داشتن ریش تمیز و آراسته هستند. مشخص است که فقط ریش بلند کردن کفایت نمی‌کند. پس به منظور اینکه به شما کمک کنیم تا خود را از شر ریش غارنشینی‌تان رها کنید و چهره‌ی آقامنشانه‌تری داشته باشید، می‌خواهیم شیوه‌هایی اصلاح و پیرایشی را به شما آموزش دهیم تا خودتان به‌تنهایی بتوانید مدل ریش محو برازنده‌ای داشته باشید. با مطالعه‌ی این خودآموز به‌زودی خواهید توانست اصلاح ریش خود را مانند مردی شیک و امروزی مدیریت نمایید.

اصلاح ریش محو چیست؟   

گرچه شاید تا حالا چیزی در مورد مدل ریش محو نشنیده باشید، ولی حتما بارها آن را دیده‌اید. این مدل مخصوصا در میان آقایان با اصلاح موی کوتاه یا محو پرطرفدار است که ریش پرپشت چانه‌ی آنها به سمت گونه‌ها تدریجا محو و کم‌پشت‌تر و همچنین باریک‌تر می‌شود. با اینکه به نظر می‌رسد تعریف ریش محو گویای مدل اصلاح کاملا خاص و مشخصی است، ولی می‌توان آن را طیف کاملی از انواع مدل‌ ریش از ریش بلند و پرپشت گرفته تا ریش کوتاه و باریک اجرا کرد. بسته به سلیقه خودتان می‌توانید میزان و شدت محوی اصلاح ریش خود را انتخاب کنید. هرچند با طرح‌های اصلاح مختلف، ظاهر و سیمای خاص و منحصربفردی ایجاد می‌کنند، اما وقتی هر نوع مدل‌ ریش محوی به‌خوبی از آب دربیاید، ظاهر مرتب و برازنده‌ای به فرد می‌بخشد.

شیوه‌ی اصلاح مدل ریش محو چگونه است؟

یکی از نکات مهمی که درباره ریش محو باید بدانید، این است که این مدل ریش را می‌توان به‌نحوی اجرا نمود که به چهره هر مردی بیاید. تنها کافی است که بدانید چه شکلی بیشتر به چهره‌تان می‌آید؛ به عنوان مثال، مدل زاویه‌دار برای صورت‌های گرد و مدل محو منحنی‌تر برای صورت‌های استخوانی زاویه‌دار بیشتر برازنده است. اگر اصلاح زاویه‌دار یا اصلاح دقیقی را بکار ببندید، به‌طوری که مرز بین ریش و پوست شما به‌وضوح معلوم باشد، توجه داشته باشید که تمیز و مرتب نگه داشتن مدل ریش‌تان باید وقت و دقت بیشتری هم صرف نمایید. آقایانی که ترجیح می‌دهند که مرز ریش و پوست خود را خیلی واضح و دقیق نشان ندهند، می‌توانند کمتر روی نگهداری ریش خود وقت بگذارند و اصلاح راحت‌تری هم دارند. فارغ از اینکه کدام شیوه اصلاح را ترجیح می‌دهید، اگر می‌خواهید این مدل اصلاح ریش شیک برازنده‌تان بماند باید حواس‌تان باشد که موی روی فک و گردن‌تان را همیشه مرتب و تمیز نگه دارید.

نحوه‌ی محوسازی ریش

محوسازی ریش می‌تواند فرایندی دشوار باشد، اما به محض اینکه مراحل آن را یاد گرفتید، قادر خواهید بود استاد این فن شوید. به منظور اصلاح ریش محو برازنده باید دقت بخرج دهید و دست به قیچی و ماشین خوبی داشته باشید تا هنگام کنترل ثابت و یکدستی روی ریش‌تان پیدا کنید. اگر در استفاده از ماشین اصلاح ناشی هستید، اصلاح خانگی را از سر خود بیرون کنید و به آرایشگاه بروید. هر آرایشگر ماهری می‌تواند به‌راحتی مدل ریش محو مرتب و تمیزی را روی صورت‌تان کار کند. اگر از مهارت اصلاح خود اطمینان دارید، یک تیغ خوب و چند محصول باکیفیت هم تهیه کرده‌اید، می‌توانید این مدل ریش را به‌راحتی و آزادانه در خانه‌ی خود دربیاورید.

منبع: TrendSpotter

نویسنده: میلاد احدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *