راهنمای خرید لوازم سفر به طبیعت
بامیلو بلاگ / راهنمای خرید / راهنمای خرید لوازم سفر به طبیعت

راهنمای خرید لوازم سفر به طبیعت

سال نو نزدیک و نزدیک تر می شود. با اینکه امسال شروع خوبی در بارش برف نداشتیم اما خدا را شکر که انتهای آن خوش یمن بود. تعطیلات نوروزی همیشه فرصتی استثنایی بوده که سرمای زمستانی را فراموش کرده و با آغوشی گرم به استقبال سال نو برویم. البته سرما را نباید فقط در دمای هوا جستجو کرد. سرمای احساسات، سرمای فضای مجازی، سرمای روابط عاطفی و خیلی چیزهای دیگر که با شروع سال نو می توان به خاطره ها سپرد. این موضوع بهانه خوبی است تا در این تعطیلات دل را به طبیعت و طبیعت گردی بزنیم. اما قبل از آن لازم است تا از فراهم بودن وسایل سفر به طبیعت و امکانات همراه خود اطمینان حاصل کنید. در این مطلب راهنمای خرید لوازم سفر به طبیعت را برایتان فراهم نموده ایم.

خرید لوازم سفر به طبیعت

مهیا نکردن لوازم سفر ممکن است یک سفر بدون دغدغه و خاطره انگیز را برای ما تلخ کند. گاهی اوقات همه ی اعضای خانواده جمع شده و هنگامی که به دل طبیعت می رسند تازه به یاد می آورند که فلان وسیله را فراموش کرده اند. بهتر است چند روز قبل از سفر همه ی موارد خود را یادداشت کرده و شب قبل از سفر نیز آنها را آماده کنید. در این مطلب مهمترین لوازمی که تجربه نشان می دهد بهتر است در سفر به طبیعت به همراه خود ببرید را معرفی خواهیم کرد. با بامیلو بلاگ همراه باشید.

کیسه زباله

شاید تعجب کنید که چرا کیسه زباله در صدر این لیست قرار دارد! به خاطر اینکه همه ی ما از بحران های ریز و درشتی که سیاره ی زیبای ما را تهدید می کند خبر داریم. خبر داریم که پلاستیک و زباله های به جای مانده از ما چه بلایی بر سر طبیعت زیبا و دوست داشتنی می آورد. خواهش می کنم حتی اگر تابحال این کار را نکرده اید برای اولین بار با خود کیسه زباله داشته باشید.

برخی افراد فقط پلاستیک ها را جمع می کنند و بقیه ی آشغال ها را در طبیعت رها می کنند. این آشغال ها (پوست میوه و …) نیز حدأقل یک تا چند هفته در طبیعت باقی می ماند و خاطر افرادی که بعد از ما به آن مکان مراجعه می کنند را مکدر می کنند. چند عدد کیسه زباله با خود داشته باشید، آنها را به داخل شهر برگردانید و در اولین سطل زباله خیابان بیندازید.

عکس هایی جذاب از طبیعت ایران در شب را در مطلب عکس‌هایی شگفت انگیز از طبیعت ایران در شب ببینید.

عکس‌هایی شگفت انگیز از طبیعت ایران در شب

چادر

در صورتی که در خانه چادر دارید هرطور شده در بساط خود جایی برای آن خالی کنید. شاید فکر کنید که چادر برای هوای خوب بهاری لازم نیست، اما فصل بهار هیچ وقت قابل پیش بینی نیست. ممکن است یک باران تند بهاری گردش شما را به خاطره ای ناخوشایند تبدیل کند.

در ضمن اوایل فصل بهار معمولاً باد می وزد و چادر در هر صورت به دردتان می خورد. در صورتی که چادر ندارید و برنامه ای هم برای خرید آن ندارید بهتر است حدأقل چند متر کیسه ی نایلونی با خود داشته باشید. البته تجربه چند ماه اخیر نشان داده که کانکس بسیار بهتر از چادر عمل می کند.

لوازم برپا کردن آتش

یکی از اصلی ترین بخش های رفتن به طبیعت روشن کردن آتش است. بدون شک غذای روی اجاق و گاز پیک نیک در طبیعت به اندازه ی غذای روی آتش لذت ندارد. مهمترین لوازم برای برپا کردن آتش مقداری الکل و آتش‌زنه است. روزهایی که باد می وزد، استفاده از آتش‌زنه و الکل بهترین راه حل است.

زغال و منقل

هر غذایی هم با خود ببرید یا در طبیعت درست کنید همیشه برای چند سیخ کوبیده و جوجه جایی هست. در صورتی که برنامه ای برای برپا کردن آتش ندارید و با خود گاز پیک نیک می برید، حتماً زغال و منقل را نیز در اساس خود جای دهید. خدا را چه دیدید شاید چند ماهی نیز به تورتان خورد و همانجا به سیخ کشیدید.

قلاب ماهی گیری

صحبت از ماهی و منقل به میدان آمد. اگر جزو افرادی هستید که با توپ بازی و خرس وسط و این جور تفریح ها حال نمی کنید بهتر است لوازم ماهی گیری خود را نیز همراه ببرید. البته بهترین فصل برای ماهیگری تابستان است اما شکار حتی یک عدد ماهی هم لذت بخش است.

کنار آمدن با خورشید

در فصل زمستان پوست بسیار حساس می شود. ساعت های کمی که پوست با خورشید در تماس است باعث می شود که پوست نسبت به خورشید حساس شود. اگر می خواهید ظاهرتان در روز بعد از گردش قابل تحمل باشد کرم ضدآفتاب و کلاه لبه دار را فراموش نکنید. در صورتی هم که چشمان حساسی دارید عینک آفتابی را فراموش نکنید.

مایه حیات

مهمترین بخش هر تفریح در آب خلاصه می شود. حتی اگر برای رفتن به کنار یک چشمه برنامه ریزی کرده اید با خود آب ببرید. متأسفانه برخی از چشمه ها در معرض خشک شدن قرار دارند و چشمه ی سال قبل، امسال سر جایش نیست. در ضمن گاهی اوقات صف این چشمه ها آنقدر طولانی است که نصف روز را باید در صف منتظر ماند.

به شخصه با دیدن تصویر بالا به اندازه نوشیدن دو لیوان بزرگ آب خنک احساس تشنگی کردم. اگر شما هم با دیدن تصویر و خواندن این قسمت احساس تشنگی کردید از جا بلند شوید و هم به ستون فقرات خود استراحتی دهید و هم لیوانی آب بنوشید که برای سلامتیتان هم بسیار مفید است

چند بطری آب معدنی بزرگ یا یک کلمن بزرگ پر از آب با خود به همراه داشته باشید. اگر هم اهل این نوع حرکات نیستید بهترین گزینه «دبه» است.

پتو یا کیسه خواب برای شب

اگر برای شب ماندن برنامه ریزی کرده اید حتماً با خود پتو و کیسه خواب داشته باشید. معمولاً فصل بهار قابل پیش بینی نیست و ممکن است در طول شب دمای هوا بسیار افت کند. در ضمن کیسه خواب شما را از گزند حشرات نیز محافظت می کند.

کمک های اولیه

فکر نکنم دیگر احتیاجی به توضیح باشد. هرگونه اتفاقی ممکن است در طبیعت رخ دهد. بهتر است حتماً جعبه کمک های اولیه را با خود داشته باشید. حدأقل چند باند پانسمان برای مواقع ضروری به همراه خود ببرید.

چاقو

هیچ وقت کارد میوه خوری به تنهایی نمی تواند در طبیعت جوابگو باشد. چاقو یکی از مهمترین ملزومات سفر است که باید حتماً به همراه داشته باشید. اگر چاقوی شما از نوع همه کاره باشد دیگر احتیاجی به درب بازکن نخواهید داشت.

غذای کنسروی و خوراکی

حادثه هیچ وقت خبر نمی کند. ممکن است اتفاقی افتاده و مجبور شوید شب را در یک محل بمانید. یا ماشین شما در جایی که دسترسی به امکانات نیست خراب شود. جاده ریزش کند و اتفاقی بیفتد. اتفاقات اخیر هم نشان داد که به ستاد بحران امیدی نیست. بهتر است برای این مواقع چند عدد کنسرو، مقداری خوراکی یا غذای اضافی به همراه داشته باشید.

چراغ قوه

شاید بعد از چاقو بتوان مهمترین وسیله ی هر سفر را چراغ قوه دانست. حتی اگر برای ماندن چند ساعته در بعد از ظهر برنامه ریزی کرده اید با خود چراغ قوه داشته باشید. جدای از استفاده ی معمول، چراغ قوه برای دادن علامت در موقعیت های اضطراری نیز حرف اول را می زند. چند عدد باتری اضافه نیز با خود داشته باشید.

دوربین

اگر گوشی موبایل شما دوربین مناسبی ندارد بردن دوربین برای ثبت لحظات خاطره انگیز ضروری است. البته قرار نیست مثل برخی افراد تمام طول سفر را به گرفتن عکس و فیلم بگذرانید. چند تصویر زیبا و فیلم کوتاه می تواند تا ماه ها و سال ها برای شما خاطره ساز باشد.

پاوربانک

شاید در روزی که به دل طبیعت می زنید استفاده از تکنولوژی زیاد خوشایند نباشد، اما بدون شک دوربین یا گوشی شما برای ثبت تصاویر باتری کم می آورد. پاور بانک برای مواقع ضروری به کمک شما خواهد آمد.

زیرانداز

این مورد را بیشتر افراد با خود به همراه می برند اما برخی فکر می کنند طبیعت که دیگر زیرانداز نمی خواهد. ابتدای فصل بهار هنوز هیچ چمن و علفی سبز نشده و داشتن زیرانداز الزامی است.

لباس اضافی

فصل بهار پرآب ترین فصل سال است. شدیداً از آب های خروشان برای شنا و آب تنی دوری کنید. آب های بهاری با کسی رو در بایستی ندارند. با این حال ممکن است در یک اتفاق لباس های شما خیس شود. بدون شک اگر لباس اضافی نداشته باشید سرما می خورید. کودکان در اولویت هستند.

سوت

هنگامی که به طبیعت سفر می کنید همیشه به تعداد کودکان یک عدد سوت همراه داشته باشید. در صورتی که اتفاقی برای آنها بیفتد با سوت زدن می توانید بلافاصله به کمک آنها بشتابید. البته باید این مفهوم را به آنها کاملاً بیاموزید که سوت برای اتفاقات ناخوشایند است و برای بازی کردن نیست وگرنه قضیه ی چوپان دروغگو برایشان اتفاق می افتد.

کفش و دمپایی

استفاده از کفش غیراستاندارد و نامناسب باعث می شود تا روزها تمام بدن شما درد کند. کفش کهنه خود را هیچ وقت دور نیندازید. برای استفاده در این روزها بسیار مناسب هستند.

در ضمن اگر زیاد اهل پیاده روی و طبیعت گردی نیستید پوشیدن کفش در تمام طول روز ناخوشایند است. چند جفت دمپایی برای اعضای خانواده همراه ببرید.

لوازم بازی

سفر به طبیعت بدون توپ بازی و مهمتر از همه والیبال نمی چسبد. تفریح های دیگری هم مثل بومرنگ می تواند در فضای باز طبیعت جذاب باشد.

داروهای ضروری

اگر مشکل خاصی مثل فشار خون، قند خون، آسم یا از این دست موارد دارید، داروهای خود را فراموش نکنید. حتی اگر موعد مصرف قرص ها یا تزریق آمپول شب هنگام است باز هم آنها را به همراه داشته باشید. هیجان و خستگی سفر ممکن است برای برخی افراد مشکل ساز شود.

بهتر است آنها را داخل جعبه کمک های اولیه یا جایی که بقیه هم از آنها خبر دارند قرار دهید تا اگر خدایی نکرده در صورت بروز اتفاق، بقیه بتوانند راحت به آنها دسترسی داشته باشند.

لوازم شخصی

لوازمی مثل خمیردندان، مسواک، پوشک بچه و نوار بهداشتی را فراموش نکنید. شاید در دل طبیعت کسی حوصله ی مسواک کشیدن نداشته باشد اما باز هم آنها را با خود ببرید. این مسأله برای دانشجویان هم پیش می آید. در تعطیلی بین دو ترم بیشتر افراد که ساکن شهرهای دیگر هستند، چندین کتاب با خود به خانه می برند اما دست نخورده آنها را برمی گردانند.

تعطیلات و سفر خوبی را در ایام نوروز برایتان آرزومندیم.

نویسنده: هادی ملکی

هادی فعالیت حرفه‌ای خود را در سطح وب از سال 1390شروع کرد. در زمینه‌ سبک زندگی، دیجیتال مارکتینگ، سخنوری، آی‌تی، زبان انگلیسی و کروماکی تخصص داشته و تناسب اندام جزو علایق اصلی وی بشمار می‌رود. در این راستا کاهش وزن 35 کیلوگرم در یک سال از افتخارات او محسوب می‌شود. هادی معتقد است زبان طنز مؤثرترین زبان انتقال اطلاعات است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *