بامیلو بلاگ / دنیای فناوری / قیمت گلکسی اس ۶ در ایران متفاوت خواهد بود

قیمت گلکسی اس ۶ در ایران متفاوت خواهد بود

بدون شک در این زمان قیمت گلکسی اس ۶ برای بسیاری از شما سوال است. سامسونگ در چند ماهه اخیر تجربیات نه چندان جالبی داشته است. با تغییر رویه در کیفیت ساخت، بهبود مزیت‌های رقابتی و ارایه قدرتمندترین و با امکانات ترین موبایل بازار یعنی گلکسی نوت ۴ باز هم فروش کلی این شرکت نتوانست انتظارات مدیران این ابر شرکت را تامین کنید. در ادامه با ما همراه باشید که بگوییم چرا دوستداران سامسونگ و گلکسی اس ۶ این بار با قیمتی متفاوت می‌توانند این گوشی پرچمدار را خریداری کنند. حال تصور میکنید قیمت گلکسی اس ۶ چقدر باشد؟

اولین نشانه : تغییر استراتژی سامسونگ در بازاریابی

قیمت گلکسی اس 6سامسونگ همیشه با بازاریابی فوق تصور و پرهزینه به دنبال جایگاهی بود که بتواند محصولات خود را با قیمتی بالاتر از میانگین به فروش برساند. جالب این جا است که در این کار بسیار موفق بود و توانست رهبر دنیای اندروید شود و میلیاردها دلار سود به شرکت اصلی سرازیر کند. این موضوع تا جایی پیش رفت که در یک سال بودجه بخش بازاریابی تا ۱۳ میلیارد دلار رسید. اما سامسونگ تغییر کرده است. سیاستهای جدید که ناشی از فروش نا امید کننده پرچمداران این شرکت بوده البته به نسبت نسخه‌های قبلی‌شان، باعث شده که سامسونگ بودجه بازاریابی را کاهش دهد. اما با کاهش بودجه تبلیغات چگونه می‌توان محصولات به اندازه مورد انتظار بفروش رساند؟


◄ بررسی مشخصات فنی احتمالی گلکسی اس ۶

◄ مقایسه آیفون ۶ (پلاس)، گلکسی نوت ۴، اکسپریا Z3، نکسوس ۶ و جی ۳:بهترین موبایل پرچمدار کدام است؟
◄ همه چیز در مورد دوربین موبایل : حرفه‌ای خرید کنید

دومین نشانه : موفقیت استراتژی قیمت‌گذاری ال جی در ایران

قیمت گلکسی اس 6

شرکت‌های مانند ال جی با بودجه تبلیغاتی به مراتب پایین‌تر تواسنتند در چند سال اخیر فروش خود را چند برابر کنند و از ۲ درصد بازار به بیش از ۱۰ درصد بازار برسند. اما موفقیت این شرکت‌ها در ایران چگونه رقم خورد؟ ال جی با سیاست قیمت منصفانه در هنگام انتشار توانست بسیاری از خریداران بالقوه را به سرعت به سمت خود بکشاند و با ارزش بالا نسبت به قیمت به جنگ تبلیغات بی‌رویه برود.

سومین نشانه : حرکت بازار از برند به سمت قیمت مناسب

قدرت تکنولوژیکی محصولات معمولا در اوایل چرخه زندگی آن‌ها در دست برند‌های بزرگ و رده‌بالاتر است اما به مرور بازیگران کوچکتر و ارزان‌تر یا برندهایی که تمرکز بر قیمت مناسب دارند به این تکنولوژی‌ها دست پیدا می‌کنند و حتی در حیطه کاری خود برندینگ هم انجام می‌دهند. مثال بارز این موضوع شرکت‌هایی مانند شیائومی هستند که Mi Note Pro را با مشخصات فنی فوق‌العاده بالا، بدنه فلزی و قیمتی مناسب‌تر به بازار عرضه می‌کنند، محصولی که ۵ سال قبل خواب آن را هم نمی‌دیدند.

بنابراین سامسونگ واقف است که گوشی ۲ میلیون تومانی و بالاتر در دنیای اندروید کم کم معنی خود را از دست خواهد داد و کاربران سامسونگ کم کم به سمت برندهایی می‌روند که ارزش یکسان را با قیمتی به مراتب پایین‌تر به آن‌ها هدیه می‌کنند. برای مطالعه بیشتر در مورد شرایط کنونی و آینده سامسونگ می‌توانید به مقاله حباب سامسونگ در وب‌سایت زومیت نیز مراجعه کنید.

چهارمین نشانه : نسخه گرانتر Edge یا  Dual Edge برای رقابت مستقیم با آیفون ۶

قیمت گلکسی اس 6موفقیت نسبی نسخه Edge گلکسی نوت ۴ با فروش بیش از ۶۵۰ هزار نسخه با قیمتی حدود ۲۰۰ دلار بیشتر از نسخه معمولی نشان داد که سامسونگ با استفاده از قدرت تکنولوژیکی خود به نوع دیگری به جنگ دو جبهه برندینگ یعنی اپل و قیمت مناسب یعنی چین خواهد رفت. ما پیش بینی می‌کنیم که سامسونگ گلکسی اس ۶ را با قیمتی مناسب در مناطقی مانند ایران ارایه کند و گزینه Edge را برای کسانی که به دنبال مد و زیبایی هستند و از گوشی به عنوان هویت اجتماعی نیز استفاده می‌کنند ارایه دهد.

حال قیمت گلکسی اس ۶ و گلکسی اس ۶ اج چقدر خواهد بود :

قیمت گلکسی اس 6

بر اساس نشانه‌هایی که بیان کردیم تنها یک احتمال از دیگر احتمالات شانس بیشتری خواهد داشت. و آن این که:

◄ قیمت گلکسی اس ۶ در ابتدای انتشار احتمالا بین ۱٫۸ میلیون تومان تا ۲ تومان خواهد بود و در کمتر از یک ماه به قیمت ۱٫۶ تا ۱٫۷ میلیون تومان خواهد رسید که به مراتب از نمودار قیمت گلکسی اس ۵ پایین‌تر است. گلکسی اس ۵ با قیمت ۲٫۵ میلیون تومان وارد بازار شد و بعد از دو ماه بر روی ۱٫۸ میلیون تومان به تعادل رسید و پس از ۸ ماه به قیمت نزدیک ۱٫۵ میلیون رسید. پیش بینی ما این است که گلکسی اس ۶ با همین رفتار عمل کند اما با قیمت‌هایی پایین‌تر.
◄ نسخه اج یا Edge قیمتی در حدود ۲٫۳ تا ۲٫۵ میلیون خواهد داشت که به رقابت با آیفون بپردازد و بدون تغییر آنچنانی در مدت چند ماه به فروش خواهد رسید. علت تغییر پیدا نکردن قیمت هم این است که این محصول بازار خاص خود را دارد و بازار هدف این محصول به قیمت حساس نیست.

آیا شما نیز ترجیه می‌دهید که شرکت‌های نماینده فروش در ایران به جای هزینه‌های بی حد و اندازه تبلیغات این پول‌ها را به عنوان تخفیف به مشتریان هدیه کنند؟ کاری که ال جی تا حدودی به انجام رساند و با اقبال عمومی نیز مواجه شد.

نویسنده: آرمان والی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *