بامیلو بلاگ / سبک زندگی / فرهنگ و هنر / قسمت پایانی فصل هفتم بازی تاج‌وتخت پربیننده‌ترین اپیزود تاریخ تلویزیون شد

قسمت پایانی فصل هفتم بازی تاج‌وتخت پربیننده‌ترین اپیزود تاریخ تلویزیون شد

بالاخره انتظارها به پایان رسید و قسمت پایانی فصل هفتم بازی تاج‌وتخت پس از فراز و نشیب‌های بسیار منتشر شد. اما خبر مهم این است: این قسمت بسیار حساس به پربیننده‌ترین اپیزود تاریخ سریال‌های تلویزیونی تبدیل شد!

قسمت پایانی فصل هفتم بازی تاج‌وتخت

این اتفاق در حالی افتاد که شبکه HBO و سریال بازی تاج‌وتخت همیشه موردعلاقه‌ی هکرها بوده‌اند و این بار نیز هکرهای محترم به HBO رحم نکرده و دو اپیزود از این سریال را پیش از موعد پخش کردند. اپیزود ششم از فصل هفتم یکی از این قسمت‌ها بود که در اینترنت پخش شد و خود ما هم تقریباً یک هفته قبل از پخش شدن آن در شبکه‌ی HBO به تماشایش نشستیم. غافل از اینکه بعد از تماشای قسمت ششم، باید دو هفته منتظر قسمت پایانی فصل هفتم بازی تاج‌وتخت می‌ماندیم!

قسمت پایانی فصل هفتم بازی تاج‌وتخت

البته شاید همین اتفاق و این انتظار مضاعف هم دلیل شد که قسمت پایانی فصل هفتم بازی تاج‌وتخت به پربیننده‌ترین اپیزود در تاریخ تلویزیون تبدیل شود. به گفته‌ی شبکه HBO یکشنبه شب 12.1 میلیون نفر به تماشای قسمت هفتم از فصل هفتم سریال نشستند. تازه اگر شبکه‌های پخش آنلاین مانند HBO Go را هم به این عدد اضافه کنیم، میزان تماشاگران قسمت پایانی فصل هفتم بازی تاج‌وتخت به 16.5 میلیون نفر خواهد رسید!

قسمت پایانی فصل هفتم بازی تاج‌وتخت

این اتفاق یک پیروزی بزرگ دیگر برای سریال محبوب بازی و تاج‌وتخت به حساب می‌آید. جالب اینجاست که فصل هفتم این سریال تا کنون 4 بار رکورد تماشاگر خود را شکسته است!

با جمع‌بندی نهایی متوجه می‌شویم که این قسمت که با عنوان «اژدها و گرگ» پخش شد، از آخرین قسمت سریال «مردگان متحرک» هم پیشی گرفته است. آخرین قسمتی که از این سریال در شبکه‌ی AMC پخش‌شده تنها 11.35 میلیون نفر بیننده داشته است. البته باید در نظر بگیریم که شبکه AMC  تنها از سیستم کابلی قدیمی برای پخش زنجیره‌هایش بهره می‌برد.

قسمت پایانی فصل هفتم بازی تاج‌وتخت

بازی و تاج‌وتخت برای مدتی پخش نخواهد شد اما کاملاً واضح است که با پخش فصل هشتم از این سریال، رکوردها باز هم جا به جا می‌شوند. شاید همان اپیزود اول این رکورد را بشکند! مگر می‌شود قسمت پایانی فصل هفتم بازی تاج‌وتخت را دیده باشید و منتظر فصل بعدی سریال نباشید؟ من که شدیداً منتظر مقابله‌ی شاه شب با جان اسنو یا بهتر بگویم اگان تارگرین هستم. شما چطور؟

نویسنده: ذوالفقار شوقی

دلم می‌خواست تو هاگوارتز درس بخونم اما رفتم میدون فلسطین انگلیسی خوندم. بعدشم تغییر رشته دادم و دانشجوی حقوق شدم. به جای گاندور هم تو شهرری به دنیا اومدم. حلقه و سطل جادویی هم ندارم اما با کلمات جادو می کنم. از زئوس این مردک از خودراضی هم خوشم نمیاد. خدای خودم همیشه کمکم کرده. ما که جغد نداریم برامون نامه بیاره اما با نظراتتون زیر مطالبم خوشحالم کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *