بامیلو بلاگ / اخبار بامیلو / فروشندگان بامیلو و راهکارهای افزایش فروش

فروشندگان بامیلو و راهکارهای افزایش فروش

در چند سال اخیر بازار اینترنتی بامیلو فضای رقابتی نسبتاً مناسبی برای فروشندگان ایجاد کرده است. اگر شما نیز فروشنده بامیلو باشید بدون شک به افزایش فروش خود در این بازار فکر کرده اید. چه عواملی می تواند میزان فروش را افزایش دهد؟ گذاشتن محصولات بیشمار کفایت می کند یا استراتژی خاصی لازم است؟ در صورتی که با این بازار آشنا نیستید ورود شما چگونه می تواند بیشترین تأثیر را داشته باشد؟ با بامیلو بلاگ همراه باشید.

بررسی و اطلاعات کافی محصول

 

بررسی محصول

در صورتی که فروشنده بامیلو هستید قرار دادن محصول و اطلاعات جزئی و ناقص برای فروش کافی نیست. مشتری، محصول شما را در ازای اطلاعات صحیح و منصفانه خریداری می کند. اگر دقت کنید وبسایت و شرکت های بزرگی در سراسر کشور و البته جهان به امر بررسی محصول مشغول هستند. یکی از مواردی که مشتری را ترغیب به تهیه ی محصول شما می کند اطلاعات کافی است. اگر در این زمینه تخصص دارید بهتر است تجربیات خود را نیز در قالب بررسی به مشتریان انتقال دهید.

موردی که جذابیت اطلاعات و بررسی شما را افزایش می دهد تصویر، نمودار و ویدیو است. معمولاً مشتریانی که قصد خرید حتمی یک محصول را دارند موردی را انتخاب می کنند که اطلاعات کاملی را در اختیارشان بگذارد. لذا بحث اطلاعات کافی، منصفانه و بررسی تخصصی محصولات خود را فراموش نکنید.

تخفیف های استثنایی

تخفیف های استثنایی

شاید میزان تخفیف بالا برای همه مطلوب نباشد اما حقیقت چیز دیگری است. تجربه نشان می دهد در تخفیف های استثنایی (با درصد بالا) تعداد افراد زیادی محصول شما را خریداری می کنند. معمولاً نظرات مطلوب و بسیاری هم برای محصول گذاشته می شود. این راهکار برای کوتاه مدت مشتریان شما را افزایش داده و باعث رشد فروش و توسعه ی کسب و کار در درازمدت خواهد شد.

تجربه نشان می دهد کسانی که در تخفیف های استثنایی محصولی را خریداری می کنند، در صورت رضایت و نیاز دوباره با هزینه ی بیشتر نیز آن محصول را تهیه خواهند کرد.

نام گذاری و دسته بندی صحیح محصولات

دسته بندی محصولات

گاهی اوقات فروشنده بامیلو یک محصول خاص را با اطلاعات ناقص نام گذاری می کند. به عنوان مثال «اپل آیفون 7 رزگلد 256 گیگابایت» با «اپل آیفون 7» خیلی متفاوت است. معمولاً خریداران وارد صفحه ی محصولی می شوند که جزئیات دقیق محصول را در نگاه اول ارائه کند. البته جزئیات بیشتر به معنای اطلاعات بیش از حد نیست. برای نمونه محصولی که تنها با نسخه ی 64 گیگابایتی روانه ی بازار شده است، در نام گذاری آن لازم به ذکر 64 گیگابایت نخواهد بود.

بخش مهم دیگری که در نتایج جستجو برای مشتریان تأثیر فراوانی دارد فیلترهای کافی است. اگر محصول خود را در دسته بندی مناسب قرار ندهید و خصوصیات آن را تعریف نکنید میزان فروش افت خواهد کرد. اگر فروشنده بامیلو هستید قطعاً می دانید که بازار اینترنتی بامیلو برای جستجوی راحت کاربران فیلترهای متعددی قرار داده است. این فیلترها به کاربران کمک می کند تا خصوصیاتی مانند رنگ، جنس، برند و از این دست موارد را در جستجوی خود دخیل کنند. اگر شما هنگام ورود محصول این جزئیات را با دقت وارد نکنید، خریدار آن را در نتیجه ی جستجو مشاهده نخواهد کرد.

استراتژی فروش و حس رقابت فروشنده بامیلو

استراتژی فروش

نکته ای که در میزان فروش اهمیت فراوانی دارد میزان سود و تخفیف های بجا است. البته نباید سود فروش را فدای تخفیف های پی در پی کرد. هر کسی استراتژی متفاوتی برای فروش دارد. این مسأله در بازار اینترنتی که همه ی محصولات در کنار هم به نمایش در می آیند باید رنگ یکسان به خود بگیرد. برخی افراد میزان سود بالا و فروش پایین را مد نظر دارند. برخی دیگر سود پایین و فروش بالا در دستور کار خود قرار می دهند. مورد دوم در بازار اینترنتی موفقیت بهتری کسب خواهد کرد.

تغییر قیمت و اعمال تخفیف معمولاً به صورت روزانه شکل می گیرد. تجربه نشان می دهد که قیمت کمتر 1000 تومان هم در میزان فروش تأثیر خواهد داشت. مسأله ی دیگری که باید در نظر داشته باشید رقبای مستقیم شما هستند. اگر یک فروشنده ی خاص در حیطه ی محصولات شما فعالیت می کند او را زیر نظر داشته باشید. هنگامی که یکی از محصولات رقیب تمام می شود بهترین فرصت است که مقداری (منطقی) قیمت خود را افزایش دهید تا سود حاصل بیشتر شود. در بازار اینترنتی باید حس رقابت خود را زنده نگه دارید.

هنر تبلیغات

هنر تبلیغات

در هر حرفه ای، تبلیغات یک اصل جدایی ناپذیر است. شما به عنوان فروشنده بامیلو هنگام ورود به این بازار اینترنتی یک سری مزایا دریافت خواهید کرد. قبل از هر چیز نیازی به تبلیغ آن‌چنانی ندارید. اگر شما خودتان دارای یک فروشگاه هستید بدون شک می دانید که هزینه ی تبلیغات بالاست. بخصوص اگر بخواهید در وبسایت های با ترافیک بالا تبلیغ داشته باشید. بازار اینترنتی بامیلو هر روز ورودی های بیشماری از سراسر وب برای محصولات شما به ارمغان می آورد. برای همین در همان ابتدای ورود یک برگ برنده نسبت به فروشگاه های آنلاین در اختیار شماست.

با این وجود در صورت تمایل برای فروش محصولات خود، شما نیز می توانید دست به کار شوید. کافی است هزینه ی اندکی برای تبلیغات و در نتیجه فروش بیشتر و گرفتن امتیاز و نظرات مثبت کاربران در نظر بگیرید. این تبلیغات در درازمدت بدون شک به سود شما تمام خواهد شد.

جذب مخاطب بدون هزینه

جذب مخاطب بدون هزینه

همان طور که در بخش قبل توضیح دادیم فروشنده بامیلو هزینه ی زیادی برای تبلیغ نیاز ندارد. از سوی دیگر به راحتی می توانید حتی بدون هزینه هم برای محصولات خود تبلیغ داشته باشید. یکی از راه های اثربخش در جذب مخاطب و افزایش فروش، داشتن یک وبسایت برای معرفی محصولات است. بدون شک می دانید که داشتن یک فروشگاه اینترنتی دردسر به مراتب بیشتری نسبت به یک وبسایت اطلاع رسانی دارد.

اگر شما فروشگاه اینترنتی خود را نیز دارید مشکلی نیست. کافی است در وبسایت یا بخش وبلاگ فروشگاه خود به معرفی محصولات بپردازید. در بخش اول این مطلب در خصوص بررسی تخصصی محصولات نیز صحبت کردیم. جدای از بامیلو، وبسایت شما هم جای مناسبی برای معرفی بهتر و بیشتر محصولات است.

اگر شما هم فروشنده بامیلو هستید یا قصد ورود به بازار اینترنتی بامیلو را دارید دیدگاه های خود را با ما و همکاران خود در میان بگذارید.

نویسنده: هادی ملکی

هادی فعالیت حرفه‌ای خود را در سطح وب از سال 1390شروع کرد. در زمینه‌ سبک زندگی، دیجیتال مارکتینگ، سخنوری، آی‌تی، زبان انگلیسی و کروماکی تخصص داشته و تناسب اندام جزو علایق اصلی وی بشمار می‌رود. در این راستا کاهش وزن 35 کیلوگرم در یک سال از افتخارات او محسوب می‌شود. هادی معتقد است زبان طنز مؤثرترین زبان انتقال اطلاعات است.

۵ دیدگاه ها

 1. ممنون از بامیلو که با ایجاد بازار اینترنتی موجب رونق در کسب وکار ما شد

 2. میلوی عزیز با این همه ادعا من خودم دوتا لباس ازتون تو جمعه خرید هردوش موقع خرید برندم خارجی بود یک کت و یه پیرهن و قتی لباس دستم رسید کت پاتن جامه تحویل من دادن که فقط شبیه اون کتی بود که من انتخاب کردم بعد ادعا میکنید که برند ایرانی فروشش بیشتر بوده ؟ من برند خارجی انتخاب کردم اما شما به دلخواه خودتون برند ایرانی برام فرستادید این درست نیست ./.

  • سپندار معینی

   سلام دوست عزیز،
   ضمن عرض پوزش از مشکل به وجود اومده، لطفاً شماره سفارش تون رو برای ما ارسال کنین تا رسیدگی بشه.
   ممنون از دیدگاهتون

 3. با سلام
  بنده یک ست کیف ۶تیکه سفارش دادم وقتی کالا به دستم رسید از کیفیت و اندازه اون راضی نبودم کالا رو دو روز بعد به فروشگاه عودت کردم بعد از چند روز پیگیری به من می گویند کالای عودتی ناقصه و یه تیکش کمه در حالی که کیف ارسالی شامل ۵تا کیف و یک جا سوئیچی بود که جمعا میشه ۶تا ولی فروشگاه قبول نداره

  • دوست عزیز
   لطفا با پشتیبانی تماس بگیرید: ۴۱۶۸۷۰۰۰-۰۲۱
   همکاران ما شما را راهنمایی خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *